Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért rossz, hogy a Fidesz nyert?

Miért rossz, hogy a Fidesz nyert?

Figyelt kérdés
Nem tűzszításnak szánom, csupán kérdezem. Külföldi magyarként kérdezem. Lett volna szavazati jogom, de nem mentem el szavazni, mivel szerintem ne én döntsem el azok sorsát, akik egy másik országban élnek. Meg amúgy sem értek a politikához.

2018. ápr. 10. 09:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Miért? Rossz?
2018. ápr. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

"mivel szerintem ne én döntsem el azok sorsát, akik egy másik országban élnek."


Kamu kérdés csak provokálás

2018. ápr. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
Helyesen tetted, hogy nem mentél el, mert semmi közöd sincs mi folyik nálunk.
2018. ápr. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Mert ugyanez a mocskos állóvíz marad, mint amitől eddig is szenvedtünk. Stadionépítés, egészségügy totál leépülése, gyerekcsináló lusta nép csok-kal és egyéb támogatásokkal való elhalmozása azáltal, hogy a dolgozó emberektől megvonnak mindent. Plusz a szokásos fenti mutyik a haveroknak...
2018. ápr. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%
jo, szarnyal a budapesti törzse
2018. ápr. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Kedves kérdező, a politikához senki nem ért, max. a politikusok meg a politológusok. Ilyen alapon max 5000 ember ment volna el szavazni. A politika nem egy ördögi úri huncutság, hanem a helyi vagy országos közügyekben való véleménynyilvánítás. Legyen-e kórház, vagy helyette inkább újabb vakok intézete, népies legyen az irányvonal, vagy urbánus. Véleményed nyilván van, simán elmehettél volna.

Azért rossz, hogy a Fidesz nyert, mert leépítették a fékek és ellensúlyok rendszerét és elképesztő méreteket ölt a korrupció, az egészségügyre és az oktatásra egyáltalán nincs pénz, stb, stb

2018. ápr. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
Nincs erről szó, hogy jó vagy rossz az, hogy a fidesz nyert, mivel ez nézőpont kérdése. Az ország egyik fele örül neki, a másik fele meg nem és vannak néhányan, akiket teljesen hidegen hagy, én ez utóbbiba tartozom.
2018. ápr. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
34%
Ha egyáltalán rossz, akkor ez a sok rossz közül a kisebbik.
2018. ápr. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mint láthatod, nem tudod nem annak szánni.

Ahol nagy a tűz, ott gyújtani se kell.


Ne döntsd el. De mivel a környezetedben sokan akarták, te sem maradhatsz ki, ha másért nem, az egyensúly kedvéért.


Úgy általában rossz nem létezik, csak valamihez viszonyítva. Például, ha azt gondolom, lehetne ez egy tiszta, igényes, sok lehetőséggel bíró békés ország, ahol öröm élni, akkor ehhez képest rossz. Mert nem tiszta, sok a szenny. Most csak a fizikai szennyre gondolok, de gondolhatnék másra is. Az igényesség errefelé ismeretlen fogalom, a megalapozatlan igény annál inkább megvan. Sok lehetőség relatív fogalom, elvileg ha van pénzed, bármihez hozzájuthatsz. Bár ha az egészséged fogyott el, ahhoz nem elég a pénz, kéne hozzáértés is. De a zöme elment, a többi meg nem bírja. Békéről nehéz beszélni ott, ahol mindenki utál mindenkit, ha nem azt gondold, mint a másik, leköpnek, lealáznak és senkinek tartanak. Mitől lenne öröm itt élni. Talán attól az érzéstől, hogy ide születtem, ide tartozom, itt van felelősségem. Bár ezek a fogalmak egyre ismeretlenebbek erre.


Hát valami ilyesmi okán. Ez nem politika, amihez érteni kéne, ez a közönséges hétköznap mindennapi élete. Ha még lehet életnek nevezni. Amíg ki nem megyek a szobámból, nem kapcsolok be médiát, lehet. Csakhogy az ember társas lény.

2018. ápr. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem kevésbé befolyásolja az életedet az elkövetkező 4 évben, hogy ki nyert, mint azt sokan gondolják.


Az emberek nagy része nem állam közeli cégnél dolgozik, tehát az ő jövedelmüket szinte egyáltalán nem befolyásolja.


A makrogazdasági adatok (pl.: GDP növekedés) szintén adottság, a kormány minimálisan tudja befolyásolni.


A határ menti kerítést EU-s szerződés írta elő, úgyhogy nem hiszem, hogy bármelyik kormány kockáztatna a lebontásával egy esetleges kötelezettségszegési eljárást.


Az iskolákban most mindenki szidja a kormányt, én 2006-2010 között jártam gimnáziumba, és akkor is ugyanez volt. Akkor nem szólt bele a központi kormányzat milyen tankönyből tanuljanak az emberek, mégis a megvásárolt tankönyveim több mint feléből nem volt hajlandó a tanár tanítani, mert szerinte az szar volt. A tanári kar fele rendszeresen órákon politizált, szidta az MSZP-s kormányt.


Amikor megkérdeztem 2006-ban a nagyszüleimet, hogy miért az MSZP-re szavaztak, akkor azt mondták, hogy "az M1-en azt mondták, hogy rájuk kell". És "független baloldali" sajtó most is van, rengeteg választási lehetőséged van ha ilyet akarsz olvasni, így a sajtószabadságot sem gondolom korlátozottnak. A köztévé és állami média mindig az adott kormányt dicsőítette, és mindig is volt "független MSZP-s", "független FIDESZ-es", "független JOBBIK-os" stb. sajtó.


Az alap ideológiája különbözik az egyes pártoknak ugyan, de az életedet szerintem az befolyásolja legkevésbé, hogy ki nyert. Főleg, hogy a Fidesz erősen populista, így a legerősebb ellenfelei hangzatos ígéreteit folyamatosan próbálja megvalósítani, hogy azok ne tudjanak semmit sem ígérni a választóknak. (Nézd csak végig, hogy a 2010/2014-es Jobbik-os és MSZP-s kampányígéretekből milyen sok mindent megvalósított.)

2018. ápr. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!