Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ebbe nem gondolnak bele az...

Ebbe nem gondolnak bele az ellenzéki szavazók?

Figyelt kérdés

Nagyon sok olyan véleménnyel, kommenttel, poszttal találkozom, amiben csalódott ellenzéki szavazók ezt mondják:

"nekem x darab ismerősöm az csak az y pártra szavazott nem értem, hogy nyert a Fidesz"


Na most függetlenül attól, hogy mi a véleményem az eredményről. Gondolkodjunk már kicsit logikusan. Az, hogy Kis Pistának van 10 darab ismerőse akit megkérdezett, és nem a Fideszre szavaz, az nem jelenti, hogy az emberek 100%-a ellenzéki. Ne gondoljuk már a saját (választásra jogosult emberekhez képest) kicsi ismerősi körünket, egy reprezentatív dolognak.

Ha az én párszáz ismerősöm egyike sem a Fideszre szavaz, még az sem jelent semmit, mert egy helyen élek, adott helyekre járok el naponta, szóval az ismerősi köröm nem vetíthető le az ország teljes lakosságára.


A másik amit megszoktak jegyezni az emberek, hogy "én nem is ismerek olyat aki a Fideszre szavazott".

Ennek is roppant egyszerű magyarázata van. Aki Fidesz szavazó, az valószínűleg most elégedett. Akik elégedetlenek, azok mindig hangosabbak, akár a közösségi oldalakon, akár a valóságban.

Ha csak a Facebookot nézem van kb 300 ismerősöm. Közülük senki nem írt ki olyat, hogy "ezaz megvan a kétharmad" de csalódott posztot is csak maximum 10 ismerősöm tett közzé. Tehát aki a Fideszre szavazott, az hallgat róla, nem döngeti a mellét, hogy nyertünk. Tehát semmi érdekes nincs abban, ha nem ismerünk olyanokat akik nyíltan Fidesz szavaztók, mert az emberek ezt eltitkolják, és nyilván a hangjukat sem fogjuk hallani, mert elégedettek.


Miért nem gondolnak ebbe bele az emberek?



2018. ápr. 10. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ismerek olyat, aki egészen a választásig nyomta az

"én aztán ugyan nem szavazok a fideszre" dumát, aztán mégis csak a fideszre szavazott.

2018. ápr. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én és az összes csalédtagom a rokonságom akivel tartom a kapcsolatot mind a fideszre szavazott. Viszont én nem politizálok társaságban munkahelyen és azt mondom nem érdekel a politika vagy azt mondom megtartom magamnak a véleményem. Tehát rólam gondolhatják az hogy nem szavazok a fideszre
2018. ápr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Manapság "ciki" lett a Fideszre szavazni. Illetve nem, mert rengetegen szavaztak rájuk. Ciki ezt elmondani inkább.

De teljesen érthető is. Látják az emberek milyen vita tud kialakulni akár egy komment szekcióban, senki nem kockáztatja, hogy az ellenzéki ismerősének (akivel lehet, hogy egyébként jó kapcsolatot ápol) odamondja, hogy "amúgy fideszes vagyok". Mindenki félti a jó viszonyt az ismerőseivel, ezért inkább nem beszélnek róla. Vagy van aki hazudik "én nem is voltam szavazni" "voltam és a ... pártra szavaztam" miközben ezek nem igazak.


De meg sem lepődök, hogy valaki nem ismeri ezt be. Nekem van ismerősöm aki konkrétan így támadott le: "voltál szavazni?" "igen" "de ugye nem a fideszre?"

Na most egy ilyen után ki mondaná azt, hogy "de bizony a fideszre szavaztam"?

2018. ápr. 10. 19:11
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bizony tényleg szégyen, ha valaki fideszes, szégyellik is, ugyan úgy ahogy anno az mszp-t szégyellték "én nem a zemeszpére szavaztam, de...", és most ugyan ez a fidesszel.


Abba gondolnak bele, hogy szinte mindenki szídja a narancsbolsikat, és vagy gúnyolódik a kormányzati propagandán, tehát egyértelműen kinyilvánítja hogy nem szereti a felcsúti KISZ titkárt, és mszmp-s, kiszes csapatát, és mindenki azt kérdezi, hogy hol van az a sok fidesz szavazó, mert hát a szoci nyuggerekből nem látni annyit.

2018. ápr. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én is mint az emberek többsége csak a saját ismerősi körömből tudok kiindulni.

Az ismerőseim maximum 10-15 százaléka az aki nyíltan foglalkozik a politikával. Nyilván ennél többen foglalkoznak vele, de nem beszélik meg hangosan a buszon, nem írják ki Facebookra stb. Most ha azt nézem, hogy a részvételi arány 70 százalék körül volt, de "hangosan" csak az ismerőseim 10-15 százaléka foglalkozik politikával, akkor van 55-60% aki "csendben" de elmehetett.

Most persze ki kell hangsúlyoznom, hogy az én ismerősi köröm SEM reprezentatív!

De egy hasonló arányt a csendes/hangos politizálók között országos szinten is eltudok képzelni. Ez pedig azt jelenti, hogy hiába van egy hangos kisebbség (akik között akár Fidesz szavazó is lehet) a többség csenben, esetleg szűk családi körben beszéli csak meg.

2018. ápr. 10. 19:25
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Ez nagyon egyszerű. Rengeteg az olyan ember, aki nincs fent a Facebook - on (én sem vagyok), nincs konkrét meggyőződése, talán még szidja is Orbánt, de elment szavazni és mivel nincs jobb, beikszelte a Fideszt.
2018. ápr. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nem az ellenzékre jellemző logika, hanem úgy általában az emberek jelentős részére. Egyfajta érvelési hiba. Ha szétnézel ezen az oldalon, rengeteg példát találsz rá a politika témakörén kívül is. Én pl. szakmámból kifolyólag gyakran járok a gyerekvállalás és egészség témakörben, ott rendszeresen előfordulnak ilyenek.


"Anyám is dohányzott a terhesség alatt, még sincs semmi bajom" --> A terhesség alatti dohányzás tehát nem ártalmas.

"Apám 30 évig bagózott, mégsem lett tüdőrákja" --> A cigi nem okoz tüdőrákot.

"Én mindig megszakítással védekezek, sosem lettem terhes" --> Megszakítással nem lehet teherbe esni.

"Velem is volt már, hogy kihagytam egy szem fogamzásgátlót, mégsem estem teherbe" --> A fogamzásgátló egy szem kihagyása esetén még simán védelmet nyújt.


Tovább nem ragoznám:D Szóval ez egy hibás érvelési forma, amit az emberek nagy része valami kapcsán el szokott követni.

2018. ápr. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!