Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más szektorban is ekkora a...

Más szektorban is ekkora a bérkülönbség (még Budapesten is! ) Magyarországon mint Nyugat-Európában, vagy ez csak a "proli" állásokra igaz?

Figyelt kérdés

Sokan kiemelik Budapestet ilyen szempontból az országból és azt állítják, hogy ott mindenki nettó 200 ezret keres. Nos, ezt cáfolnám:

[link]

Nettó 120 ezer a KERET, tehát túlórával fizetnének ennyit és éjszakai pótlékkal, Budapesten.


Már nem azért a 10 fillérért, de Ausztriában a minimálbér 1200 Euro + 13. 14. havi adókedvezményes fizetés + éjszakai pótlék az +400 Euro, akkor ha éves bevételre számolnánk ki, akkor bődületes nagy különbség, 4-5x-ös annyi bér jönne ki még osztrák vidéken is, mint Budapesten! Természetesen hasonló a helyzet más Nyugat-Európai országban is. Márpedig az albérletárak osztrák vidéki városban ugyanannyiba kerülnek mint Bp.-n, tehát ilyen 400-500 Euro. Bécsben kicsit drágább, ott 600-700.


Az lenne a kérdésem, hogy a diplomás területeken is ekkora különbségek vannak?

Persze ezt is két részre kell bontani, a közalkalmazott diplomások (pedagógusok, orvosok, stb.) bére között tudom, hogy talán még ennél is nagyobb különbségek vannak.

De ami engem érdekelne, az a versenyszférás diplomás bérek. (IT, mérnökök) bére. Azok között is ekkora különbség van, vagy ott mérsékeltebb a különbség?



2018. ápr. 11. 15:00
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
56%
...ja és nembeszélve arról, hogy az elmúlt 3 évben kezdtek el növekedni az IT fizetések. 3 éve még én is nettó 270-at kerestem túlóra nélkül és ugyanúgy kiköptem a belem, annyit dolgoztam, de persze dögöljön meg a szomszéd tehene. Nehogy már a herevakarós, egész nap számítógépező hülyegyerek keressen többet, mint te.
2018. ápr. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
37%
Senki nem örül annak, hogy adót kell fizetnie, akár 15%, akár 30. Viszont ha rendesen működő és színvonalas állami szolgáltatásokat akarunk, akkor bizony az államnak bevétel kell, azt pedig onnan lehet beszedni, ahol van, tehát a jobban keresőktől. Dánia egy példa, ahol óriási mennyiségű adót szednek be, de cserébe tip-top minden, nem látsz kátyút az utakon, nincsen omladozó vakolat, van színvonalas tömegközlekedés, egészségügyi ellátás, stb. Nyilván ehhez kell egy olyan kormány is, ami nem nyúlja le a közpénzt, de alapvetően ez a rendszer szerintem jobb. Így van egy működő ország, ez az ára annak, hogy kevesebb pénzt kap kézbe a dolgozó, bár az még mindig bőven elég egy jó életre. Ha van egy egykulcsos rendszer, ahol a jól keresőnek több pénz marad a zsebében, akkor viszont olyan országot kapunk, mint Magyarország, ahol elképesztő nyomor és lepukkantság van az ország jó részében, mellette valóban ott vannak a puccos kertvárosok és budai villák, de pl ha a budai polgár kimenne Bécsbe vásárolni, akkor neki is a tengelytöréseket okozó, 80-as táblákkal telerakott M1-esen kell átzötykölődnie (tudom, sokat emlegetem az M1-est, de egy hete mentem végig rajta, és ledöbbentő volt az állapota).
2018. ápr. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
53%
Na és azt belekalkulálod ebbe, hogy a jobban kereső (most hagyjuk a cégigazgatókat, meg az állami vezetőket), többet adózik az egykulcsos adóval is? Elvégre 5x annyi fizetésnek az X%-a is több nemdebár ...tehát jön a kérdés megint, hogy akkor miért adózzak még ennél is többet, amikor rengeteg szaki semmit nem adózik és közben odaadom neki a havi fizóm felét egy félnapos munkáért?
2018. ápr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
36%
Egyébként az államnak meg nem a jobban keresőket kell mégjobban adóztatni, mert csak megunják és átrakatják magukat minimálbéresre, aztán visszafelé sül el az egész, hanem a feketemunkát kell kifehéríteni és a béreket kell uniós szintre hozni és akkor lesz adóbevétel.
2018. ápr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
64%

Komcsi hozzáállás, ha valaki normális államot szeretne?

Komcsi hozzáállás, ha úgy gondolod hogy a közalkalmazott nem csicska, hanem hasznos tagja a magyar társadalomnak?

Akkor sokan vagyunk komcsik, nem kell itt másra mutogatni, hogy a feketén dolgozó szakik, miért szerinted azt ő mind zsebbe kapja?

Jellemző, hogy az IT-s azt hiszi, hogy a hidegburkoló is laptoppal dolgozik.

Nem neki van anyagköltsége, szállítási költsége, neki van szerszámköltsége, neked ezek közül mi van?

Dolgozol egy gépen, ami nem is a tiéd, hanem adja a cég. Ha meg ennyire beindult a bérek növekedése, az jó hiszen, akkor nyugodtan lehetne elvenni belőle, még azután is nőne.

Aztán meg ne nyavalyogj, hogy de sokat kell dolgozni a havi egymisért, miért szerinted másnak nincs veszélyes munkája harmad meg negyed ennyiért vagy akár még kevesebbért, ki viszi a vásárra a bőrét naponta egy tűzoltó vagy te? Neked ugyan milyen ártalmad lehet a munkádtól, hogy elhízol a gép mellett?

2018. ápr. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
26%

Jah a burkolónak szerszámköltsége van ...persze a bevétel meg adómentes és elkér annyit egy 2 napos melóért, mint amennyit én 2 hét alatt keresek, szóval rossz példa. A tűzoltók, mentők, ápolók, ovónők alacsony bére meg az állam szégyene, ne hasonlítsuk már össze a versenyszférában dolgozókéval. Én 10-éve, 30 évesen hagytam ott Debrecent, mert nem volt munka csak minimálbérért és sokáig küzdöttem Pesten is magáért a megélhetésért és a lakhatásért is. Sok szopás és munka, kitartás, szorgalom árán jutottam el oda, hogy jól keressek. Ezt szerinted azzal kellene honorárni, hogy jobban fejjen az állam, mint azt, aki csak eldolgozgat a langyosvízben, mert egy lusta here. Marha sok ilyen ismerősöm van, aki ugyanúgy sír mint te, aztán amikor felajánlom neki, hogy segítek, sőt, állást szerzek neki, akkor meg rögtön viszakozik és én kerülök kellemetlen helyzetbe miatta. Az ilyen ne papoljon nekem, hogy adózzak többet. Én folyamatosan dolgozok, mióta leérettségiztem, nem volt semmilyen anyagi segítségem, amit elértem, azt a saját verítékem árán értem el (és ebbe számítsuk azt is bele, hogy én is elbuktam annak idején a lakáshitelemet, de ott sem kuncsorogtam senkitől pénzért, csak dolgoztam, fizettem és gyújtöttem becsülettel).

Egyébként meg aki leszólja a szellemi munkát, próbáljon egyszer matek feladatokat megoldani 8 órán keresztül, aztán megtapasztalja, hogy mennyire zombi lesz a nap végére.

2018. ápr. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
57%

Újra megkérdem, te is úgy állsz neki minden munkának, hogy előtte kell egy új alaplap meg processzor? Mert tudom hihetetlen, de a csempe nem úgy lesz, hogy a kőműves kihúzza a fenekekéből, hanem ő azt megveszi, azért fizet, később persze veled fizetteti ki, de hiába jajveszékelsz, hogy milyen jól keres, neki sokkal, de sokkal több anyag, utazási és szerszámköltsége van, csak ezt valamiért nem akarod észrevenni.

Értem én mire megy ki a játék, csak hiába próbálkozol, nem fogok sajnálni valakit, aki ennyit keres amennyiből havonta egy fél falu él rosszabb környékeken.


Az állami szférában dolgozók bére abból van normális helyeken fizetve, hogy kevesebbet adóznak, miközben a jól keresők többet. Még a kapitalizmus Mekkájában az USA-ban is hatkulcsos adó van.


A melodrámát a verítékes munkáról, szerintem hanyagoljad, egy infóstól, aki ennyit keres verítékes munkáról hallani, minimum kínos.

Me ha már így felhoztad, te belőled többek közt egy olyan rendszer csinált valakit, amiben még kevesebbet adóztál fiatalon, mert többkulcsos adó volt, és gondolom te is élvezted, hogy a jobban keresők többet adóznak, míg te fele annyit. De a mai fiataloktól ezt már meg akarod tagadni, mert nehogy már elvegyék a kis zsetonodat.


Végszó! Semmi közöd hozzá, hogy ki vagyok, mi vagyok, mennyit keresek, sosem értettem, hogyha valaki a többkulcsos adózás mellett foglal állást, arról miért hiszik, hogy valami dologtalan semmirekellő. Most is itt voltak a választások, Budapesten ahol sokkal jobban keresnek ott az egykulcsos adóval kampányoló Fidesz el lett hajtva, a többség részéről, vidéken meg ahol érezhetően alacsonyabbak a bérek, ahogy te is írod, ott meg megszavazták újra azt, ami a pestieknek jó, nekik meg rossz. Már itt bukik a kis elméleted arról, hogy csak az akar progresszív aózást aki, hogy is írtad olyan színvonalasan: lusta here.

2018. ápr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

Azért ilyen személyes sérelmek meg indulatok nem megfelelő érvek egy adórendszer mellett vagy ellen. Az államnak bevétel kell, amit nem lehet a minimálbéresekből beszedni. De még áfából sem, mert egy bizonyos határ felett nem fog többet költeni az ember, hiába kap kézhez több pénzt (ellenben pl a minimálbéres tutibiztos többet költene, ha holnaptól nem kellene adóznia). És a végére egy beszédes térkép az egykulcsos adórendszert alkalmazó országokról:

[link]

2018. ápr. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem lenne egyértelmű, személyes sérelmeknél erre a "rengeteg lusta tohonya ismerősöm van" részre gondoltam.
2018. ápr. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
36%
Az a bajod neked, hogy proli vagy. Egy speciàlis szakterületen dolgozó rendszergazda munkájáról lövésed sincs, azért fikázod le. Szerinted azok csak ülnek egész nap egy kényelmes irodában és számítógépeznek és ebben nem lehet elfáradni, mert nem fizikai munka. Fizessenek csak többet, mert dögöljön meg a szomszéd tehene. Ne másokat okolj a saját töketlenségedért. Ha elégedetlen vagy a fizezéseddel, változtass, mint ahogy én is tettem. Vagy lehet tovább pancsikálni a langyos vízben, de akkor ne panaszkodj és ne mások pénzét akard beosztani. A szakik költségeivel meg ne gyere, mert manapság akkora pénzeket kérnek el tisztán a munkadíjra (mert ugye az anyag költséget is az ügyfél fizeti), hogy az ember füle kettéáll. Számlát meg egyik sem ad. Nemrég vettem egy erősen felújítandó házat, szóval tapasztalatból beszélek.
2018. ápr. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!