Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más szektorban is ekkora a...

Más szektorban is ekkora a bérkülönbség (még Budapesten is! ) Magyarországon mint Nyugat-Európában, vagy ez csak a "proli" állásokra igaz?

Figyelt kérdés

Sokan kiemelik Budapestet ilyen szempontból az országból és azt állítják, hogy ott mindenki nettó 200 ezret keres. Nos, ezt cáfolnám:

[link]

Nettó 120 ezer a KERET, tehát túlórával fizetnének ennyit és éjszakai pótlékkal, Budapesten.


Már nem azért a 10 fillérért, de Ausztriában a minimálbér 1200 Euro + 13. 14. havi adókedvezményes fizetés + éjszakai pótlék az +400 Euro, akkor ha éves bevételre számolnánk ki, akkor bődületes nagy különbség, 4-5x-ös annyi bér jönne ki még osztrák vidéken is, mint Budapesten! Természetesen hasonló a helyzet más Nyugat-Európai országban is. Márpedig az albérletárak osztrák vidéki városban ugyanannyiba kerülnek mint Bp.-n, tehát ilyen 400-500 Euro. Bécsben kicsit drágább, ott 600-700.


Az lenne a kérdésem, hogy a diplomás területeken is ekkora különbségek vannak?

Persze ezt is két részre kell bontani, a közalkalmazott diplomások (pedagógusok, orvosok, stb.) bére között tudom, hogy talán még ennél is nagyobb különbségek vannak.

De ami engem érdekelne, az a versenyszférás diplomás bérek. (IT, mérnökök) bére. Azok között is ekkora különbség van, vagy ott mérsékeltebb a különbség?



2018. ápr. 11. 15:00
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
62%

Ne égesd már magad jobban, ezt már fájdalom olvasni, nyugi van, senki se lopja ki a kispárnád alól a pénzt, ha átváltód 100Ft-osokra még úszkálhatsz is benne mint Dagobert bácsi.

De ekkora blődségeket, hogy utolérhettük volna Nyugat-Európát hát én óvodás szinten is meredek, mert az is tudja, hogy nem lehet ledolgozni egy ekkora hátrányt, még a fideszesek is Matolcsy arról beszélnek, hogy 2050re ha minden változatlan talán utolérjük Ausztriát, talán ha minden változatlan, de nem fogjuk utolérni, de nem magyarázom miért, az itt túl bonyolult lenne.

De azért kíváncsi volnék, melyik országok érték utol az ottani bérszínvonalat? Segítek, egyik sem.

De mondok rosszabbat, az unióban is vannak szegényebb országok Görögország, Portugália, Spanyolország, ahol fele olyan az életszínvonal mint a Benelux államokban vagy Németországban.

A magyar minimálbér tíz éve is ugyanannyi volt összehasonlítva vásárlóértékét mint a francia.

továbbra is ne vetíts, csúnyán látszik hogy most amit tolsz az egyszerű hiszti, és a saját tájékozatlanságodat akarod kifele vetíteni, nem kell, érvelni kéne, az meg nem megy. Prolizhatsz meg kommunistázhatsz, ahogy a csövön kifér, nem fog változtatni a tényeken, már leírtam, te úgy lettél valaki, hogy régen te keveset adóztál, és a jobb keresetűek többet, te azokkal szemben, akik hasonló helyzetben vannak már ugyanezt nem tennéd meg, és mutogatsz az államra, hogy rosszul keresnek az ottani alkalmazottak, csak azt nem érted meg, hogy az ő bérük az, amit te megkapsz!

Ezt nem én írtam, de tanulságos:


A magánszféra dolgozóinak fizetését a nyolcszázezer állami szektorban dolgozó egészíti ki azzal, hogy olcsók, le lehet nyomni az állami szolgáltatások árát, ha minden közalkalmazott annyit keresne, amennyit a munkája ér, a magánszektor bérei negyedével kevesebbet érnének.

sajnálhatod az ápolót meg a tűzoltót, de ameddig egy petákkal nem akarsz többet adózni az a pénz, ami nekik járna az a te számládon landol. Gyakorlatilag ők adják a fizetésed 20-25%-t.

2018. ápr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
36%

#41: hát ekkora hülyeséget már rég olvastam barátom. Tehát akkor én a bruttó fizetésem 1/3-a helyett adjam oda a felét, amit egyébként dánok fizetnek, hogy az én bérem és egy közalkalmazott bére egy szinten legyen, mert így az igazságos. Gyönyörű kommunista eszmék. Kire szavaztál most az MSZP-re vagy Munkáspártra? Te mennyit fizetsz be abba az államkasszába? 100 ezret? Én fél milliót. Kapok azért bármi pluszt? Nem. De szerinted még többet fizessek be, mert nehogy már többet keressek mint te, aki vidéken egész nap gürizel az üzemben a szalag mellet. Egyébként azt vágod, hogy az állami hivatalok 2/3-a gyakorlatilag csak azért ül ott, mert valami Fideszes valakinek a valakijének a valakije? Munkája nincs, csak felveszi a fizetést. Persze, gondolom szerinted őket is mindenképpen meg kell tartani és ők is kapjanak részt a sok burzsuj IT-s adójából.

Az az igazság, hogy felesleges tovább vitáznom veled. Csak megismételni tudom a jótanácsot: nem irigykedni kell, hanem cselekedni. Aki mindent megtesz azért, hogy jobban boldoguljon, az nagy valószínűséggel el fogja érni a célját. Én vagyok rá az élő példa. 0 forinttal indultam neki 30 évesen Budapestnek és hiába buktam el már egyszer az összes megtakarításom és a lakásom a gazdasági válság miatt, akkor is tovább meneteltem és most ott tartok, hogy házam van, autóm van és lassan de biztosan gyűlő megtakarításom.

2018. ápr. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:

10 éve? Jelzem, hogy 14 éve vagyunk EU tagok, és azt is jelzem, hogy 29 éve volt rendszerváltás, de nálunk eddig annyi fejlődés történt, hogy lavírozunk az alap és a csőd között. Érdekes módon a Fidesz tény és való összekapta az országot, de valahogy az alapszint elérése után nem igazán nő pozitív irányba tovább a dolog pedig már réges rég kellene neki, ehhez képest inkább megállt. A pénz viszont gyanítom ugyanúgy jön be, csak már máshova...



A kőműves példát nem tudom ki hozta fel, de még a büdös életben nem látott kőműves szakmát az is biztos. Tény és való, hogy sokszor milliókat szednek be gy hét alatt, a 900 ezres fizetés többszörösét. Igen, és? Mire megy el? Anyagköltségre, mert az nem magától jelenik meg, fuvarosok költségére, mert az nem magától jön oda, betonpumpa, mixer, melós, hidegburkoló, ács tetőfedő, villanyos, vizes csatornás és akkor csak az alapokat soroltam fel. Naponta százezreket el lehet szórni ezekre, mi is marad a kőművesnek szerinted? Gyanítom fingod sincs róla.

2018. ápr. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!