Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te miért szavaztál az ellenzék...

Te miért szavaztál az ellenzéki jelöltre, és melyikre?

Figyelt kérdés

Milyen érvek szólnak az ellenzéki jelöltek mellett.


Gyengébbek kedvéért: NEM AZ ÉRDEKEL, hogy mi a bajod a fidesszel, hanem mi fogott meg PONT a választott képviselődben.



2018. ápr. 13. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Természetesen semmi sem szól az ellenzéki jelöltek mellett, kizárólag a mazochisták szavaztak az ellenzékre.
2018. ápr. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%
A legerősebb ellenzéki jelöltre szavaztam, aki itt Budapesten sajnos egy dk-s úriember volt. Igazából az volt a célom hogy ne legyen megint 2/3, a DK-ban és abban az úriemberben semmi nincs ami megfogott volna. De mivel nincs 2. forduló ezért ha nem a Fideszre vagy nem a dk-sra szavaztam volna, elveszik a szavazatom, így kénytelen voltam e kettő közül választani.
2018. ápr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem kell indok, csak mondom a nevet, Szabo Sandor. Gyere Szegedre és nezd meg a várost.
2018. ápr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Azért szavaztam az ellenzéki képviselőjelöltre mert a Fideszes már 8. éve lekakil minket magasról. De amúgy megint ő nyert igaz kevéssel a Jobbikos előtt...
2018. ápr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Én a XII. kerületben lakom, és Kovács Gergelyre szavaztam egyéniben, az MKKP jelöltjére, aki egyben pártelnök is(listán is rájuk szavaztam). Nekem szimpatikus az ironikus humora, nagyon élveztem azokat a beszélgetéseket, amikor bement az ATV-be és végig ironizált. Kreatívnak tartottam az ötleteiket, hogy a kampánypénzt értelmes dolgokra használták fel, játszótereket újítottak fel, szemetet szedtek, fogyatékosoknak segítettek, és közben azért felhívták ezzel arra is a figyelmet ,hogy milyen irreálisan sok támogatást kapnak a pártok és hogy ezekből mennyi mindent lehet kapásból létrehozni. Egyébként amikor a 21-es busszal utaztam pont láttam magát a Kovács Gergelyt, ahogy személyesen is részt vesz a plakátok kirakásában, ugyanúgy ott van csinálja, mintha csak 1 aktivista lenne.
2018. ápr. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Az szól az ellenzéki jelölt mellett, hogy nem fideszes
2018. ápr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%

Én a jobbikosra, mert leginkább gondolkodásmódban még mindig közelebb állnak mint a baLOLdaliak. Semmi átszavazósdit nem csináltam.

És mivel nem annyira csípem a balosokat az nem is baj, hogy a még mindig legerősebb balos párt a szocik a 3. helyre kerültek.


A másik, hogy a fideszt gyengítve kicsit, bár ez összességében nem jött össze.

2018. ápr. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Jobbikra szavaztam, Vona személyisége miatt. Úgy gondolom, erős, karakán ember, nem fél vitába szállni, szerintem nem igaz, hogy Orbántól félne.


És Orbánnal ellentétben válaszol a kínos kérdésekre is, ha támadják, nem ócska, lapos vicceskedésbe menekül, hanem próbál érdemben válaszolni, mindezt higgadtan. Ha sértegetik, akkor sem kezd ordibálni, meg b@zmegezni, b@lfaszozni, mint egy bizonyos valaki, aki annak ellenére, milyen felelős posztot tölt be, nem viselkedik ehhez méltóan egyáltalán.

2018. ápr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

Egyéniben a Jobbikos jelöltre szavaztam, egyszerűen taktikai célból. Nem szerettem volna ismét Fidesz 2/3-ot.

Listán a Momentumra: újak, frissek, fiatalok, ráadásul az övék volt a legnormálisabb egészségügyet érintő program is. Én nem szeretném újra a korábban már leszerepelt politikusokat látni a parlamentben, új embereket, fiatalokat szeretnék, akik még esetleg tényleg szeretnének valamit tenni az országért.

2018. ápr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyéniben az LMP-re a taktikai szavazás miatt, a 2/3-ad megakadályozásához, illetve a jelenlegi aránytalan választási rendszerszer miatt.

Listán pedig a Momentumra, fiatalok, egész jól összerakott program, meg az ellenzékre is ráférne egy frissítés, így úgy voltam volna hogy rajtam ne múljon az 5%-uk, bár sajnos nem lett meg, és nem is volt rá olyan sok esély, hogy meglegyen.

Mondjuk egy sima többséges Fideszes győzelemmel nem is lett volna bajom. A 2/3-ad szerintem azért baj, mert hátradőlhetnek, és semmi nem fogja motiválni arra őket, hogy a sorosozáson, migránsozáson kívül bármi érdemi fejlődést adjanak az országnak. Meg persze így önhatalmúlag módosíthatnak 2/3-os törvényeket.

2018. ápr. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!