Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az a pont, amikor már...

Mi az a pont, amikor már meneküljek?

Figyelt kérdés

Előre szeretném leszögezni, hogy ez a kérdés nem provokáció, és nem is vita arról, hogy kinek melyik párt a szimpatikusabb, hanem egy véresen komoly kérdés.


Jelenleg Budapesten élek, itt él a családom és a barátaim is, jól is keresek, szóval nincs semmi problémám. Nem rajongok a Fideszért, leginkább a hatalmas korrupció miatt, de egyelőre eszemben sincs kiköltözni külföldre.


Ma viszont olvastam az Interneten, hogy a Figyelő lehozott egy 2000 fős listát a magyarországi Soros-ügynökökről, és ez nagyon rémisztőnek tűnt. Én azt hittem ez a sorosozás, csak amolyan kampányfogás, de egyre ijesztőbb mértékeket ölt szerintem. Bevezetik a Stop Soros törvénycsomagot, minden külföldről támogatott civil szervezetnek (függetlenül, hogy ételt oszt, állatokat ment vagy menekülteket segít) ki kell tenni minden szóróanyagára, hogy külföldről támogatott szervezet, és a tagjait is listázzák mint sorosisták.


Tudom, hogy kicsit túlzás, de ez engem a hitleri Németország kezdeti idejeira emlékeztet, amikor először még csak azt mondták, hogy a zsidók tehetnek mindenről, majd elkezdték listázni a zsidókat, zsidó boltokat, zsidó szervezeteket, és tudjuk mi lett a vége...

És ott is úgy gondolkodtak közben a zsidók, hogy áh, ez biztos csak ilyen kampányszöveg, úgyse lesz semmi baj, és amikor már baj volt, akkor már késő volt menekülni.


Én egy amerikai befektetési banknál dolgozom, mint informatikus, aminek totálisan semmi köze a magyarországi belpolitikához, de bevallom őszintén, elkezdtem félni.

Mi lesz, ha egyszercsak összeütközik valamelyik oligarcha érdekeltségével vagy egyszerűen csak nem lesz szimpatikus a kormánynak (lásd Telekom, Heineken), és akkor majd azt mondják, hogy hmm, külföldi befektetési bank, ez biztos a Soros trójai falova... És hiába mondom én, vagy bárki más, hogy dehogy, semmi köze a belpolitikához, ha ezt harsogja majd 0-24-ben az összes fideszes médium. És akkor, aki ott dolgozik, az nyilván sorosista, Soros-ügynök.


Tényleg szeretem a hazám, és szeretek itt élni, és csak a legvégső esetben hagynám itt, de rettenetesen félek. Nem tudom eldönteni, hogy ahogy egyre fajulnak el a dolgok, mi lenne az a pont, ahol már nincs visszaút, ahol már tényleg ki kéne költöznöm külföldre?

Én most egy EU-ból való kilépési népszavazást (vagy kizárást) tartok ennek, akkor mindenképp, ha törik-ha szakad, elköltözöm innen.


És az a baj, hogy ez nem csak a Fidesz hibája, hanem a magyar társadalomé is. Ma hazafele azt hallottam a villamoson (szóval nem kormánypropaganda, és nem is egy anonim fórum kommentje) két ember beszélgetésében, hogy lesz ez a szombati tüntetés, és ha így folytatják, nem a rendőrök tesznek majd rendet, hanem kimegy 200 csuklyás hazafi, és "rendet tesznek".


Én komolyan megijedtem, szerintem valami hasonlók játszódhattak le anno Németországban is.


2018. ápr. 13. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Mese habbal
2018. ápr. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pereld be a figyelőt fėlelemkeltėsėrt!
2018. ápr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az objektív dolgok mind igazak, a szubjektív érzéseim pedig a saját érzéseim, én tényleg így érzek.
2018. ápr. 13. 22:32
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Ne haragudj, de amikor egy országban már embereket listáz a kormányzat, onnan menekülni kell.
2018. ápr. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Kevered a civil törvényt a Stop Sorossal. Az előbbi már egy éve működik. Annyiról szól az egész hogy egy bizonyos összegű külföldről támogatott szervezetnek fel kell tüntetnie hogy külföldről van finanszírozva.


Lényegében hülyeség az egész mert alapból ki lehetett kérni előtte is hogy honnan van pénze ennek meg annak.


A Stop Soros az más. Ez azokat a szervezeteket érinti amelyek valamilyen úton módon részt vesznek az embercsempészetben/ illegális határátlépésen stb. Ezen szervezeteket 25% os adóval súlytanák.


Fszság ez is, inkább a büntetőtörvényt kellett volna kiterjeszteni hogy az illegális tevékenység segítéséért is büntethessenek. Sokkal többet érne

2018. ápr. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor amikor komolyabban felmerül az EU ból való kilépés vagy az EU tagságról szóló népszavazás esélye. Na akkor van az a pont, hogy ideje lelépni.
2018. ápr. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az EUt ki kell vágni.
2018. ápr. 14. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudhatod, mikor fajul el a helyzet. A magyar-/németországi zsidók még a zsidótörvények után is csak azt gondolták, hogy átmeneti dologról van szó. Aztán lehet hogy ahova mész, ott még rosszabb lesz.


Ha csak a biztonságodat félted, akkor szerintem várhatsz addig, amíg nem hoznak konkrétan ellened valamilyen intézkedést. Egyéni esetekmeg mindenhol előfordulnak, a legliberálisabb országokban is.


Kapcsolódó írás: [link]

2018. ápr. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi már megyünk. Ennek az országnak annyi
2018. ápr. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kígyózzál inkább
2018. ápr. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!