Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi szüksége van az országnak...

Mi szüksége van az országnak a CEU-ra?

Figyelt kérdés

És miért kerül ott egy szemeszter 1.854.000 Forintba?


[link]


Ezek a szakok indulnak:

Filozófia

Kisebségpolitika

Környezetpolitika és menedzsment

Közgazdasági elemző

Politikatudomány

Társadalmi nemek tudománya

Történelem



2018. ápr. 16. 09:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
21%
Legalább a CEU pénzt kér a filozófia szakért, miközben sokan meg államilag támogatott képzésen végzik/végezték el. :D
2018. ápr. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
81%
51%-os! Vigyázz mert még valaki/valakik komolyan veszik a lükeségeidet!
2018. ápr. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Nem vizsgálom, másoknak mire van igényük. Nekem a "magyar parasztra" nincs szükségem. Csak az igazira. Miért is? A világ boldogabb lenne, és önmagától ettől már én is.
2018. ápr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
21%
Alapvetően nem érdekelne, mert saját maguknak fizetik. De 10 ből 9 tantárgy szélsőbalos propaganda igazából, így nem érdekelne ha bezárnák. 'Társadalmi nemek tudománya'.. könyörgök istenem sose kerüljek olyannal kapcsolatba aki ezt elvégzi és még fizet is érte..
2018. ápr. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
17%
Azt külön nem értem, hogy aki több mint 3 milliót költ egy évi tandíjra plusz megélhetési költségek miért nem megy Angliába vagy valahova ahol a felsőoktatásnak van presztizse ez egy ranglistán nincs rajta. Furcsa.
2018. ápr. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Andizsuzsi ***** válasza:
72%

"Nem a munkaerőpiacnak van rá igénye, hanem az embereknek."


Ééés? Ha valakinek igénye van valamilyen információt elsajátítani és azt saját pénzén teszi, akkor miért kellene a munkaerőpiaccal foglalkoznia?

Amúgy kormányszóvivő pl lehet az ember CEU-s diplomával. Hogy rá nem szakadt az ég, amikor a megszüntetése mellett szavazott.

2018. ápr. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
86%

Olyan szakok is indulnak, mint a matematika, hálózatkutatás, kognitív tudományok, közgazdaságtan, business MBA, stb.

Ezeket miért nem soroltad fel? Sok képzése Európa top 10 környékén van, és világ top 50 vagy top 100.

A legtöbb diák, főleg a magyarok, ösztöndíjjal tanulnak, azaz ingyenes oktatás mellett még havi zsebpénzt, szállást, és egyéb támogatásokat is kapnak.


Miért is lenne szükségünk az ország legmagasabban rangsorolt egyetemére, ami egy forint közpénzbe nem kerül, SŐT, sok milliárd adót fizet? Ezreket hoz ide élni, százaknak ad munkát, és az ország 21. századi tudományos eredményeinek jelentős részéért felel (peer reviewed publikációk kb. negyede).

2018. ápr. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
13%
Hát én külföldön tanultam tehát elég sok rangsort megnéztem akkor is meg azóta is és említést sem kapott egyik valamire való rangsorban sem. QS, Times Higher Education pl a leggyakrabban idézettek és 1000 vagy több mint 1000 egyetemet felsorolnak a Corvinus, Elte, Szegedi, Pécsi is rajta van általában mindegyiken (nem feltétlenül jó helyen, de rajta van) a CEU sehol. Tudom, hogy elő tudnál kaparni egy rangsort amin rajta van nyilván, mert már lassan a Playboy meg az FHM is előállít egyetemi rangsorokat, de azért ha egy rangsorra még a pécsi egyetem is rákerül (fujjj), de a CEU nem akkor lehet mégsem ér évi több mint 3 milliót.
2018. ápr. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Történelem szakra semmiképpen sem. Az igaz magyarok élőben ismételgetik a történelmet :D (bár sokan nem akarunk részt verni benne, de csak belehúznak :/ )
2018. ápr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
50%
A CEU benne van az 50 legjöbb egyetemben, disziplinás besorolás szerint. Igazából tök jó, hogy azok akik annyira CEU ellenesek, a kormány támadása előtt nem is hallottak róla sosem és valójában azt se tudják mi fán terem az, hogy egyetem. Az ELTE könyvtárainak állományai is a CEU-tól kapják a könyveket, már ezért is hasznos. A magyarok nagy része pedig ösztöndíjas, ahogy pl Kovács Zoltán is az volt. Persze sok kultúrtantinak csak az tudomány, ahol számolni kell, meg laborokban fehér köpenyes emberkék kémcsöveket vizsgálnak :D a tudományba pedig nem kéne beleszólni, autonóm a saját jogán. Presztizsveszteség lesz az országnak, ha elmegy a CEU, de a ti szavazataitokért bármit megtesz a kormány. Ti meg benyelitek az uszítást, ők meg jót röhöghetnek a markukban, hogy amíg titeket hülyítenek, nyugodtan ellophatnak további milliárdokat, szóval gratulálok.
2018. jún. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!