Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi szüksége van az országnak...

Mi szüksége van az országnak a CEU-ra?

Figyelt kérdés

És miért kerül ott egy szemeszter 1.854.000 Forintba?


[link]


Ezek a szakok indulnak:

Filozófia

Kisebségpolitika

Környezetpolitika és menedzsment

Közgazdasági elemző

Politikatudomány

Társadalmi nemek tudománya

Történelem



2018. ápr. 16. 09:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
28%
Semmi
2018. ápr. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
74%

Én meg igazából azt nem értem, hogy ha van rá kereslet és valaki kifizeti, akkor miért ne indulhatna?

Ki vagy te, hogy megszabd, hogy mit lehet és mit nem?


"Ezek a szakok indulnak:

Filozófia

Kisebségpolitika

Környezetpolitika és menedzsment

Közgazdasági elemző

Politikatudomány

Társadalmi nemek tudománya

Történelem"


Rettenetes...

2018. ápr. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%
Ez egy fizetős oktatási intézmény. Ha van igény rá működik, ha nincs csődbe megy.
2018. ápr. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
57%

Mi szüksége van az országnak egyáltalán egyetemekre?

Azokon amúgy is csak mindenféle lipsiskedéseket tanítanak és megroncsák liberálkodással a fijataljainkat.

2018. ápr. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nem a munkaerőpiacnak van rá igénye, hanem az embereknek. A sznob embereknek.
2018. ápr. 16. 09:48
 6/24 anonim ***** válasza:
93%

Tudom fáj egyeseknek, de tanulnak is ott sokan, külföldről is jönnek ide (bérelnek lakást, adót fizetnek még a kenyér után is az itt tanulók) ez mellett pedig egy cikk hogy mennyit is adózik itt a CEU...

"A CEU több mint 5 milliárd forint adót és járulékot fizet a magyar államnak évente, a NAV is rendszeresen vizsgálta, a kormánysajtó most gyanús dolgot talált a gazdálkodásában."

[link]

2018. ápr. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
47%

"tanulnak is ott sokan, külföldről is jönnek ide"


Na ugye! Csak idejönnek mindenféle ellenségek, akik nem is Magyarok!

2018. ápr. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%
#7: És csúnya gonoszok hogy adóznak is itt! Nem hogy ingyen élnének mint a kettős-állampolgár erdélyiek akiknek még 90%-os utazás is jár! Chh.
2018. ápr. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
64%

Az egyik az, hogy sok külföldi tanul itt akik itt költik el a más országban megtermelt pénzt. Van egy úgynevezett multiplikátor hatás ami azt jelenti, hogy 1 Ft-nyi külföldi vagy állami eredetű pénz több mint 1 Ft-nyi gazdasági hasznot hoz.

Pl a külföldi bérel egy lakást, akkor a kiadónak lesz pénze kenyeret venni, akkor a péknek lesz pénze játékautót venni a gyerekének stb.

Ráadásul aFilozófia

Kis CEU fizetős egyetem, szóval nem kerül pénzbe az államnak.

Úgyhogy ha beleszámítjuk, hogy kb hány külföldi tanul ott akkor évente több tízmilliárdos gazdasági haszonnal számolhatunk.


Aztán:

"ebségpolitika

Környezetpolitika és menedzsment

Közgazdasági elemző

Politikatudomány

Társadalmi nemek tudománya

Történelem"


Ezekből a Filozófia , Kisebbségpolitika és a Társadalmi nemek tudománya kivételével mind értelmes szak.

Egyébként meg tisztelettel emlékeztetnék mindenkit, hogy az Emberi Erőforrás miniszterünk név szerint Balog Zoltán teológia szakon végzett.

Aminél nagyobb kamuszak nincs.

2018. ápr. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
57%

Én még olyat is hallottam, hogy vannak ilyen feketebőrű emberek, akik a sok gonoszságtól befeketedtek!

Ők a Sátán szólgái és a Magyarok ellenségei ezt nekem a Pap Úr montaja tenplonyban higgyetek nekem!!!

2018. ápr. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!