Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok, lehetne Magyaro...

Mit gondoltok, lehetne Magyarország a világ első 100% vegán országa?

Figyelt kérdés

A magyarok már rég megszokták, hogy nem jut minden nap hús, tojás, és tej az asztalra, ellenben a növényi tápanyagok lehetnének olcsóbbak néhány mezőgazdasági átalakítással.


Míg olyan országokban, mint az USA, vagy Olaszország akár fizikailag rá is támadnak a vegánokra, nálunk toleránsabbak az emberek feléjük, míg ha sokan nem is értik teljesen a vegánság fogalmát.


Nálunk már a 80-as években is volt egyre jobban terjedő vegetáriánus mozgalom, amit a 2000-es években kiegészített a vegán szemlélet.


A mezőgazdaságunk és klímánk rengeteg olyan növény termesztésére megfelelő, amik pótolni tudják az állati eredetű fehérjéket.



2018. ápr. 16. 17:47
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Magyarországon igen erős a húsevés társadalmi beágyazottsága, így nagyjából esélytelen a kezdeményezés. Én is sok húst fogyasztok, pedig amúgy kimondottan híve vagyok a reformkonyhának, sokszor eszem vegetariánus, illetve vegán ételeket, illetve sokkal inkább elfogadó vagyok minden alternatív életszemlélettel, mint a magyar átlag, de még így sem lennék vegán.


Amikor Indiában voltam, majdnem mindig vega cuccokat ettem, de ott sokkal változatosabban lehet táplálkozni, mert rengetegen nem esznek húst.

2018. ápr. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom, de nem mostanában. Peldául én sem tudnék teljesen lemondani a húsról, tojásról, tejről.
2018. ápr. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
75%
Gondolj csak a magyaros ételekre(gulyas,pörkölt,halászlé, stb.), vagy akár csak a dísznóölésekre, majd ezután gondold át, hogy mennyi ennek a realitása.
2018. ápr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
60%

Ekkora sületlenséget ez az év kérdése.

Na most kérdező felvilágosítalak.

1. Ki szokta meg? Minden településen majdnem minden háznál tartanak csirkét vagy marhát vagy kecskét vagy nyulat vagy sertést vagy egyebet. Ugye ezzel megvan a hús, tojás és tej meg ugyebár a vadászok vadásznak a horgászok horgásznak. Ellenben az a tévhited, hogy a növényi anyagok lehetnek olcsóbbak bemutatja a mindenféle ismeret nélküli okoskodásodat.

2. Idehaza M.o.-n csak azért nem támadnak rájuk, mert egyenlőre kussban sunnyognak és csak kamu facebook profilokról írogatva mutatják ki milyen csúf bensővel rendelkeznek.

3. Ilyen mozgalomról nem hallottam, csak néhány olyan oktondiról aki bevette. És itt igazolom BlackSword-öt, mert nálam erdészeti részeknél volt sima vega aki 3-szor annyi ideig evett mint mi, mindennap szedte a fejfájás csillapítót és heti 2-4-szer biztos elájult a kimerüléstől míg a normál "húsevőknek" semmi baja nem volt.

4. Megint mindenféle tudás nélkül akarsz okosnak látszani, de nagyon nagyon tévedsz.

2018. ápr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
18%

#24

Biztos összeolvasott mindenféle netes "okosságot" és abból vont le ezt-azt.

2018. ápr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
18%

Robgros olvassa a netes "vegán" oldalakat amelyek szerint már a föld lakosságának 70%-a az.

De most komolyan ez a "mindenki legyen vegán" drogos álom olyan idegesítő ráadásul, ha megvalósulna valahol vagy bárhol ott ökológiai, ökonómiai és társadalmi katasztrófa lenne.

2018. ápr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

*26

Engem nem izgat, ha valaki vegán -hátrányom nem fog származni belőle -, de ne akarja ezt a stílust/felfogást rámtukmálni, mert attól hülyét kapok.

2018. ápr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%

Na ez nem teljesen így van. Az 50-es évekbe a rákosi rendszerbe, még a saját disznódat se vághattad le, mert be kellett a közösbe szolgáltatni.

Így ne csodálkozzon senki, hogy nem jutott elég hús az asztlra.

Meg olyan is volt, hogyha született 6 malac, akkor a felsőbb vezetésnek 10-et mondtak be, mert mégiscsak többet kéne. A felsőbb vezetés meg azt mondta, hogy akkor 6 meg exportra az oroszoknak 4 meg marad itthon a hazaiaknak.

2018. ápr. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
17%
Utolsó azért mert a modern libsi történelem könyvek ezt írják még nem volt ilyen szörnyű a helyzet.
2018. ápr. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
84%
Ez mind szép és jó, de ugye tudod hogy a magyar ételek 80%-a húsból készül? Tehát dobjuk el a kultúránkat is?:D Cseréljük le a gulyást, a töltött paprikát stb? Az emberek mentalitásán pedig nem tudsz változtatni... Rákényszerítenéd a saját nagyapádat aki húsételeken nőtt fel, hogy mostantól ne egyen csak szóját?:'D Mármint.. tényleg szép elgondolás, félreértés ne essék. Én magam is szeretnék többet tudni erről az életmódról, és kipróbálni vegán ételeket, még ha tudom is magamról hogy nem tudnék lemondani a húsról, de ez így ilyen formában nem fog működni.
2018. júl. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!