Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lenyugodott már a baloldal?

Lenyugodott már a baloldal?

Figyelt kérdés
Mind a politikusok, mind a szavazók?
2018. ápr. 17. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Még nem egészen.
2018. ápr. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
Még kicsit harcolnak, de már inkább a koloncért megy a harc.
2018. ápr. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
NEM! Egy élhetőbb országért megy a harc!
2018. ápr. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

"... inkább a koloncért megy a harc."


A hülyeség nem xilofonozik, de foszforeszkál!

2018. ápr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

A gyászoló leggyakrabban öt fázison megy át, amíg képes lesz fel feldolgozni a gyászt.

1. Tagadás és izoláció


A gyászolók ilyenkor érzelmileg bénultnak és kiüresedettnek érzik magukat, de jellemző rendkívül sok érzelem feltörése is. Több esetben előfordulhat, hogy a gyászoló nem tud tisztán gondolkodni, beszélni, ami mások szemében közömbösségnek is tűnhet. A elutasítás nemcsak az első stádiumban, hanem később, a feldolgozás folyamán is előfordulhat. Ez jó esetben időleges védekezési módszer, amit a helyzet részleges elfogadása vált fel.

(Ez lehetett az eredmények kihirdetése utáni sokk, különösen azután, hogy a csapból is az folyt, hogy a magas részvétel egyenlő a fidesz bukásával.)


2. Harag


Az érzelmek feltörését düh, harag és mánia követi. A gyászoló közvetlen környezetében élők számára ezt a legnehezebb elviselni, mivel az érzelmek mindenkire kisugároznak. A gyászoló a felelősöket keresi, néha az elhunytra is dühösek, bár ezt nem vallják be maguknak. Előfordulhat az is, hogy magukat hibáztatják a halálesetért, ilyenkor bűntudat is gyötri őket, különösen, ha nem ápoltak felhőtlen viszonyt az elhunyttal. Sokan megrekednek ebben a fázisban, és depressziósnak tűnnek, ám ez nem a fájdalom elfojtása miatt van, hanem mert képtelenek másra gondolni. A temetés után ellenőrizhetetlennek tűnő módon váltogatják egymást a legkülönbözőbb érzelmi állapotok: a megkönnyebbülés, harag, szomorúság, félelem, bűntudat, depresszió stb. Sok esetben testi tünetek is előfordulhatnak: étvágytalanság, álmatlanság, gyengeség, szédülés, mellkasi és emésztési problémák.

(Miért nem volt összefogás?)


3. Alkudozás


A gyászoló az első fázisban, ha nem volt képes szembenézni a veszteséggel, és nem talált bűnöst a második fázisban, a harmadik szakaszban egyfajta egyezségre próbál jutni, ami talán késlelteti az elkerülhetetlent. Ilyenkor mindenféle kérdések merülnek fel: ha idejében elvittük volna orvoshoz, ha más szakember véleményét is kikértem volna stb. Ezek mögöttes szándéka, hogy megvédjék a gyászolót a fájdalmas valóságtól.

(Újraszámlálást mindenhol, ahol nem győztünk!)


4. Depresszió


Ebben a szakaszban már a tudatos emlékezés dominál, és előkerülnek a szép emlékek is. Csökken a gyász tüneteinek intenzitása, erősödik a racionális elfogadás. A több hónapon át tartó fázis során évfordulók alkalmával a tünetek újra felerősödhetnek. Ez ugyanakkor az elfogadás állapotának előkészítése. Az elhunytat ismét intenzíven gyászolja a hozzátartozó, előfordulhat, hogy átveszi annak stílusát, szokásait. Gyakori, hogy belső párbeszédet folytat az elhunyttal, ami elősegíti az elszakadást, hisz a párbeszéd végére sok esetben egy teljesen más belső alakká transzformálódik az elhunyt. A fázis akkor sikeres, ha a gyászoló képes elfogadni az elválást.

(Vége az országnak, akinek esze van, elmegy innen, utolsó kapcsolja le a villanyt.)


5. Elfogadás


Abban a pillanatban, amikor a veszteség már nem köti le a gyászoló minden pillanatát, megkezdődhet egy, a világhoz és önmagához fűződő új viszonynak a kialakítása. Ebben a szakasznak a gyászoló emlékeiben tovább él ugyan az elhunyttal kapcsolatos múlt, de képes a normális életvitelre. Ismét tud örülni az élet szépségeinek, nem gyötri bűntudat, vannak életcéljai és tervei azok megvalósítására. Megújulnak szociális kapcsolatai, elmúlnak a testi tünetek, megszűnik az érzelmi hullámzás. A gyászolók egy része lelkiekben gyengének, sebezhetőnek érezheti magát az öt szakasz után, míg mások megerősödve, számos tapasztalattal felvértezve zárják le a gyászt.

(Négy év múlva újra megpróbáljuk.)



Úgy veszem észre, vérmérséklettől függően a 2. és 5. fázis között tartanak.

2018. ápr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Szerinted az normális, hogy gyászolni kell a választás eredményeit? Ilyen hatást kellene, hogy kiváltson? Ha a kormányzó pártot ekkora ellenállás övezi és ennyien kétségbeesnek akkor biztos, hogy ez egy igazságos, fair play volt a Fidesz részéről?
2018. ápr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Komolyan úgy gondolja a sok kicsi ellenzéki párt, hogy 47.36% az kisebbség,

de az többség, hogy

Mszp-P, Jobbik, LMP, DK, Momentum, MKKP, Együtt ÖSSZESEN ért el éppen egy picit többet?


Tehát többségi kormányzásra 50%+1 fő csak akkor volna lehetőség, ha


MSZP-JOBBIK-LMP-DK koalíció alakulna...


A Jobbik eléggé kakukktojás itt, márpedig az a 19.8% nélkül a Fidesz fölény egyértelmű.

2018. ápr. 17. 20:35
 8/12 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, nem 47,36, hanem 49,6%.

Az a fél százalék meg simán elúszott volna egy totális összefogás esetén.


6. Mondtam én, hogy normális? Én pl. pezsgőt bontottam.

2018. ápr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
Te meg kérdező komolyan úgy gondolod, hogy a szavazók kevesebb, mint felének( és most beleszámolom a levélszavazókat is akik még csak itt sem laknak) a felhatalmazásával normális teljhatalmat kapni? Pl. Simán megváltoztathatják az Alaptörvényt. Mert ha igen, akkor nincs több kérdésem.
2018. ápr. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%
Megy még a hőbörgés és sajnos ugyanabban a gyűlöletes kampányban, ahol abbagyták folytatódik tovább minden.
2018. ápr. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!