Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az összefüggés a választási...

Mi az összefüggés a választási eredmények és a fiatalok kivándorlása között? Én fiatal vagyok és nem értem

Figyelt kérdés

Olvasok ezer cikket hallom ezer helyről hogy a mostani választási eredmények (a fityisz megint nyert nem is kicsivel) felerősítik a sok éve meglevő kivándorlási hajlandóságot.

Vagyis sokan kifelé veszik az irányt, főleg a fiatalok, főleg ha még értenek is valamihez akkor meg pláne. és mindezért állítólag a választási eredmény (is) felelős.


Én meg nem értem mi az összefüggés ebben. Én fiatal vagyok, diplomás, évek óta külföldön. NEm az Orbánák miatt mentem ki ha akárki lett volna anno 3 évvel ezelőtt kormányon akkro is kimentem volna. Mert kinn normális pénzt lehet keresni és nem mint itthon ahol már az is eredmény ha van állásom egyáltalán. Itthon gar bérminimumért melóztam akkor btto 150volt ez, kinn meg kezdő pénzem 1200 EUR volt azóta ez duplázódott.


Szóval semmi köze a kivándorlásomnak semmifélke politikai erőhöz, s egyben persze azt is elmondom hogy eszem ágában hazajönni, ha akárki lenne/került volna kormányra akkor se.

Eszem ágában se. Majd ha itthon is találok 700E ft-ot a kezembe csengető melót és nem nettó 100-as állásokkal kell majd szarakodni-na akkor se jönnék haza!!!



Szóval mi köze ennek az egésznek a választási eredményekhez meg ahhoz ki van kormányon?


2018. ápr. 25. 08:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%

Az összefüggés nagyon egyszerű: a fiataloknak a tökük tele van Orbán rendszerével.

Mindenki unja, hogy olyan feltételeket teremtett, ami miatt a legtöbb fiatal hiába tanul ki szakmát, stb csak olcsó munkaerőnek kell majd valamelyik összeszerelő gyárba. Hiába tanulja ki a szakmáját, nem tud tapasztalatot szerezni, tapasztalat nélkül meg nem veszik fel sehova, így maradnak az összeszerelőgyárak.

Sok fiatalnak meg nem életcél az, hogy hígtrágya fizetésért gürcöljön meg itt Ózd környékén már versenyeznie kelljen a munkáért a behozott szerbekkel meg ukránokkal.

Nem nyernek akkor lehet olyan kormányunk lett volna, ami olyan feltételeket teremt a munkaerő piacon Budapesten kívül amik nem csak az összeszerelőgyáraknak kedveznek egyedül, levitték volna a munkáltatók járulék fizetéseit, stb. ami miatt több, normális munkahely teremtődött volna.

De mivel erre semmi esély ugyanazt mondja sok fiatal, mint te, miszerint mi a francnak gürcöljön itt ilyen nettó 100-150 ezerért, amikor kint sokkal többet megkeress szakma nélkül és jobban meg tud élni is kint belőle, nem kell 40 éves koráig az anyjáékkal lakni, stb.

2018. ápr. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Koplárovics Béci ***** válasza:
11%
Ha mondjuk megnyerte volna a baloldal a választást, akkor is ugyanúgy többen kerestek volna rá a kivándorlásra. Csak akkor a másik oldallal szimpatizáló fiatalok. Meg aztán egy rákeresés messze nem egyenlő a tényleges kivándorlással. Hirtelen felindulásból, elkeseredettségből rákeresnek, persze. De az, aki azért vándorol ki, mert ilyen vagy olyan kormány van, az egyszerűen hülye. Azt teljesen megértem, ha valaki a saját boldogulása miatt kimegy. De az meg kormánytól független, ígérjen is bármelyik bármit.
2018. ápr. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
82%

Én kettő éve vagyok kint angoloknál én van egy fél lakásom már 2 év után. Megvettem egy lakás felét 2 év félretett pénzéből, még két év és enyém a lakás.

4 év meló után lesz egy lakásom és mellette még éhen se halok (Airbook laptop pl megvéve).


Na ezt otthon szutyokországban hogyan????

Hát ott nem 4 még 40 év után se lesz saját lakásom!

2018. ápr. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
29%
És ha nem is maradok kinn a lakást eladom többért (már akár most többért) mint amibe került és már csak ebből szép summám lesz a zsebbe.
2018. ápr. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
58%
A kivandorlas es a külföldön dolgozo vendegmunkasok között meg van a külöbseg?
2018. ápr. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
24%
"amikor kint sokkal többet megkeress szakma nélkül és jobban meg tud élni is kint belőle, nem kell 40 éves koráig az anyjáékkal lakni, stb." Hat a szakma nelküli munkakert mind takarito, mososgato keres kb 1200 eurot, ha nincsen szerencseje, tehat nem pl sihotelben dolgozik, ahol adnak neki szallast ist, akkor Nyugatons etud abol nagyon jol megelni, plane akkor ha nem vendegmunkas, hanem tenyleges kivandorlo. Persze ha valaki vednegmunakskent sporolva, amgat meghuzva, egy angyon kicsi szoaaban mosogat pl Münchenbe egy ideig megleegt vele lennei, de azert az örökre nem möködik.
2018. ápr. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
38%

"Én kettő éve vagyok kint angoloknál én van egy fél lakásom már 2 év után. Megvettem egy lakás felét 2 év félretett pénzéből, még két év és enyém a lakás."


Ahha biztos elhiszem ezt a baromságot :D

2018. ápr. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
31%

"indenki unja, hogy olyan feltételeket teremtett, ami miatt a legtöbb fiatal hiába tanul ki szakmát, stb csak olcsó munkaerőnek kell majd valamelyik összeszerelő gyárba. Hiába tanulja ki a szakmáját, nem"


Másik baromság :D

Persze, mindenki megy az összeszerelő gyárba.

Valahogy engem is felvettek meg az ismerőseim is :D

2018. ápr. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
28%

" amikor kint sokkal többet megkeress szakma nélkül és jobban meg tud élni is kint belőle, nem kell 40 éves koráig az anyjáékkal lakni, stb.,"


Ha jaj, olyan jól élnek a német mosogatók, hogy a magyar mérnök megirigyelhetné :D

2018. ápr. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
6%

"Mert kinn normális pénzt lehet keresni és nem mint itthon"

Fraudi elszólás? :) De most nem is lényeg hogy igazából tényleg külföldön vagy-e vagy valóban egy fiatal vagy-e.

Az igaz hogy az elmenők nagy része a nagyobb fizetés miatt megy. Most ráfogják a választási eredményre is de úgyis mentek volna.

2018. ápr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!