Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az összefüggés a választási...

Mi az összefüggés a választási eredmények és a fiatalok kivándorlása között? Én fiatal vagyok és nem értem

Figyelt kérdés

Olvasok ezer cikket hallom ezer helyről hogy a mostani választási eredmények (a fityisz megint nyert nem is kicsivel) felerősítik a sok éve meglevő kivándorlási hajlandóságot.

Vagyis sokan kifelé veszik az irányt, főleg a fiatalok, főleg ha még értenek is valamihez akkor meg pláne. és mindezért állítólag a választási eredmény (is) felelős.


Én meg nem értem mi az összefüggés ebben. Én fiatal vagyok, diplomás, évek óta külföldön. NEm az Orbánák miatt mentem ki ha akárki lett volna anno 3 évvel ezelőtt kormányon akkro is kimentem volna. Mert kinn normális pénzt lehet keresni és nem mint itthon ahol már az is eredmény ha van állásom egyáltalán. Itthon gar bérminimumért melóztam akkor btto 150volt ez, kinn meg kezdő pénzem 1200 EUR volt azóta ez duplázódott.


Szóval semmi köze a kivándorlásomnak semmifélke politikai erőhöz, s egyben persze azt is elmondom hogy eszem ágában hazajönni, ha akárki lenne/került volna kormányra akkor se.

Eszem ágában se. Majd ha itthon is találok 700E ft-ot a kezembe csengető melót és nem nettó 100-as állásokkal kell majd szarakodni-na akkor se jönnék haza!!!



Szóval mi köze ennek az egésznek a választási eredményekhez meg ahhoz ki van kormányon?


2018. ápr. 25. 08:15
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
termeted = teremted!
2018. ápr. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
26%
Annyi az összefüggés, hogy ha a baloldal nyert volna,felgyorsulna kivándorlás.
2018. ápr. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Semmi. Amióta megkönnyítették, megnyitották nyugat-eu-ban a munkavállalást azóta nyilván többen próbálnak szerencsét.


Ha a maszopszadesz alatt nyílt volna meg akkor is meglódult volna a folyamat a nagyobb bérek miatt pl.

2018. ápr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!