Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az összefüggés a választási...

Mi az összefüggés a választási eredmények és a fiatalok kivándorlása között? Én fiatal vagyok és nem értem

Figyelt kérdés

Olvasok ezer cikket hallom ezer helyről hogy a mostani választási eredmények (a fityisz megint nyert nem is kicsivel) felerősítik a sok éve meglevő kivándorlási hajlandóságot.

Vagyis sokan kifelé veszik az irányt, főleg a fiatalok, főleg ha még értenek is valamihez akkor meg pláne. és mindezért állítólag a választási eredmény (is) felelős.


Én meg nem értem mi az összefüggés ebben. Én fiatal vagyok, diplomás, évek óta külföldön. NEm az Orbánák miatt mentem ki ha akárki lett volna anno 3 évvel ezelőtt kormányon akkro is kimentem volna. Mert kinn normális pénzt lehet keresni és nem mint itthon ahol már az is eredmény ha van állásom egyáltalán. Itthon gar bérminimumért melóztam akkor btto 150volt ez, kinn meg kezdő pénzem 1200 EUR volt azóta ez duplázódott.


Szóval semmi köze a kivándorlásomnak semmifélke politikai erőhöz, s egyben persze azt is elmondom hogy eszem ágában hazajönni, ha akárki lenne/került volna kormányra akkor se.

Eszem ágában se. Majd ha itthon is találok 700E ft-ot a kezembe csengető melót és nem nettó 100-as állásokkal kell majd szarakodni-na akkor se jönnék haza!!!



Szóval mi köze ennek az egésznek a választási eredményekhez meg ahhoz ki van kormányon?


2018. ápr. 25. 08:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
57%
49: Te hányszor akarod még beégetni magadat ezen az oldalon? Minden alkalommal elkezded ezt, aztán mikor rávilágítok, hogy mégse úgy vannak a dolgok ahogy leírod inkább mész egyből egy másik kérdéshez okoskodni. Szerintem te ezt már élvezed. Pozitívnak legalább van az indoka, miszerint fizetést kap érte.
2018. ápr. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
*Mármint 49%os, csak már vacakol a billentyűzetem.
2018. ápr. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
22%

Én égetem be magam? :D

Hát ki talál ki ilyen baromságot, hogy minden fiatal a gyárba megy végzettségől függetlenül dolgozni? :D

2018. ápr. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
75%

13: Olyan, aki tisztában van a valósággal meg vidéken él. :) Rosszabb vagy, mint az ellenzék, hogy azt hiszed az egész ország Budapestből meg nagyvárosokból áll. Legtöbb kiköltöző vidékről, főleg falvakból megy ki, mivel nincs más munkalehetőség, csak az összeszerelő gyárak. Ózd környékén is, hiába tanul valaki pl.: programozónak, ha nincs munkahely ahol eltudna helyezkedni.

Azzal a baromsággal meg ne gyere, hogy akkor költözzön el.

1. nem áll mindenki úgy, hogy kedvére egy csettintésre elköltözzön

2. Múltkor is annyira beégtél ezzel, hogy 1 hétig fel se mertél jönni.


Nyugodtan égesd tovább magadat, csak utána ne hisztizz, hogyha a jelenlegi ellenzéket is komolyabban vesznek, mint téged.

2018. ápr. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
24%

"Olyan, aki tisztában van a valósággal meg vidéken él. :)"


Jah, hogy már nem is minden fiatal, hanem csak a vidékiek, abból is az ózdiak.:D

Alakul, alakul :D


Akkor csak úgy szólok:

Képzeld, ismerősöm is kénytelen volt Münchenben munkát vállalni, mert a vidéki kis falvakban senki nem akarta foglalkoztatni a mérnöki diplomájával.



Szerintem most fejezzük be, mert csak egyre nagyobb hülyét csinálsz magadból.

Látszik, hogy se a hazai, se a kinti viszonyokkal nem vagy tisztában és nem én vagyok az egyetlen, aki ezt észrevette.

Lehet el kellene gondolkodni.

2018. ápr. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Nyugat-Europaban is vannak olyan területek ahol nagyon nagy a munkanelküliseg meg az elvandorlas, különösen Skociaban meg Irorszagban.
2018. ápr. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Én meg azt mondom, hogy se a kérdező(nyakamat ráteszem, hogy nincs külföldön), se a 65% semmit nem tud külföldről.

Abban igaza van, hogy Orbán nélkül is lenne elvándorlás.

2018. ápr. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
73%
15: Jaj hagyjuk már ezt megint. :D Neked bármit ír az ember mindig lesz egy ismerősöd, akivel cáfolni fogod. :D Az meg írtó gáz már mikor egy példába próbálsz belekötni. :D Nem, nem csak Ózd környékén van így, nem az lenne az életcélod, hogy állandóan beégesd magadat az oldalon akkor rájöttél volna. :D Csak te már szerintem direkt erre játszol. :D Áruld már el mi a jó neked ebben? :D Legalább féléve játszod el ezt, ahogy írtam csomó kérdés alatt addig égeted be magadat folyamatosan, míg bánatodban el nem mész másik kérdésnél ugyanezt eljátszani. :D
2018. ápr. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
26%

Jah, én égetem be magam.

Ne zavarjon, hogy mások is velem értenek egyet.

De ez már csak off, szal majd gyere vissza, ha valami értelmeset is tudsz írni.

2018. ápr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Magyarázatodban a válaszod kérdező. Részletezem kicsit.


Nem ment oda hozzád Orbán, hogy fiacskám húzz el. Tehát tényleg nem direkt Orbán miatt mentél el. Ha holnap mondjuk X kerülne kormányra és felkeresne, gyere haza barátom, tényleg nem jönnél. Hiába hívna ilyen direktben.


Ha azonban értenéd a politikát, az állam szerepét és működését, azt is tudnád, egy ország életminőségét vezetői, az állam és a társadalom kölcsönhatása határozza meg. HA a vezető korrekt és érti a dolgát, megvizsgálja, egy adott időpontban mitől nem jó a működés. Ez bizony nagyon bonyolult dolog és nehéz rájönni, még ha te végletesen le is egyszerűsíted 150, illetve 700 ezer forintra. Ha pedig egy korrekt vezető a problémára rájött, kitalálja (nem ő, a jól megválasztott csapata) a teendőket. Elmagyarázza neked, hogy megértsd. Soká fog tartani, és addig nincs termelés, míg meg nem érted. Ha felfogtad, indulhat a haladás. 5 - 10 - 20 év. Attól függ, honnan indultunk, és hogy te mennyire értetted meg. Aztán lesz nem 700 ezer, hanem annyi, amitől jól érzed magad. És ennél sokkal több. Ez az állam szerepe. Ha nem ezt a szerepét hajtja végre, semmi szükség rá. Ahol te most vagy, ott ezt tudják többszáz éve.És te csak kihasználod, nem termeted.

Ne gyere haza. Nem mennénk veled semmire, csak hátráltatnál.

2018. ápr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!