Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki ért egyet a Fidesszel?...

Benigamer kérdése:

Ki ért egyet a Fidesszel? Szerintetek igazságos volt a szavazás vagy választáson csalás történt? Ha nem a Fideszre szavaztatok akkor kire? Min kellene változtatnia a Fidesszel kapcsolatban+ánblokk úgy Magyarországban?

Figyelt kérdés
Fidesz,választás 2018,Április 8.

2018. ápr. 29. 09:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
30%
"Igazságos nem lehet az a választás, ahol a szavazatok 48 5-ával a parlamenti mandátumok 67 %-át lehet megszerezni." Nem 48&-%kal lett 67%ka a fdiesznek az csak az orszagos lista, hanem azzal, hoyg megynerte az egyeni mandatumok 86%at "Ez nem is csoda, hiszen ők egyoldalúan hozták meg a választási törvényeket." Ne zavarjon de az uj valasztasi trövenyt 4/5el fogadta el sz orszaggyüles, mert anno a Jobbik is megszavazta, tehat nem egyedül a fidesz alkotta meg. , "hogy a közmunkás falvakban szinte mindenki a FIDESZ-re szavazott." Az en ynugat-dunantuli szülöfalumban a tesvrem is szamolta a szavaztokat, bar igaz nem tipikus közmunkas falu,de a fidesz ott is 84% -ot kapott, semilyen csalas nem volt, az emberek egymast biztattak, hogy menjenek el szavazni a fiatalok, egyszerüen szok is elmentek szavazni akik meg sohasem vagy mar nagyon regen sdzavztak es ök is a fdieszre szavaztak. Nem volt semilyen csalas, egyebkent a testverem emselte, hogy az en szülöfaluman volt jobbikos delegalt ö is külön megszamolta a szavaztaokat, es ö is ugyanarra az eredmenyre jutott.
2018. ápr. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
91%
11: Köszönöm a kiegészítést. Hát ha a Jobbik is megszavazta, akkor elég marha volt, hogy nem látta előre az új választási törvény következményeit. Pont ők voltak a legnagyobb vesztesek. Amúgy az csúsztatás, hogy 86 % egyéniben a FIDESZ-re szavazott volna. 30 + százalék leadott szavazattal, pár 100 különbséggel is lehetett egyéni mandátumot nyerni, mert a másik oldalon olyan sokan indultak. Ha lett volna 2. forduló, amit a FIDESZ eltörölt, akkor az ellenzék sokkal több egyéni mandátumot is kaphatott volna.
2018. ápr. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
3%

#8


Ez a "határon túliak buszoztatása" meg a "több százan jelentkeztek be egy disznóólba" sztorik már megdőltek, el lehene végre felejteni.

Az érintett településeken - mert kivizsgálták - valójában keveseben szavaztak, mint 4 évvel ezelőtt és nem volt egyetlen ilyen bejelentés sem.

Ha valamit láttak, az IDEIGLENES bejenlentés lehetett, az pedig nem teszi lehetővé a szavazást, mert csak az szavazhat a területi jelöltre, akinek ott van az ÁLLANDÓ lakcíme.


Gondolom majd az adóhatóság vagy a munkavédelem terepe lesz, ha tömegével lettek ideiglenes lakcímre bejelentve lakhatatlan helyekre emberek, mert az az adózást, munkahelyen való alkalmazáshoz szükséges feltételek kijátszásához kellhetett esetleg.

2018. ápr. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
34%

#9


NEM a fidesznek, hanem a győztes pártnak kedvez ez a választási törvény, azért, hogy stabil kormányt lehessen alakítani.

Ha az egyéni körzetekben kis többséggel a jobbik vagy lmp nyert volna többségében, akkor most nekik kedvezett volna a törvény és ők alakíthatnának kormányt 50% alatti támogatottság mellett.

Még soha nem volt olyan könnyű kormányt leváltani, mint most lehetett volna - csak több szavazó kellett volna hozzá, mint amennyi a fideszt támogatja.

Nem taktikázni meg összefogni, osztozkodni kellett volna, hanem jobbat felkínálni az embereknek, mint amit a fidesz kínált.

Senki nem tiltotta meg a többi pártnak, hogy figyeljenek a választókra és olyan politikát mutassanak, ami tetszik nekik.

2018. ápr. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

#13:

[link]

"A Kúria egyébként már kedden kimondta, hogy törvénysértő volt a szervezett buszoztatás."

Ja, véletlenül se szavazhattak olyanok akik még magyarul se tudnak, de bejelentették őket magyarországi lakcímre. Még Csepelen is volt ilyen: [link]

2018. ápr. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
88%

#14: "Nem taktikázni meg összefogni, osztozkodni kellett volna, hanem jobbat felkínálni az embereknek, mint amit a fidesz kínált."

Ökölbe szorul a kezem ettől az ostoba cinikus fideszes stílustól. Hazugságokkal kampányolás, közalkalmazottak, közmunkások megfenyegetése, buszoztatás (előbb linkeltem hogy tényleg volt ilyen, hiába tagadod), szavazatvásárlás, uszítás az ellenzéki pártok ellen, ciklus közben meg csak a lopás-lopás-lopás, és a cinikus válaszok mindenre? Ez volt az a hűdesokminden, amit a Fidesz tudott nyújtani? Az országot minősíti, hogy 2,5 millió agymosott rájuk szavazott.

2018. ápr. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
97%
Én nem tudom,de hallottam olyanokat, hogy valakit tudtán kívül bejelentettek lengyel nemzetiséginek, meg a feleségét is; szóval vagy listán -arra emlékszem, hogy a listánt írták - vagy egyéniben nem szavazhatott, csak egy lapot kapott, arra meg rá volt írva; hogy lengyel nemzetiségi. És betelefonáltak onnan a szavazóbizottságból neki a választási irodába, ahol meg azt mondták neki, hogy ő kérte, hogy jegyezzék be lengyel nemzetiséginek, 4 évvel ezelőtt. Aztán kiderült, hogy a feleségét is. Dehát nincsenek neki se, meg a feleségének se lengyel rokonai; meg ő egyáltalán nem kért ilyet. Meg rajtahagytak a szavazólapokon olyanokat, akik visszaléptek a többi ellenzéki jelölt javára; talán olyan is volt, akit lehagytak; szétszórt volt az egész; sokáig nem közöltek részeredményeket, aztán amikor az elsőt közölték , mégis már 70%-a az adatoknak fel volt dolgozva, pedig azt mondták, csak akkor kezdhetik összeszámolni a szavazatokat, ha az utolsó sorban álló is leadta már a szavazatát; valaki szerint meg pont ez nem fer. Meg volt olyan szavazókör, ahol valami kocsiban bennefelejtettek egy nyomdát, amit a választásokon a lapok lepecsételéséhez kellett volna használni, de találtak helyette másik nyomdát is, de akkor közben megkerült az eredeti is, mindkettőt használták, de csak az egyik pecséteset fogadták el; ha rendesen mindkettőt elfogadták volna, minthogy használták is mind a kettőt; az egyik el is volt tűnve, így mind a kettőnek érvényesnek kellett volna lennie; a Jobbikos képviselő nyert volna abban az adott körzetben 9 szavazattal; de mivel csak az egyik pecséttel lepecsételt szavazólapokat fogadták el; így a Fideszes jelölt nyert 44 szavazattal. A végén meg órákkal később, kisebb lett a résztvevőknek a száma, pedig növekednie kellett volna, szerintem nem létezik, hogy ennyi érvénytelen szavazatot adtak le. Még ha elrontották a strigulázást, hát talán akkor se. Ja és állítólag volt olyan is, hogy elhagyatott házakba ilyen 40 embereket jelentgettek be; hallottam még ennél is vadabbat, hogy 200 embert jelentettek be egy házba, kettős állampolgárokat; és tényleg, szóval 200 embereket lakatlan házakba!! Ez nem tudom, hány szavazat lehetett, de ha mondjuk tizede az összes 2500000-nek(ami133 mandátum) (mondjuk 1000valahány 200fős ház); és ha azt osztjuk 10-zel (~13), akkor lehet, hogy annyi mandátummal kevesebbje lenne a fid.-nek például (én ezt nemtom). Gondolom, ők is mind szavaztak. A 200-s lakatlan házakból. Hallottam még olyat is, hogy valaki kórházban volt, kért mozgóurnát, járt is a kórházban egy mozgóurna, de azt mondták, nincsen rajta a listán. És szóval ez az egész teljesen rosszul volt leszervezve ez a választás; és ha csak 11-kor kezdték el számolni, mert szegény pajtik addig álltak ott sorban kb, ha jól emlékszem, és utána máris az első adat, amit mutattak, 70%-os feldolgozottság volt? Ja meg a levélszavazatokat állítólag fel is bontották, tehát nem fogadhatták volna már el úgy, felbontva, már úgy érkezett meg néhány boríték a választási irodába; és nem tudom, hány szegényembernek fizettek 10000-t, hogy hova adja a szavazatát, és azt miből költötték; meg tényleg ez a rajta maradt a szavazólapon valaki, aki már visszalépett, tehát az őrá adott szavazatok automatikusan elvesztek; vagy pedig levették a listáról, pedig mégis indult. Legjobb esetben is ez figyelmetlenség volt; de itt talán nem nagyon lenne megengedhető annyira. :/ Meg szóval tényleg, hogyha már bakiztak (nem kellett volna, mert ha már ott ülnek, a bizottsági tagok hogy' észleljék; honnan kéne biztosra, pontosan tudniuk, hogy kiknek kell szerepelni a lapon; mondjuk talán mindenki a saját körzetében tudja, rögtön jelezni kellett volna a választási irodának a szavazókörletből a bizottságból), rögtön ki kellett volna cserélni a lapot a jóra, vagy azokban a rontott-lapos körzetekben leállítani a szavazást, és újat kiírni. Amúgy ezeket én nem tudom, csak hallottam.
2018. ápr. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
90%
Meg még valami tudós kiszámította, hogy igazságos módon is kijöhetett ez az eredmény. De az , hogy ki tudhatott jönni úgy is, még nem jelenti azt feltétlenül,hogy
2018. ápr. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
87%
Én nem tudom, bevallom tartok tőle, hogy komolyabb csalás volt, de amiket itt írnak az kicsit megnyugtató. Remélem, hogy tisztességesen nyert a Fidesz. Bár az, hogy Budapesten sokat bukott %-ban és vidéken szinte csak nyert, (szegényebb vidékeken) az nekem bevallom nem tetszik.
2018. ápr. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Pontosítok: Az nem tetszik nekem, hogy sok szegény vidéken nyert eléggé magasan a Fidesz, ameddig Budapesten nem érte el ahhoz hasonló "szintet".
2018. ápr. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!