Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baja a pestieknek a...

Mi a baja a pestieknek a kormannyal, hogy megint balra szavaztak az orszagos trendektöl elteröen?

Figyelt kérdés

Pedig fejllödtt BP pl: kicserélték a budapesti autóbusz parkot, konszolidálták a szocik által lerohasztott nyolcvan milliárdos adósság tehertől roskadozó BKV-t, felújították a Széll Kálmán teret amit 20 évig Demszki ígérgetett, befejezték a rohadó Tüskecsarnokot , ragyogó sportlétesítmény uszoda és jégpálya lett belőle,

felújították az Erkel színházat amit a szocik le akartak bontani. Felújították a Vigadót, eredeti formáját nyeri vissza a Szépművészeti Múzeum, megújul világ színvonalon az Állatkert épül benne a Biodrom, megújul Európa dijas tervek alapján a lerohadt Városliget, megújult és eredeti formáját nyerte vissza a Országház és a Kossuth tér, mely már egy balkáni pályaudvar koszlott parkolójához hasonlított, megújult a volt Osztyapenkó szobornál a Sasadi utnál az M1-M7 bevezetőszakasza, megújult a lerohasztott Várkert bazár, felújították a Károly körutat és megépült e fonódó villamos, megújult a Citadella, beindult a Budai vár rekonstrukciója (lovarda, testőrségi palota, Stöckl lépcső, Szent István terem, Karmelita kolostor, volt Honvédelmi Minisztérium) Teljesen felújítják az Operaházat ami egy új raktár és díszletbázist is kapott a Kőbányai úton. Megindul a 3-as Metró felújítása amire negyven évig semmit sem költöttek és teljesen felújítják a régi metró kocsikat.

Csodálatosan felújították a Margitszigetet, a parkot, a szökőkutat, a lerobbant Kaszinót.


2018. máj. 2. 22:24
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:

Na várj ez két külön dolog...


Amikor 2014-ben Tarlós meg Bokros indult egymás ellen, akkor nem is volt kérdés hogy inkább Tarlósra szavazzak. (Képviselőkből viszont nem a fideszes listára szavaztam.) Ugyanígy a kerületemben, ahol Pokorni a polgármester, aki a kevés normális fideszesek egyike.


Ettől függetlenül utálom a Fideszt.

2018. máj. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
11%

#2


"Budapesten jóval több az értelmiségi gondolkodó ember"


Azt tudtam, hogy a pestiek beképzeltek, de azt nem hittem volna, hogy ennyire!

2018. máj. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
"Egy másik kérdésnél már leírtam, persze a fideszesek ott is hisztiztek emiatt, hogy a budai oldalon csak azért nyert a fideszes jelölt, mert az LMP ott nem lépett vissza, ha nem indul LMP-s vagy éppen az LMP-s javára lépnek vissza (pl. Ungár Péter), akkor ott sem nyert volna a Fidesz egyénit." Mi vagy te jos? a valasztas elött azt allitottak a magas reszvetelröl is, hogy az tutira a fidesznek rossz, ezzel szemben 70&os reszvetelnel rekordtamogatottsagot ert el a fidesz.....
2018. máj. 2. 23:02
 14/35 anonim ***** válasza:
12%

"Budapesten jóval több az értelmiségi gondolkodó ember"


Igen, itt sok van ilyenből. Főleg a belvárosban van rengeteg példány.


Jellegzetességük a szürke kardigán, sok esetben szakáll, elrévedő, elgondolkodó, "far reaching" - tekintet. Mértékadó, szabadgondolkodó meg minden - értelmiség. Vagy lezser, laza, hanyagul elegáns lázadó fiatal. Romkocsmába jár, de külföldön is gyakran megfordul - oda jár egyetemre - ösztöndíjak, előadások, meghívások, legott keseregve nyilatkozik a fasizálódó magyar közállapotokon.


Magától értetődik, hogy a magasan edukált, európai és nemzetközi műveltséggel bíró elme baloldali - ez axióma, s mint ilyen, bizonyításra nem szorul.


Látóköre messzibb horizontokra szegeződik, mint az ország anyagi - tárgyi fejlődése. Ő az eszme, az étosz embere, s nem lehet lekenyerezni stadionokkal meg holmi "Stöckl lépcsőkkel" - a lélegeztetőgépek, az már smafu? Nem. Figyelme szélesebb távot fog át.

2018. máj. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
42%

" A falvakban, ahol csak egyetlen média van és abból is a Sorosozás jön, így az emberek nem tudnak normális forrásból tájékozódni és mondjuk ki: nincs is rá igényük, amíg jön az Erzsébet - utalvány."


Ezzel jönni még mindig kissé ciki, nem gondolod? :P Vagy a hozzád hasonlóak szerint pesten kívül csak m1 létezik? :D

2018. máj. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
49%

" Mi vagy te jos? a valasztas elött azt allitottak a magas reszvetelröl is, hogy az tutira a fidesznek rossz, ezzel szemben 70&os reszvetelnel rekordtamogatottsagot ert el a fidesz....."


Kezdjük ott, hogy sosem értettem, miért kell mindenkit egy masszaként kezelni, hogy "ők meg mink" ilyen nincs, vagyok én, vagyok te, van még nyolcmillió magyar választópolgár. Te tudom, ez ilyen "köcsöglibsi" gondolkodás.

A témáról pedig, emlékszem rád annál a kérdésnél is beírtad ugyanezt, csak más szavakkal, akkor se értettem, hogy ha egyszer a fideszre a budaiak átlag 40%-a szavazott, és az ellenzéki pártokra 60%, akkor miért hirdetik páran, hogy a művelt, orvosprofesszorok meg értelmiségiek által lakott Budán tarolt a Fidesz. Nem tarolt, hanem a szétszavazás miatt nyert.

Ha szerinted a momentumos, az lmps, meg a szoci szimpatizáns az kormánypárti, és sosem szavazna át a másikra, akkor szerintem nem kellene erőlködni a politizálással. Mit gonolsz, az LMP miért kapta joggal a kritikát, hogy miattuk lett Fidesz kétharmad? Ha csak egy jelöltjük Budán visszalép, most nem kéne parlamenti bojkottról ötletbörzézni a most valóban súlytalan ellenzéknek. Ehhez nem kel jósnak lenni, csak alapszinten ismerni a választói magatartást.

2018. máj. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
19%

"amíg jön az Erzsébet - utalvány."


És a régebbi kormányokat szívlapáttal ütötték, hogy ne adjanak Erzsébet utalványt a dolgozóknak?


Én ugyan külföldi munkavállaló vagyok, én nem kapok, de a múltkor megállunk Bakonybél felé a Kemencés Étteremnél egy jó szóra. Burkolunk becsülettel, a végén jön a pincér kislány a számlával, nyúlok a farzsebembe, mire asszony: ácsi! Ő kap ilyen Böbe - bankót, leperkálja az összeget - csak a borravalót köllött kp. rádobni.


No most a Böszme Gyurcsány, Pufajkás Horn, vagy a Libás Bajnai mé' nem adott ilyen lóvét?


Engem meg lehet venni pénzzel - mondod. Meg hát!

2018. máj. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:
"Nem tarolt, hanem a szétszavazás miatt nyert" de mi van akkor? Az ellenzek nem egy egyseges part, de mindegyik ellenzeki partnak megvolt lehetösege, hogy elerjen 41%-ot es akkor legyöztek volna a budai kerültekben is a fideszt
2018. máj. 2. 23:50
 19/35 anonim ***** válasza:
35%

De ezt próbálnám magyarázni, hogyha az LMP-sek visszalépnek, vagy az LMP-snek lépnek vissza, akkor nem lett volna egy budai Fidesz körzet sem.

Példa. Budapest V. ker. (01. OEVK) nyert

Csárdi Antal LMP 49%

Hollik István Fidesz 41.8%%

balos jelölt nem volt

egy masszívan jobbos körzetben, ahol négy éve Rogán még 45%-al nyert, a 33%-os balos előtt, igaz akkor is Schiffer LMP-sként elvitt 12%-ot, szinte pont annyit, ami kellet volna a győzelemhez.

Tehát akkor szétszavazás volt a körzet a Fideszé.

Most volt visszalépés, most a körzet ellenzékié.


Budapest 02, 03, 04-ben indul LMP-s meg baloldali jelölt is, nyert is a fideszes.

Nem olyan nehéz látni a logikát, hogyha itt is visszalép két LMP-s meg egy balos az LMP-snak, vagy bármilyen más kombináció, akkor bizony itt is nagy valószínűséggel az lesz, mint az V. kerületben. Ehhez látod nem kell jósnak lenni, csak értelmezni az eredményeket.

2018. máj. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező.


Amit leírtál az mind önkormányzati hatáskör (Tarlós), a kormánynak ehhez semmi köze.


A "pestieknek" az a baja a kormánnyal, hogy értelmes emberek révén látják, hogy mit művel a narancsmaffia.


Például a 2015-ös kormányjelentés, szerint évi 32 ezer ember hal meg az elégtelen szociális és egészségügyi rendszer miatt.

Érdekli őket? NEm. Építsünk még egy stadiont, rendezzünk 200 milliárdos haszontalatn VIzes VB-t. Gratulálok.


Arról már nem is beszélek, hogy az egyházak csak decemberben a dupláját kapták annak mint ami egész évben kórházfelújításokra ment.


Nem véletlen, hogy a Fidesz-t agyonverték Budapesten.

A legtöbb szavazat amit elértek az kb 43% volt.

Az a 6 egyéni jelöltjük is csak az "oszd meg és uralkodj" elv miatt lett meg, de ez lényegtelen abból a szempontból, hogy Budapesten MINDENHOL kissebbségben vannak a fideszesek. Még az olyan körzetekben is mint a XII. és az I. kerület.


A Fidesz szavazóinak kevesebb mint 10%-a diplomás. Az országos átlag 36%. Ebbe azért gondolja bele.

2018. máj. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!