Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baja a pestieknek a...

Mi a baja a pestieknek a kormannyal, hogy megint balra szavaztak az orszagos trendektöl elteröen?

Figyelt kérdés

Pedig fejllödtt BP pl: kicserélték a budapesti autóbusz parkot, konszolidálták a szocik által lerohasztott nyolcvan milliárdos adósság tehertől roskadozó BKV-t, felújították a Széll Kálmán teret amit 20 évig Demszki ígérgetett, befejezték a rohadó Tüskecsarnokot , ragyogó sportlétesítmény uszoda és jégpálya lett belőle,

felújították az Erkel színházat amit a szocik le akartak bontani. Felújították a Vigadót, eredeti formáját nyeri vissza a Szépművészeti Múzeum, megújul világ színvonalon az Állatkert épül benne a Biodrom, megújul Európa dijas tervek alapján a lerohadt Városliget, megújult és eredeti formáját nyerte vissza a Országház és a Kossuth tér, mely már egy balkáni pályaudvar koszlott parkolójához hasonlított, megújult a volt Osztyapenkó szobornál a Sasadi utnál az M1-M7 bevezetőszakasza, megújult a lerohasztott Várkert bazár, felújították a Károly körutat és megépült e fonódó villamos, megújult a Citadella, beindult a Budai vár rekonstrukciója (lovarda, testőrségi palota, Stöckl lépcső, Szent István terem, Karmelita kolostor, volt Honvédelmi Minisztérium) Teljesen felújítják az Operaházat ami egy új raktár és díszletbázist is kapott a Kőbányai úton. Megindul a 3-as Metró felújítása amire negyven évig semmit sem költöttek és teljesen felújítják a régi metró kocsikat.

Csodálatosan felújították a Margitszigetet, a parkot, a szökőkutat, a lerobbant Kaszinót.


2018. máj. 2. 22:24
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
50%

Be kellene már fejezni ezt a pesti, nem pesti, vidéki, fővárosi bélyegzéseket.


A VÁLASZTÓK szavaztak és volt, ahol többen szavaztak a fidesz-kdnp-re közülük, de nem mindenki, ahogyan volt ahol a dk-ra vagy lmp-re, jobbikra szavaztak többen - de nem mindenki.


Egyszerűen aránya. ez lett az adott körzeteknek az összesített eredménye, ahogyan az országnak is a listás szavazatok aránya.


Ha a pártoknak nem tetszik, hogy egyes helyeken nem ők vezetik a népszerűségi listát, akkor majd megpróbálnak változtatni rajta - de olyan soha nem lesz, hogy mindig é mindenhol ugyanazt tartsák legjobbnak az emberek.

Most nekünk volt "hopp", nekik meg "kopp", legközelebb meg lehet, hogy fordítva. Ezért vannak a választások.

2018. máj. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
"A Fidesz szavazóinak kevesebb mint 10%-a diplomás. Az országos átlag 36%. Ebbe azért gondolja bele" ezt a butasagot honnan veszed? En olajipari mernök vagyok, edesanyam tanitonö volt, edesapam tanar, a testverem börgyogyasz, a felesegem merlegkepes könyvelö es mindannyian a fideszre szavaztunk, meg az ismerettsegi krömben mindeki akinek erettseginel magsabb vegzettsege van. Egyedül 1-2 sima erettsegivel rendelkezö meg szakmunkas ismerösöm szavazott a jobbikra, de nalunk amugy is 55% kapott a fideszes jelölt. Amugy az egeszsegügyröl szolo megejgeyzesedröl mar belinkeltem, az elsö odllaon milyen egeszegügyi fejlesztesek indulnak meg eppen most a fövarosban.
2018. máj. 3. 00:41
 23/35 anonim ***** válasza:
72%
Az én ismeretségi körömben meg a bárkire csak ne a Fideszre volt minden diplomás mottója egy kivételével, ő is egy külföldön dolgozó biológus, akinek az volt az érve, hogy olyan szép a szülővárosában a stadion, csak munkája nincs itthon.
2018. máj. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
68%
Mérnökúr tudja, hogy asszonypajti is egyszerű szakmunkás? Mérlegképes könyvelő az szakmunka.
2018. máj. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
"Az én ismeretségi körömben meg a bárkire csak ne a Fideszre volt minden diplomás mottója egy kivételével" Aztkifelejtettem az ezelötti hozzaszolasombol, hogy a humanszakokon eleg erös a balliberalis propganda, ezt is figyelembe kell venni, ha minden diplomast egy kalap ala veszünk.
2018. máj. 3. 00:52
 26/35 A kérdező kommentje:
"Mérlegképes könyvelő az szakmunka" Föiskolai vegzettseg
2018. máj. 3. 00:52
 27/35 anonim ***** válasza:
28%
Én is biológus vagyok az ismerőseim is főleg ilyen területről kerülnek ki és barátnőm mérlegképes könyvelő, tudom, hogy mi a mérlegképes könyvelő végzettség egy OKJ-s szakma, nem kell hozzá diploma. Ne akarj már olyan okos lenni ha nem vagy az.
2018. máj. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

#21


Szép dolog a statisztika! Én is szeretem, mert a legsz*rabb eredményeket is ki lehet úgy hozni, hogy az nekem jó legyen!


Pl.: Csak halkan megsúgom, hogy a fidesz 10%-a az 280 ezer ember. A Dk-ra összesen szavaztak 300 ezren!


Akkor most kit is támogat a több diplomás?

Ja tudom! A Jobbikot! Mert amúgy az értelmiség mindig a "visszamaradott" jobboldalt támogatta!

2018. máj. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
61%

Ennek az eredménynek nem a népi-urbánus vagy Budapest-vidék ellentéthez van köze elsősorban.


Egyszerűen arról van szó, hogy a fővárosban még nem tudták kiteljesíteni a cenzúrát és csalni is nehezebb.


Pesten jelen van még némi független és ellenzéki sajtó, előfordulnak ellenzéki vezetésű kerületek, ahol az ellenzéki pártok is tudnak reklámozni, plakátolni normálisan, ráadásul a Fidesz sem mer épp annyira pofátlan lenni, mint vidéken, mert minden felügyeleti szerv Budapesten székel, sokkal könnyebb ott lebukni.


A csalások tekintetében sem olyan bátrak, mert minden szavazókörbe jut ellenzéki szavazóbiztos, szavazatszámláló vagy legalább megfigyelő.


Emellett nem mellékes, hogy sokkal szélesebb körben elterjedt az internethasználat a háztartásokban, munkahelyeken, utcán - az emberek találkoznak olyan médiafelületekkel, amelyeket a hatalom nem tud cenzúrázni, és mivel a fenntartásuk is jóval olcsóbb, mint egy újságé, rádióé vagy tévéé, gazdaságilag sem olyan könnyű megfojtani őket.


Ehhez add hozzá azt a két fontos szempontot, hogy:


1.) Budapesten él a legtöbb fiatal, ott vannak az egyetemek, rengeteg a diák, akiket nem olyan könnyű hülyeségekkel riogatni (részint azért, mert az egyetemek maguk is tele vannak cserediákokkal, ezért az egyetemisták látják, hogy a muszlim vagy a színesbőrű sem eszik embert, részint pedig azért, mert ők maguk is áthallgatnak cserediákként neves európai egyetemekre)...


2.) A közmunkások a lakosság kisebb százalékát teszik ki, mint sok helyen vidéken. A legbiztosabban szavaztatható réteg a közmunkásoké, akiket könnyű a megélhetésükkel, mindennapi kenyerükkel megfenyegetni, és a szervezett választási csalások is kifejezetten rájuk épülnek a legtöbbször (nekem fideszes benfenntes mesélte vigyorogva, büszkén (!) a választások másnapján, hogyan láncszavaztatták a közmunkásokat - azt hittem, lefordulok a székről!).


Ezen körülmények összessége, együtthatása eredményezte, hogy a Fidesz Pesten nem tudott olyan jól szerepelni, mint vidéki bázisain.


Pesttel ellentétben vidéken (főleg a megyeközpontokon kívül) az a helyzet, hogy:


1.) A lakosság elöregedőben van, kevés a fiatal, Orbán Viktor generációja alkotja a szavazóbázist.


2.) Nincsenek diákok, az emberek nem járnak külföldre, aki pedig életében nem látott még egy színesbőrűt vagy muzulmánt közelebbről, az tényleg bármit elhisz róluk azoknak, akikben bízik.


3.) A lakosság jelentős része közmunkából él, van, ahol teljes települések (ezeken a 100%-hoz közelít a Fidesz támogatottsága). Őket könnyű fenyegetni, megfélemlíteni, sőt, csalásokhoz felhasználni, akár szervezetten is (mint ahogy ezzel fideszes ismerősöm el is kérkedett nekem!).


4.) Az internet sokkal kevésbé elterjedt, és ahol be is van vezetve, ott is kevesebbet interneteznek egy átlagos napon. A tájékozódást, információáramlást még mindig a nyomtatott és audiovizuális sajtó vezeti: rádió, tévé, újság - ez a három fő pillér. Ez a fideszess agitációs propagandának kedvez.


5.) Egyszerűen NINCSEN független, vagy baloldali sajtó. Írd és mondd nem létezik. Országos lapokat senki sem járat (igaz, lassan nincs is mit, a Népszabadság és a Magyar Nemzet bezárásával), legfennebb az orvos, a pap meg egy-két tanár rendel meg ilyen folyóiratokat, heti vagy napilapokat. Mi elérhető? Az általában mindenütt fideszes önkormányzat által kiadott, többnyire INGYENES helyi újság és a megyei lapok, amelyek közül KIVÉTEL NÉLKÜL MINDET felvásárolta Mészáros Lőrinc és Andy Vajna.

EGYETLEN ELLENZÉKI RÁDIÓ SINCSEN, egyszerűen nem kap frekvenciát. A középgeneráció főleg vezetés közben, az idősebbek otthon is hallgatják a rádiót, de mi a kínálat? Nagyobb településeken van helyi fideszes szócső is, a falvakban már általában csak a megyeközpontból vagy legközelebbi településről sugárzó Fidesz-propaganda elérhető. Ezt egészíti ki a 80 milliárd euró közpénzből fenntartott állami hazugságipar rádiókínálata: a Kossuth, a Petőfi, a Dankó és a Bartók Rádió, illetve a szintén kivétel nélkül Fidesz-közeli országos kereskedelmi csatornák.

Ha bekapcsolják a tévét, abban a legtöbb helyen NEM találkozhatnak az egyetlen következetesen ellenzéki hírcsatornával, a HÍR TV-vel, mert kivetették a kábelszolgáltató alapcsomagjából (azért meg senki sem fizet felárat, hogy láthassa).

Mit nézhetnek? Az állami hazugságipar tévécsatornáit: M1-et, M2-t, M3-at, M4-et, M5-öt, Duna TV-t, Duna World-öt, esetleg átkapcsolhatnak a szintén Fidesz-propagandát közvetítő Echo TV-re vagy Andy Vajna TV2-ére. Ennek a hatalmas propagandaáradatnak egyetlen balos alternatívája lehet, az ATV, de már az is tele van kormányzati hirdetésekkel a reklámblokkokban, gazdasági okokból.

Marad egyetlen alternatívának az egy szem RTL Klub, amely a nap 95%-ában filmet, valóságshow-t, tehetségkutatót, főzősműsort közvetít, a műsoridő 5%-ában meg elhadarja a valódi híreket.


Ennyi... Nincs mit csodálkozni a vidéki eredményeken. A vidékiek nem butább, vagy alsóbbrendű emberek, és nem kell lenézni őket! Egyszerűen NEM JUTNAK INFORMÁCIÓHOZ, nem ismerhetik meg a valóságot, hogy mérlegelni tudjanak, amikor szavaznak.


Erről nem ők tehetnek, hanem a pártállam.

2018. máj. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
86%

[link]


A Forrás, ahogy kérted.


Egyébként én meg azt tapasztalom, hogy a körülbelül 120

(fővárosi) diplomás vagy egyetemista ismerősöm közül körülbelül 5 lehet Fideszes. A legtöbb Momentumos és LMP-s de sok a Jobbikos is.

Mondjuk ebben szerepet játszhat az, hogy közgazdaságtant tanulunk, szóval mivel látják a valóságot nem igazán lehet beadni nekik a propagandát.

2018. máj. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!