Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki elmagyarázza nekem,...

Valaki elmagyarázza nekem, hogy miért baj az, ha például az osztrákok tudnak földet venni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Egy osztráknak van tőkéje és van munkakultúrája, amivel rendesen oda tudná magát tenni a magyar mezőgazdaságban.

Rengeteg föld parlagon hever az országban vagy már egyenesen be is lepte a bozót, amit egy osztrák igenis hasznosítani tudna.

Akkor mi is a gond?



2018. máj. 10. 06:29
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Mert nem művelné, hanem felvásárolnák, felvernék az árakat és bérbe adnák drágán.


Ha művelni akarná akkor tudná bérelni most is.

2018. máj. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
81%

#20


Köszönöm szépen, sokra megyek azzal, hogy az EU támogatja a termelést, ha a gazdák s**ré-hu**é adják tovább a megtermelt termékeket külföldre! A jelenlegi helyzetben kb. tényleg annyit ér a dolog, mintha eladnánk a termőföldet az osztrákoknak. Az lenne pozitív gazdasági fejlődés, ha a kitermelt dolgokat a hazai piacon értékesítenék!


Ebben viszont a kormány sem sokat tud segíteni (az említett felvásárláson kívül), mert be vagyunk szabályozva. Sajnálom, hogy nekem kell tudatnom veled, de nagyon nem alakíthatod kedvedre a dolgokat.

Erre volt nem is olyan rég egy jó példa: Erzsébet Utalvány. Kedves kormányunk megfogta, megszorongatta a külföldi Sodexot, elkezdte nyomatni a hazai Bözsit. Az EU egyből ugrott, hogy ez így nem okés, mert nem felel meg a szabályoknak.

Szóval, adók és minden más téren ugyan ez a helyzet. Nem nyomathatod a hazai terméket csak azért, mert hazai. Csak akkor azt nem értem, ha ennyire egyenlő feltételeket kell nyújtani, akkor miért nem kell ugyanazt a minőséget produkálni mellé?


U.I.:


Nem tudom merre jártál 2010-11 környékén, de a Fidesz akkortájt vezette be a csipszadónak csúfolt adócsomagot, ami kiterjed minden egészségtelen (értsd sós, cukros) termékre. Ennek köszönhetően minden cukros lötty (lásd: hell), sós rágcsa megdrágult, és azóta is drágább idehaza, mint külföldön.


Hogy ezért most a Viktor anyját szidjam mert bevezette, vagy azoknak az anyját, akik a kiszabott adóterheket továbbpasszolták a fogyasztóknak, az egy jó kérdés.

2018. máj. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
65%
#20 meglepően olcsóbb ugyan az a kaja is romániában, csak néztem nagyokat mikor ott voltam. De kb minden olcsóbb a benzint leszámítva, HOTEL-ban aludtunk annyiért amennyiért itt egy lepukkant lukat kapsz, és étteremben vicc árakon meg lehet vacsorázni, olyan ritkaságot is, mint a friss pisztráng.
2018. máj. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

ma 11:34


Neked sem sok ismereted lehet a mezőgazdaságról. Meg a problémákkal vele kapcsolatban.

2018. máj. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Azért nem vehet, csak bérelhet, mert akkor kivásárolnák a magyarok elől az országot!!!
2018. máj. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Rövid távon jól járnánk.

De hosszú távon nem.

Amiért ősapáink harcoltak eladnánk pár papírcetliért.


Ha a magyar gazdák kezében van a föld akkor az ott termelt jövedelem is az országban marad. Ez hosszú távon megtérül az országnak is.


Csak az a baj, hogy nálunk a gazdák sokkal kevesebb támogatást és állami elismerést/dotációt kapnak, mint tőlünk nyugatra. Pl. az osztrákoknál megéri bevetni a legkissebb futóhomok parcellátt is, nálunk ha már nem termel hasznot akkor a kisebb támogatás se vonzó az ilyen területek művelésére.

De ettől függetlenül nem mondanám, hogy sok a parlagon heverő terület. Ahol már van termőképessége a földnek ott már sok magyar bérlő is versenyez a földekért. (Még ha nem is veszik meg, mert nincs rávaló, de bérbe sok földet lehet szerezni.)

2018. máj. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!