Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valóban minden magyarnak van...

Valóban minden magyarnak van már olyan rokona vagy ismerőse, aki külföldön dolgozik?

Figyelt kérdés
Ezt olvastam az egyik hírportálon és kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.

2018. máj. 13. 21:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Gondolom akadna ha annyira keresgélnék, de az ő dolguk.
2018. máj. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nálunk az egyik unokatestvér kint pincér Hollandiában, illetve egy rokon van még kint tűzoltóként valahol.


Szóval ha nem is minden magyarnak, de minden 3.-4. család esetében biztos.

2018. máj. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Az én ismeretségi körömből 10-nél többen is vannak kint.

( Valószínűleg én is menni fogok.)

Ettől még persze nem lehet országos szintű következtetést levonni.

2018. máj. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
4 éve érettségiztem, a volt osztályomból 24 főből 10-ről tudom biztosan, hogy már külföldön dolgozik. Jövőre az osztálytalálkozón meglátjuk ez a szám hogyan változott.
2018. máj. 14. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nekem több rokonom es rengeteg ismerősöm ment ki, viszont eny Nyugat- Magyarorszagon elek. Itt tenyleg nem nagyon lehet olyan, akinek egy rokona, vagy ismerőse sincs külföldön.
2018. máj. 14. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Lassan már ott tartunk,hogy nem csak ismerőse,hanem minden családból 1 fő legalább külföldön fog dolgozni.


Azokban a családokban,ahol senki nem dolgozik külföldön vagy több generáció él együtt,mert saját lakásra vagy albérletre nem telik vagy pedig vegetálnak,nem haladnak semmire,felélik az összes fizetésüket.


Ha független akarsz lenni,akkor csak külföld a megoldás,amúgy meg lehet 40 éves korig mamahotelezni vagy tömbi valaki zsebét az albérlettel.

2018. máj. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Mert itt kint kolbászból van a kerítés, mi? Igen, jó a pénz kint nagyon, de keményen kell dolgozni is, és akkor is csak egy migráns leszel. Pénzt keresni megéri kint, de végleg itt lakni, én nem tenném
2018. máj. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 omba ***** válasza:
Nemek nincs ilyen rokonom, és alig pár embert ismerek, akinek van.
2018. máj. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

17-es.


És kit érdekel,hogy "csak" migráns valaki?

Aki hosszabb távra tervez,vagy kint is maradni,az gondolom a nyelvet is megtanulja.

És ha mondjuk összegyűjtesz egy házra valót,akkor már megéri itthon dolgozni?

Mert akkor is fenn kell tartani a lakást,és még saját lakással sem egyszerű megélni.


Persze nyugdíjas évekre megéri hazajönni,akkor már mindegy,de akkor meg már minek?Annyira megszokja az ember máshol,hogy lehet haza sem akar jönni.

Másrészt az embernek nem az az álma,hogy a nyugdíjas éveiről álmodozzon,hanem,hogy fiatalon élni tudjon.


Itthon a fiatalok nem igazán tudnak élni,nincs miből,csak vegetálni.


Na meg nem elhanyagolható szempont az sem,amilyen közhangulat van az országban,illetve azok a folyamatok,amik zajlanak hosszú távon nem kecsegtetők a kilátások.

2018. máj. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Persze nyugdíjas évekre megéri hazajönni"

Vagy kiköltözni Thaiföldre :D

2018. máj. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!