Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lett presztízs külföldön...

Quatermain kérdése:

Miért lett presztízs külföldön dolgozó magyarnak lenni?

Figyelt kérdés
Mielőtt félreértenék a kérdést, én nem nézem le azokat akik kimentek, kivéve akik onnan szapulják Magyarországot, de ebbe most ne merüljünk bele.. Azonban nem ajnározom őket, mint ahogy a társadalom egyre nagyobb része teszi, mint külső szemlélő én így látom. Bár nem egy és kettő barátom már kint van, de nem tartom őket sem többre sem kevesebbre az ittenieknél, elfogadtam hogy így döntöttek és ennyi. Kérem csak a kérdésre reagáljanak!
2016. okt. 9. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Én nem vettem észre hogy bárki is ajnározna emiatt. :D Inkább irigyek páran hogy többet keresek, de ennyi. Normálisabb embereket nem érdekli, ahogy engem sem érdekel más mit kezd az életével. A lehetőség adott, bárki kimehet külföldre dolgozni ha veszi a fáradtságot és tanul nyelvet. Nem lesz attól sem több sem kevesebb, max anyagilag jobban fog állni.
2016. okt. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A szocializmusban az volt presztízs ha valakinek olyan állást sikerült betöltenie ahol nem kellett dolgoznia. Így fogalmazták akkoriban. Vagyis aki nem vette ki a részét a rabszolgamunkából és nem élősködtek rajta.

Ma is hasonló okból presztízs külföldön dolgozni. Mert ők nem tartják el a magyar politikusokat és milliárdosokat, nem veszik ki részüket a stadionok építéséből. Vagyis nem rabszolgák idehaza, nem élősködnek rajtuk.

2016. okt. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Update: Tudom, hogy ők több pénzt keresnek, és gondolom ezért!? Az egyik ok ami egyből beugrott. Csak egy felvetés. Egyébként mosogatókról, éttermi és hús-, fémipari dolgozókról beszélünk.
2016. okt. 9. 15:04
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem presztízskérdés, hanem megélhetési... A mi ,,drága" viktátorunk ellehetetleníti az itthoni életet, a lényeg az, hogy csak ő és a haverjai éljenek jól, mindenki más le van szarva...
2016. okt. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kozel 5 eve amikor 21 evesen kijottem eloszor csak par hetre, amibol vegul kinnragadtam a vonaton nagymamhoz el kezdtek beszeltetni idosek. Persze kis cukket fejem van, mindig sokan akarnak velem beszelni, pedig sokszor semmi kedvem nincs hozza. En hulye elmondtam hogy honnan jovok Anglibol, nagyszuloket latogatom. Megfagyott a levego: hazaarulo, nem tudom, talan ki is mondta valamelyik, de a lenyeg az volt, hogy erosen leneztek.


Most meg meno, aki kinnvan es van penze, uj telefon, kenyelmes otrhon, jo etelek, etterem, nyaralas, normalis eletszinvonal. Most en is "meno" vagyok.


A csaladban is volt aki setelmezte, hogy elmentem, "nagymagyar" rokonok. Mara mar azt mondjak jol dontottem...


Engem mar nem erdekel ki mit mond, fenn se vagyok facen, nincs kedvem beszamolni semmirol: se a jorol, se a rosszrol.

2016. okt. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Azért, mert egy "alja munkát" végző ember is odakint sokkal jobb életet élhet, mint itt egy diplomás és szíve mélyén mindenki vágyik a külföldi munkavállalásra, aki itthon nem elégedett a fizetésével. Én is sokszor sírógörcsöt kapok, hogy még másfél évig kell szenvedni az informatikai karon, amit lehet be sem tudok fejezni, de ha mégis keresni fogok, majd szaros 200-300-t, míg van olyan volt osztálytársam, aki nulla szaktudással, belevágva a nagyvilágba és bátorságát összeszedve kiment a szigetországba és azóta 6-os BMW-je illetve egy hangulatos kertvárosi angol stílusú polgári lakása van egy gyönyörű feleséggel és egyidős velem (23). És igen, ő elmondhatja, hogy megcsináltam/újjászülettem/új ember lettem és igen, nem szégyenlem bevallani, hogy piszkosul irigy vagyok az ilyen emberekre, mert nem kell céltalanul buszozniuk, nem kell várniuk és várniuk, addig amíg a mókuskerék valamikor csak-csak megáll, hanem ott vannak, immár brit állampolgárként és örökké elfelejtik az itteni viszonyokat és egy teljesen más világban élnek nap, mint nap. Ha perfekt angol nyelvtudásom lenne, már én sem lennék itt, csak sajnos olyan okos meg nem vagyok, mert nagyon gyenge a nyelvérzékem.
2016. okt. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezen gondolkodtam a napokban. A Facebook, egyéb oldalak tele vannak ilyen történetekkel. Józsi élete Norvégiában, Évike sikerei Németországban, Ödönke honvágya Ausztriában és társaival van tele az Internet. Miért olyan nagy szám ha valaki fogja magát és kicuccol? Mi olyan érdekes abban ha valaki nem Magyarországon él? Én is külföldön dolgozom, de eszembe nem jutna leírni és felrakni netre. Szerintem ez egyáltalán nem nagy dolog. Aki otthon Magyarországon, csinál egy jó vállalkozást, kitalál új dolgokat, vezett egy jól menő éttermet, pubot na az érdekelne. De ilyenekről senki nem ír.
2016. okt. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

7 mert az igazan sikeres vallalkozok elfoglaltak, meg amugy sem posztolgatnak ki az eletuket.


Nekem egyebkent is abszurd, hogy a felpucer kisgyerektol kezdve az osszes csaladi fotot megosztjak az utolso kerti viragig mindent, az idoiota inspiracios idezetekrol es a kamu remhiroldalakrol nem is beszelve. Fortelem.

2016. okt. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt. Építő jellegű volt mindegyik, tényleg! Esetleg olyan nem tűnt fel senkinek, hog
2016. okt. 12. 21:55
 10/12 A kérdező kommentje:
hogy gyarapszanak a barátok és a régi barátok is, akik előtte alig kerestek, most meg körbeajnároznak, hízelegnek?
2016. okt. 12. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!