Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok, jobb lett...

Mit gondoltok, jobb lett volna, ha a magyar társadalom több pozitív vonást megtart a 80-as évekből, ha jobban a korabeli állapotokra hasonlítana Magyarország?

Figyelt kérdés

Nem tudok közvetlen élményekkel szolgálni, mivel csak 1990-ben születtem, viszont sokszor, ha archivált 80-as évekbeli TV-műsorokat nézek, szinte olyan érzésem van, mintha valami sci-fi-ben egy fejlettebb társadalmat látnék, ahol mindenki kulturáltabb és emberségesebb a másik felé.

Férfiként nem tudom nem megemlíteni, hogy a korabeli nők egyszerűen gyönyörűek, mind ahogy ápolták magukat, mind amilyen ruhákban megjelentek a kamerák előtt. Szinte pelenkás csecsemőnek érzem magukat őelőttük, aki csak áhítozik az ő figyelmükre.



Ahogy hallom szüleimtől, a baráti, haveri, és romantikus kapcsolatok is tartalmasabbak voltak akkoriban, mint manapság, még egy szexre összejövő pár is mélyebb témákról beszélgetett egymás között, mint ahogy manapság szokás.


Az is szembeötlő nekem, hogy akkoriban szinte minden reklámozott termék magyar volt. Itthon készítették, hazai márka vagy licesz alapján forgalmazták az országban, Magyarország presztízsét és büszkeségét emelte, hogy mi magyarok, itt ebben az országban ilyet is tudunk.


Sokszor olyannak tűnik számomra a 80-as évek Magyarországát látni, mintha valamiféle Aranykort, egy fejlett sci-fi társadalmat látnék, aminek manapság csak az árnyéka van meg, vagy talán az sem.


Vannak itt fiatalok, akik hasonlóan éreznek? Felnőttek, akik gondolkodó emberként megélték a 80-as éveket! Szerinetek a korabeli világ volt jobb, vagy a mostani? Miért?



2018. máj. 25. 22:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Vadidegennek szóltunk, amikor BANÁN JÖTT! a sarki zöldségeshez. Pedig lehet, hogy pont előttünk fogyott el a banán, mire sorra kerültünk."


Akkor szemét vagy. Szopjon más is, mert előtted kifogyott?

2018. jún. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

'Ha az a filozófiád, hogy csak nekem jó legyen, a többiek tőlem megdögölhetnek, akkor a mostani.'


Ez a rendszerváltás előtt is létezett.

2018. jún. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én nem akarok egy diktatúrába visszavágyni.
2018. jún. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hakapeszi; rosszindulatú vagy.


Gondold már végig, amit a banánról és a sorbanállásról írtam. Azt írtam, hogy AZUTÁN szóltunk másnak, MIUTÁN már láttuk, hogy elfogyott? Na, ugye.


Miért gondolsz egyből rosszra? Magadból indulsz ki, talán?

2018. jún. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!