Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy a magyar társadalom...

Igaz, hogy a magyar társadalom általánosan szélsőjobboldali nézeteket vall?

Figyelt kérdés
Ha valahova be kellene lőnöm őket, akkor én is azt mondanám.

2018. márc. 5. 10:35
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
23%

Nem igaz.

Mindenekelőtt "nézeteket vall" annyit tesz, hogy meggondolta, összevetette, és egyik mellett döntött. Ilyesmiről itt szó sincs. Maximum annyi mondható, elég széles réteg mások nézetei után megy, röviden szólva, benyalta őket.

Egyébként pedig akik tényleg "vallják" e nézeteket, meglehetősen csekély számúak.

2018. márc. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

#1


Szóval azt akarod mondani, hogy a magyarok hisznek az emberi egyenlőségben, nem erősen nacionalisták, nem soviniszták, nem rasszisták, nem erősen vallásosak, nem akarnak tekintélyelvű társadalmat, nem akarnak erős, mindent meghatározó államot, nincs náluk vezérkultusz, nem primitívek, nem erőszakosak, nem tahó tuskók, nem szidják folyamatosan a "mocskos liberálisokat" és a "rohadt komenistákat", nem szociáldarwinisták, nem mélységesen konzervatívok, nem kaphatók bármikor egy jó kis feudális jobbágyrendszerre, nem akarják mindenkinek meghatározni még azt is, hogyan vegyen levegőt és hogyan pislogjon, nem néznek le mindenki mást önmagukon kívül, nem zsidóznak, cigányoznak és migráncsoznak jóízűen minden egyes alkalommal, amikor csak megtehetik és még sorolhatnám.


Szerinted ezek egyáltalán nem jellemzők a magyar társadalomra. Értem.

2018. márc. 5. 10:47
 3/44 anonim ***** válasza:
68%

Pontosítsunk: szélsőjobboldalinak titulálják őket.


A nacionalizmus meg nagyon pozitív dolog.

2018. márc. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:

A nacionalizmus egyáltalán nem pozitív.

A nacionalista hozzáállásnak pontosan ugyanaz az alapja, mint a kommunistának.

Semmiről nem mi tehetünk, nem kell megváltoznunk, mert mi tökéletesek vagyunk és mindig másokban van a hiba. Nekünk nem a saját hülyeségünk miatt rossz, hanem azért, mert mások gonoszak és folyamatosan tönkre akarnak minket tenni.

Aztán persze elkezd leépülni a társadalom, amiért a nacionalista/kommunista a külső ellenségeket, a "másokat" kezdi okolni és elkezd ellenük uszítani, elkezdi őket üldözni és levadászni, mert meggyőződése, hogy ha ők nem lennének, akkor minden tökéletes lenne. Ez persze csak még tovább roncsolja a társadalmat, a folyamatos háborús uszítás és gyűlölködés a lakosságnak nem tesz valami jót.


Ilyen hozzáállással pedig garantált a sztori végén a bukás.

2018. márc. 5. 10:58
 5/44 anonim ***** válasza:
43%
LOL. Kérdező, minek írsz ki egy ilyen kérdésnek álcázott véleménynyilvánítást, ha alapvető fogalmakkal nem vagy tisztában?:D Egyébként mi az, hogy "őket" lőnéd be valahová, te talán nem vagy a magyar társadalom része?:-)
2018. márc. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
69%
Jelenleg te vagy az, aki gyűlölködik. A bukás garantált, ez stimmel.
2018. márc. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
26%

"A nacionalizmus egyáltalán nem pozitív."


De.


"A nacionalista hozzáállásnak pontosan ugyanaz az alapja, mint a kommunistának.

Semmiről nem mi tehetünk, nem kell megváltoznunk, mert mi tökéletesek vagyunk és mindig másokban van a hiba. Nekünk nem a saját hülyeségünk miatt rossz, hanem azért, mert mások gonoszak és folyamatosan tönkre akarnak minket tenni.

Aztán persze elkezd leépülni a társadalom, amiért a nacionalista/kommunista a külső ellenségeket, a "másokat" kezdi okolni és elkezd ellenük uszítani, elkezdi őket üldözni és levadászni, mert meggyőződése, hogy ha ők nem lennének, akkor minden tökéletes lenne. Ez persze csak még tovább roncsolja a társadalmat, a folyamatos háborús uszítás és gyűlölködés a lakosságnak nem tesz valami jót."


Nem.

2018. márc. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok szélsőjobboldali, tehát magyarnak sem igazán tartom magam. Csupán annyi, hogy beszélem a nyelvet, de kulturálisan nem igazán akad olyan dolog, ami magyarrá tesz engem.

Toleráns vagyok másokkal szemben, próbálo ksegíteni, ha valaki bajban van és próbálom őt megérteni, nem iszom sok alkoholt, főleg pálinkát nem. Abszolút nem vagyok oda ezekért a népi izékért sem, amiket Borbás Marcsikával meg a hozzá hasonlókkal reklámoznak folyamatosan. Disznóvágás, hurkatöltés, asszonykórus, hejjehujja, parasztkodás és ehhez hasonlók. Nem szeretem a magyar népzenét sem, a magyar filmeket pedig pocséknak tartom.

Nem tudom elképzelni, hogy mi van a magyar kultúrában, amit jónak lehet tartani. Maximum annyi, hogy szép a táj, de hát az máshol is az. A magyar táj amúgy sem különösebben szép, csak átlagos.

2018. márc. 5. 11:17
 9/44 anonim ***** válasza:
91%
Nincs ezzel gond, én sem vagyok tökéletes.
2018. márc. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
56%

8.


Első körben meg kéne ismerni a magyar kultúrát, de mondjuk aki a népi hagyományokat "parasztkodásnak" tartja, ott félő, hogy eleve halva született lenne a megkísérlése.


Ám senki nem korlátoz abban, hogy teszem azt a kínai, finn vagy navajo kultúrával azonosulj.

2018. márc. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!