Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy Soros...

Mit szóltok hozzá, hogy Soros újra leszögezte: sosem értett egyet a kvótával és csak az önkéntes alapú befogadást támogatja? Van még, aki ezek után is elhiszi a kormány hazugságait?

Figyelt kérdés

Tudvalevő, hogy a kormány hazudott az úgynevezett "Soros-tervről".


Soros már 2015-ben sem kötelező betelepítésről beszélt, a hazugságpropaganda által kiforgatott Rebuilding the Asylum System című írásában, amelyben azt mondta, hogy az EU-nak képessé kell válnia AKÁR egy millió menekült befogadására is. Ekkor sem beszélt kötelező kvótáról, mindazonáltal a magyar kormány hazug gyűlöletkampánya erre a 2015-ös cikkére alapult teljes egészében.


2016. július 19-én a Foreign Policy című újságban fejtette ki újra véleményét az európai migrációs válságról, This Is Europe’s Last Chance to Fix Its Refugee Policy.

Ebben már tételesen is leírja, hogy nem ért egyet semmilyen kötelező kvótával, csak önkéntes alapú befogadást tudna elképzelni, mert az sem a menekülteknek, sem a befogadó államnak nem jó, ha olyan társadalmakba kerülnek a menedékkérők, amelyek nem akarnak rajtuk segíteni és nincsenek is felkészülve a befogadásukra és integrációjukra. Emellett az egy milliós számot is 300.000-re mérsékelte.


A kormányzati hazugságipar persze teljesen elhallgatta a cikket, holott az magyar fordításban is megjelent a HVG-ben, Ez Európa utolsó esélye címmel.


SOROS MOST ÚJRA MEGSZÓLALT!



Ezúttal egyből MAGYARUL, a HVG-nek nyilatkozott, és újra elmondta eddig is következetesen hangoztatott álláspontját:


"Mindig az volt az álláspontom, hogy a menekültek szétosztásának teljesen önkéntes alapon kell történnie. Sem a tagállamokat nem szabad befogadásra kényszeríteni, sem a menekülteket olyan országokba irányítani, ahová ők nem akarnak menni. Sürgősen felül kell vizsgálni vagy megszüntetni a dublini szabályozást..."



Szerintetek ezt az interjút is el fogja hallgatni a pártállami hazugságipar? Esetleg elhazudják ezt is, mint a korábbiakat, éppen a valós mondandója ellenkezőjét adva Soros szájába?


Vagy most, hogy egyből magyar nyilatkozott, első kézből, talán nehezebb lesz megrágalmazni őt a fidesz hazugsággyárainak?


Szerintetek ezek után meddig tartható még a nettó hazugságokra épülő Soros-hisztéria, miközben Soros a kvóta és a kötelező betelepítés ügyében már másodszor is nyíltan és egyértelműen kimondja, hogy nem ért vele egyet? Mellesleg már 2015-ben sem kötelező kvótáról beszélt...


Miért hazudja a kormánypropaganda az ellenkezőjét annak, amit maga Soros állít 2016 óta következetesen?


Mi értelme szerintetek ennek sok hazugságnak? És miután századszorra is bebizonyosodik, hogy szemernyi igazságalapjuk sincs, hogy lehet, hogy még mindig vannak, akik hisznek a kormányzat rágalomhadjárataiban?


Szerintetek ennek a mostani nyilatkozatnak lesz valamilyen pozitív hatása, vagy megy tovább a fideszes hazudozás, mintha mi sem történt volna?


Itt a teljes interjú, Hogyan mentsük meg Európát címmel, egyenesen Soros György tollából: [link]


Ez meg a 444.hu rövidebb összefoglalója: Soros új cikke: senkit sem szabad kényszeríteni menekültek befogadására [link]



2018. máj. 29. 18:12
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
37%

"nem ért egyet semmilyen kötelező kvótával, csak önkéntes alapú befogadást tudna elképzelni"


Ez a szokásos politikai mellébeszélés, az "önkéntes" szó itt azt jelenti, hogy egyezzen bele,fogadja el az összes tagállam, amit az az 1 vagy 2 másik mond és ne úgy történjen a betelepítés (ami azért történjen meg), hogy ellenezze azt egy ország. Ezért is támogatja a libsiket meg kb mindenkit,aki Orbán ellenfele, mert akkor majd azok hatalomra kerülésük után elfogadják a kötelező kvótát, érted "elfogadják" tehát máris "önkéntes" lesz.

2018. máj. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
28%

Attól, hogy valaki készít egy tervet, csak épp nem használja rá a terv szót az még terv marad. Épp azért írta a címében is a marktwatch a terv (plan) szót:


George Soros: Here’s my plan to solve the asylum chaos


[link]


Nem olyan bonyolult ez, próbáld megemészteni... De nem értem, mit erőlködsz ezen most, kissé már lejárt lemez.

2018. máj. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező megmondanád milyen jogcímen ajánlgat bármiféle kvótát ez az ember Európának? Tök mindegy milyet. Egy amerikai üzletemberről beszélünk. Gondolom erre se kapok választ
2018. máj. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 Vrynn ***** válasza:
62%

Teljesen igaza van az öregnek. Én sose értettem hogy ezért miért támadják, abban mondjuk egyetértek hogy nem Európának kellene ellátni a szír menekülteket, hanem mondjuk USA-nak, Izraelnek, Oroszoknak, meg a többi arab államnak ami pénzeli az ottani balhét.


Amúgy off, de már betetes hogy ennyire sározod a kormányt, gondolom az EU támogatásos kérdést is te tetted fel. Mindenki tudja hogy korrupt ez a bagázs haver, ezt senki se tagadja.

2018. máj. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
35%

11-es vagyok.


Ugyanez a politikai kommunikációs trükk az EU-nál is megfigyelhető. Akik nem fogadják el a betelepítést, azok az államok "nem működnek együtt". Már olyat is olvastam, hogy egyenesen az ellenző országok miatt nem lehet megoldani a bevándorlást, mint ha azok hívták volna ide a sok bidámbidámot.


A legdurvább pedig, hogy még be is veszik az ilyen olcsó kommunikációs ferdítéseket, közben meg ők neveznek mindenkit hülyének.

2018. máj. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
81%

Mivel az egész Soros-tervet a Fidesz média másfél évvel azután találta ki, hogy Soros lenyilatkozta ezt, akinek volt egy kis esze, az eddig is tudta, hogy úgy hazugság az egész, ahogy van.


Ha engem megfenyeget valaki, hogy átvágja a torkom, akkor én aznap teszek ellene feljelentést, nem várok másfél évig, eddig akárhányszor hozta fel bárki ezt a kis "fáziskésést" még sosem kapott rá választ, hogy miközben Soros 2015 őszién publikálta az állítólagos tervét miért csak 2017 késő tavaszán indult be erre a kormánymédia?

Ott volt a kvótás népszavazás 2016 őszén, elhangzott egyszer is Soros-neve? Nem.

A valóság az, hogy miután az unió ellen nem tudták hergelni a népet, a magyarok körében meglepően magas az EU-t valósággal imádók aránya az egyik legnagyobb az egész EU-n belül, így a Brüsszelezés meg uniózás nem ütött elég nagyot, ezért valamelyik kommunikációs szakemberük előhúzta Soros állítólagos tervét a kalapból, és itt vagyunk, az emberek végre nem a szeretett Brüsszelt, hanem a gonosz Sorost kell, hogy útálják, adtak nekik egy kézzel fogható ellenségképet, rémlik az 1984-ben Emmanuel Goldstein alakja, Soros kb. ugyanazt a szerepet tölti be.

2018. máj. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
8%
Okoska, nem hallottál még választásokról? Amikor felpörög a kampány? Egyébként meg nem igaz, hogy csak akkor kezdtek el foglalkozni Sorossal, csak nem olvasol megfelelő sajtót ezek szerint.
2018. máj. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
8%

Csak hogy lásd, milyen tájékozatlan vagy, egy 2015-ös cikk:


[link]

2018. máj. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
30%
Persze gondoltam nem kapok választ ara milyen jogcímen ajánlgat itt bármilyen kvótát. A kérdező is csak lapít mint .... a gazban.
2018. máj. 30. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 tgt ***** válasza:
48%
Mért ne ajánlgathatna bármit bárki. Mért ne írhatná le a véleményét? Nem értem, mi ezzel a gondod.
2018. máj. 30. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!