Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miert csinaltak sokan ugyan,...

Miert csinaltak sokan ugyan, mintha a valasztasi eredmeny nem meglepetes lett volna, amikor minden közvelemenykutato ezt az eredmenyt josolta, meg a magyar kormannyal kritikus nemzetetközi mediumok is ezzel szamoltak?

Figyelt kérdés
2018. máj. 30. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

100. kreatív kérdés a témában.

Mert ha lángja nincs, legalább füstje legyen az ellenzéknek.

2018. máj. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Mert azzal számoltak hogy magas részvétel azt fogja jelenteni hogy a bizonytalan szavazók kormányváltást akarnak.


Meg igazából a 2/3 volt a meglepetés. Ha akár egy szoros választókerülettel kevesebben győz a Fidesz akkor nem lett volna meg ugyebár. (Pl. ha az ellenzék több embert visszaléptetett volna.)

2018. máj. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
"Meg igazából a 2/3 volt a meglepetés. " Mi volt benne a meglepetes, meg a 4/5 se volt kizart
2018. máj. 30. 13:48
 4/7 anonim ***** válasza:
27%
Az volt benne a meglepetés hogy az emberek többsége rühelli a fideszt. Na nem mintha ez számítana, majd a buszoztatott ukránok megszavazzák a fideszt.
2018. máj. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%

Valójában minden eredmény valamennyire megjósolható is lett volna meg meglepő is.

Ezzel a választási rendszerrel nagyon könnyen le lehetett volna áltani a kormányt, tehát az sem lett volna meglepő. Ahogyan az sem, ha az ellenzék szerez 2/3-t, mert ha sok egyéni körzetben tényleg több szavazatot tudnak szerezni a fideszes jelöltnél akkor ez sem lett volna lehetetlen. Az ellenzék ezeket szajkózta korábban, hogy ezért kell elmennie a szavazóknak a választáson minél többnek, mert akkor ők fognak győzni, kormányt alakítani, alkotmányt eltörölni stb.

A közvélemény kutatások azonban a mostani eredményt vetették előre.

Én nem lepődtem volna meg az ellenzék győzelmén sem és a tényleges eredmény sem volt meglepetés. De megjósolni nem tudtam volna melyik fog megtörténni és az óvatos fideszes nyilatkozatkból látható volt, hogy a kormánypártok sem voltak semennyire biztosak a győzelemben.

Csak mind nagyon reméltük.

2018. máj. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kicsit belezavarodtam a kérdésedbe. Úgy érted, hogy miért csinálnak sokan úgy, mintha meglepetés lett volna az eredmény?
2018. máj. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyébkent, ha így érted, akkor azért, mert hallgattak Viktorra és mertek nagyot álmodni. Aztán április 8.- án, felébredtek.
2018. máj. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!