Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Liberálisként a trianon...

Liberálisként a trianon felvonuláson részt venni belefér?

Figyelt kérdés
Nagyon sok liberálishoz hasonlóan én is részt akarok venni, de sajnos Toroczkai szervezi. Ilyenkor melyik az erősebb érv? Úgy látom mostanában az emberek jobban hajlamosak félretenni a múltat és az ellentéteiket a közös célokért.
2018. máj. 31. 19:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
29%

"A nyugat csak bajt hozott Magyarországra mindig is a történelem folyamán és ma is."



Hát az mondjuk tény, hogy nyugat felől jó idő vagy jó ember még nem jött.

2018. máj. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
74%
Hát mert ami keletről jött, az marha jó volt...
2018. máj. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

"Szóval áruld már el nekem kérdező miért mész el nyugatmajmoló liberális létedre egy ilyen megemlékezésre?"

Ez nem ilyen egyszerű, egy liberális sem fekete-fehérben látja a világot, ahogy a nyugatot sem, erre nagyon jó példa a mostani menekült mizéria amiben folyamatosan azzal vádolnak minden liberálist, hogy csak attól hogy liberális már egyetért azzal, hogy a muszlim vallásúak tömeges beengedése nem probléma a mi kultúránk számára.


"Nos, akkor az első: Mire való ez a felvonulás és mit akartok vele elérni?"

Számomra azt jelenti, kötelességünk emlékezni és üzenni a világnak is, hogy ők is emlékezzenek, ezen nem változtat az, hogy nem tudjuk visszacsinálni. Például, ahogy és amiért emlékszünk arra, mit tett a hatalom és a holokauszt a zsidókkal ugyanolyan alapon kell emlékeznünk arra mit tett trianon a magyarsággal.



"Az a jó a liberálisságban, hogy amíg nem akarod aktívan és nyomós ok nélkül elvenni mások szabadságát, addig minden belefér."


Ez tetszik :).

2018. máj. 31. 20:58
 14/18 anonim ***** válasza:
96%
#9: Miert , csak az lehet liberális, aki Toroczkai "jelenlétét" jónak gondolja?
2018. máj. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor szerintem tisztázzuk, kétféle liberalizmus van.

1. A hétköznapi élni és élni hagyni felfogás. Én is ilyen vagyok.

2. A mai polkorrekt liberális politika, ami annyira liberális hogy cenzúrázni akarja a sajtót. Ilyen politikai értelemben viszont egyáltalán nem vagyok liberális, inkább konzervatív, hagyományőrző, kissé radikális.


Szerintem a kérdező is inkább csak a hétköznapi élet tekintetében liberális.

2018. máj. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

14

Ha egy a Torockay által szervezett és eredetileg az ő nézeteit kifejező rendezvényről éppen Torockayt akarja kirárni - mondván, hogy a rendezvényre magára menne ha nem Torockay csinálná, akkor igen, ez nem liberális hozzáállás.

2018. máj. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nekem inkább az lenne akérdésem, hogy mi a bajod a Toroczkaival. Mert ha az, hogy cz-val írja a nevét, az más, mint ha az, hogy Ásotthalom és nem mondjuk Rátót polgármestere.

De lehet az is a bajod, hogy szép magas, jóalkatú ember, te meg inkább nyápic vagy.


Vagy lehet, hogy T.

-nak nincs szervezői végzettsége, neked meg van. Sokféle kifogása lehet valakinek a másikkal kapcsolatban.


Személyes kifogás miatt én elvi állásfoglalást nem mulasztanék el. Vannak fontossági sorrendek, amiket követni érdemes.


Bár azt nem tudom, hogy akkor mit csinálnék, ha minden előzetes nélkül most Gyurcsány szervezné, és nem Toroczkai.

2018. máj. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs tiltva a részedre sem a részvétel.
2018. máj. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!