Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen pályát érdemes választa...

Milyen pályát érdemes választani Magyarországon? Igaz, hogy az egyetemek ideje lejárt?

Figyelt kérdés

Már lassan Magyarország is nyugatiasodik, és nyugaton már rég az van, hogy pl. egy német/osztrák fiatalt nem bírnak rávenni, hogy egyetemre menjen, mert minek, amikor effektív szinte bármilyen munkával megkeres annyit, mint egy diplomás.

Úgy látom, Magyarország is ebben az irányban halad, egy szakmunkás már sokkal többet keres mint egy diplomás, de egy nívósabb helyen egy betanított (semmilyen papírt nem igénylő) munkaerő egy kevés tapasztalattal hazavihet fél misit. Persze ahhoz dolgozni is kell, de ennyi fizetést egy diplomás simán megirigyelne.


Mik azok a hiányszakmák Magyarországon, ahova érdemes menni, és feltételezhetően még sokáig hiányszakma lesz? (Mert ilyen magas bérek mellett amik újabban vannak, elég hamar telítődhet egy szakma)


2018. jún. 1. 11:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért az orvosi pályán szerintem még mindig megnyugtatóbb az egyetem, mint az alternatív képzési formák.
2018. jún. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
65%
Én nem hiszem hogy lejárt az egyetemek ideje. De lehet többen végeznek a felsőoktatásban mint ahány ilyen állás van. Esetleg jó szakmunkásként most előbb találsz álást. Ismerek pár ilyet. Gázszerelőt, villanyszerelőt. Nem mondhatnám hogy fizikailag a legmegterhelőbb munkák és jól élnek belőle. Több hétre hónapra be vannak táblázva munkával.
2018. jún. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
9%
"Ma még mindig a diploma viszi a prímet" Ebben igazad van, egy programozo, meg am smernökik elviszik a primet, azonban koran sem mindegy, hogy milyen diplomad van meg azt sem, hogy hol szerezted. Egy mernöki vagy programozoi szakot el is kell vegezni....
2018. jún. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, kezdő Java programozó ismerősöm, óránként nettó 730 forintot kap egy német multi cégnél, pedig rohadt jól tud programozni. Ez lenne a magas IT-s bér? Nekem elég hitványnak tűnik :/


Szóval nem látom azt, hogy az informatikusok olyan jól keresnének. Sokan szépítenek a helyzetükön, ahol a kispénisz komplexusú is 20cm fölöttinek írja le az intim méreteit.

2018. jún. 1. 13:05
 15/23 anonim ***** válasza:
90%

Én hiszek a tudásban, a műveltségben. Talán azért is, mert annó magam nem csináltam végig, kalandvágyból másba kezdtem.


Szerintem semmilyen tudás nem felesleges. Lehet valaki szakmunkás, ha mellette van diplomája is. Így több lábon lehet állni.


Én, ha újra kezdhetném, két diplomát szereznék, de két tök különbözőt, mondjuk gépészmérnök - orvos, közgazdász - építész vagy hasonló kombinációt. Doki és jogász - és műhiba perekre specializálódnék és szégyenletesen sokat keresnék.


Vagy mint gépészmérnök, mellé valamilyen kétkezi szakmát, autószerelő, technikus stb.

2018. jún. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hiszem, kezdő Java programozó ismerősöm, óránként nettó 730 forintot kap egy német multi cégnél, pedig rohadt jól tud programozni. Ez lenne a magas IT-s bér? Nekem elég hitványnak tűnik :/"


Azért a bér rajtad is áll és senki sem mondta, hogy alád fogják tenni a nagy lóvét.


Hasonlítsd össze, hogy mennyit keres egy kőműves kezdőként és 10-15 éves tapasztattal rendelkező. Szerinted lesz különbség a kettő között?


Azért szerintem elgondolkodtató, hogy mennyire is rohadt jó a haverod, mert nekem több ismerősöm is pályakezdő informatikus pályán, de ilyen alacsony fizetést egyiküktől sem hallottam. 100 forinttal sem több, mint a diákmunkás bérem.

2018. jún. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Diplomás közalkalmazottként jobb volt az órabérem szóval az az állítólagos ismerősöd vagy hazudik, vagy valami asszisztensi munkakörben alkalmazzák, hiába a nagy tudása.
2018. jún. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
95%
Aki ilyet állít az már akkor is hazudik ha kérdez. Hihetetlen hogy mennyire nincs becsülete a tudásnak és egyre több a tudásgyülölő lumpenproli. A tudás persze nem diploma kérdése, mert lehet még attól primitív valaki.
2018. jún. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
79%

A kezdő programmer haverod 730at kap óránként de áradozol, hogy nem kell a diploma és félmillát kap egy segédmunkás (:-DDD).


Valahogy nem áll össze a történet, amit el akarsz mesélni.

Ja mert hazugság az egész

A valóságban nincs az a segédmunkás, aki nettó 150-200nál többet megkeresne végzettség nélkül, és biztos hogy nincs olyan programozó, aki nettó 730ért dolgozik. ez kevesebb, mint a szakképzett minimálbér által megszabott minimál órabér

tipp, a haverodnak fogalma nincs a programozásól csak moddolt pár game enginet, meg mutatott pár skint amit ő csinált youtube vidók alapján, és bekuncsorogta magát valahova, ahova nem kell papír és felvették hátha beletanul. nettó 730at óránként kap, hogy nézze amint anygfiúk dolgoznak, és ő hozza néha a kávét, meg kicseréli a nyomtatóban a patront

ismétlem magam, ma legálisan nem dolgozhatsz nettó 730ért sehol, ami szakképzettséget igényel.

haverod egy segédmunkás egy infós cégnél aztán nem kapja a félmilliót

2018. jún. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Sőt, minden ezt képzelő ideje is lejárt. A pofára esésnek viszont most van ideje.

Csak aztán később ne halljam a panaszkodást, mert fáj tőle a fülem.

2018. jún. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!