Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar vidékieket miért...

A magyar vidékieket miért zavarja, hogy a nyugati hatalmas metropoliszokban sok a bevándorló és multikultúra van?

Figyelt kérdés

Zavarja a helyi vidékieket, falusiakat, hogy Londonban, Párizsban, Berlinben, Brüsszelben mennyi a bevándorló és már kialakulóban van (vagy akár már működik is) párhuzamos, multikultúra.

Nos erre azt tudom mondani, hogy nem kell olyan messzire menniük, mert Budapesten is már rengeteg kínai, arab, néger, roma él már, a budapestieket mégsem zavarja, hisz nem a Fidesz-re szavaztak, hanem a liberális ellenzékre.

A globalizáció az mindenhol a nagyvárosokat, a hatalmas metropoliszokat érinti. Egy magyar vidéki az miért nem a külföldi vidékkel hasonlítja össze a helyzetet? Külföldön vidéken szintén nincsenek bevándorlók, csak tiszta őslakosok élnek, csak emellett még fejlett is gazdaságilag, amit a magyar vidékről nem igazán mernék elmondani, sőt hát tudjuk mi a helyzet.

Szóval a lényeg, hogy a vidéki Fideszesek, miért ájuldoznak a külföldi nagyvárosok multikultúráján, ha egyszer úgyis vidékiek, miért nem a külföldi vidéket nézik?


2018. jún. 3. 14:58
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
60%
Nekem - fideszesként - komoly megnyugvást jelent ez az ellenzéki szint. Nem mintha kétségeim lettek volna, de naponta többször kapom itt az igazolást.
2018. jún. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
77%

Engem a bőrszíne egyiknek sem zavar, szeretném leszögezni :-).

Budapesti vagyok, de Bécsben is éltem 3 évig (ott azért akad néháby "bevándorló", és inkább pozitív tapasztalataim voltak, mint negatív (pl. törökök, kínaiak).


Ennek ellenére aki azt mondja, hogy súrlódásmentes az együttélés, az homokba dugta a fejét (pl. Molenbeek kerület Brüsszelben, Newham Londonban, Párizs elővárosai).


Itthon nálunk az a baj, hogy pártállástól függően erősen tematizálva van a téma (origo és 444, hogy mondjak egyet-egyet balról és jobbról).

Én inkább azon az állásponton vagyok, hogy nézzük meg, mi sül ki ebből nyugaton 10-20 éven belül, nem kell követni a Merkel-Macron-Juncker féle irányvonalat, pedig nagyon nem vagyok Fidesz-fan :-).

2018. jún. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
84%

Hányszor jársz és mennyit tartózkodsz vidéken, hogy ilyen marhaságot tételezz fel a vidékiekről?

A vidékit az sem érdekli, hogy áll a pesti Metro, nemhogy az, mi van a nyugati nagyvárosokban.

Ráadásul akkor, amikor sok vidékinek anyagi nahézséget okoz a nem túl messzi városba utazni orvosi vizsgálatra:

.

Ha pesti vagy, ne nézd le a vidékieket, inkább irigykedj, mert náluk nincs polska!

2018. jún. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem sokkal inkább zavarja azokat a metropoliszbelieket akiket megtámadnak a bevándorló huligánok, mint a vidékieket akik békében élnek:D
2018. jún. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
69%
Az a baj hogy olyan tesz állításokat a vidékiekről vagy a vidéki körülményekről aki életében nem járt Budapesten kívül. Még gps-el se találna ki onnan. Egyébként pár körzettől eltekintve a fővárosban is a fidesz nyert. Néha nem ártana kimozdulnod hogy tágítsd a látóköröd.
2018. jún. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
55%
Egyébként a magyar ember nem akarja, hogy a terrorizmus a városi lét része legyen, ahogy Londonban, Párizsban.
2018. jún. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
80%

Érdekes, amikor BP-n laktam, engem zavartak a romák, főleg, amikor kést fogtak rám és ki akartak rabolni. Mert bizony ilyen is van. Csak erről nem szabad beszélni, mert akkor rasszista leszek és nem áldozat. Ez a fajta hozzáállása a baloldaliaknak undorító, miszerint ha roma támad meg engem, akkor én tehetek róla.


Most vidéki vagyok. Nem azért szavazok a fideszre, mert félek a migráncsoktól, vagy éppen Londoni etnikumok keltette zavargás aggaszt. Az ellenzéket akartam távolt tartani a hatalomtól. Fletó (DK), meg "Együtt", meg LMP - na ezekből van elegem. És ha lenne alternatívájuk, aki labdába rúghat - arra szavaznék (magasról letojom a fideszt - nem szeretem őket sem, de ők a kisebbik rossz).


Nem 1 síkú volt a szavazás, mint ahogy azt a kérdést kiírtad.


Sokkal jobban zavarnak azok az ál-liberálisok, akik olyan módon válnak a rasszistává, hogy közben a rasszizmus ellen küzdenek. Jobban zavarnak azok ellenzékiek, akik nem képesek konszenzusra közös ügy érdekében, de még kompromisszumra sem! Ezek csak széthúzást akartak és meg is kapták - viseljék a következményeket felnőttként.


Amúgy a következő választásra megint nem lesz értelme elmenni, ha nem változik a hozzáállása az úgy nevezett "ellenzéknek", akik egyenesen fideszhez zavarták el több potenciális választójukat.



BP-n a gazdagok élnek. A lecsúszott és szegény emberek nem képesek azt a mennyiségű tőkét előállítani, mint amit ott követelnek a lakhatásért. Szóval ez egy vízfejűsítő szűrője Bp-nek. Vidéken több a bűnözés a kisebbségiek között is és ők jobban kitűnnek a tömegből, mert köztük több van, aki kevésbé okosan csinálják ezt. Ebből fakad az a fajta megítélés, hogy a roma háza többet ér, mert neki nem roma a szomszédja.


Húú, már látom is, hogy lerasszistáztok, mert ész érveket nem tudtok felhozni, csak nyomni egy piros gombot.

2018. jún. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
22%

Ilyen ostoba panelprolit mint te meg a haverjaid! ;P


Pont nem érdekli a "vidékieket", az viszont igen, hogy "vidékre" nem kérnek a szopottaitokból.

2018. jún. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
87%
A XI. kerületben lakom, világ életembe itt éltem, nem egyszer jártam Nyugat-Európában és nem egy árny oldala van. Az ISIS-en túl... És nem szavaztam a Fideszre... Soha...
2018. jún. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
45%
Én meg azt tartom röhejesnek, hogy a tősgyökeres budapesti nem lát ellenséget a vidéki emberben, soha nem is látott, hanem csak leginkább azok a repedt sarkúak, akik pár éve felkapaszkodtak a Pestre tartó vonatra, a csirkeganéval a sarkukon és tele pofával szidják a vidékieket ezek után, mivel ők már "pöstiek" lettek. :D
2018. jún. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!