Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon lenézik az embert a hazaszeretet miatt?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy én csak 17 éves vagyok de már tapasztalom, hogy Magyarországon sajnos az átlagember valamilyen oknál fogva lenézi azt aki szereti a hazáját.


Pl. engem, pedig annyi a bűnöm csak, hogy szeretem a hazámat, fontos értéknek tartom a hagyományőrzést, járok Kárpátia koncertekre és skinhead vagyok.


És tapasztalom ezt mindenhol.

Az utcán, a buszon és az iskolában a tanárok is csesztetnek emiatt.


Mi az oka annak, hogy az átlagpolgár ennyire elhatárolódik a hazaszeretettől? Ilyen nagy hatással volt az emberekre a liberalizmus?



2018. jún. 4. 13:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

"fontos értéknek tartom a hagyományőrzést, járok Kárpátia koncertekre és skinhead vagyok"


No tegyük helyre a dolgokat.

Attól, hogy Kárpátia koncertre jársz és "skinhead" vagy még nem vagy hagyományőrző!


"Az utcán, a buszon és az iskolában a tanárok is csesztetnek emiatt."

Nem a "hazaszeretet" miatt csesztetnek hanem amiatt, hogy szélsőséges vagy.


Az átlagpolgár is a szélsőségektől határolódik el és nem a hazaszeretettől!

2018. jún. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Már maga a "skinhead" szó is milyen mélyen magyar!
2018. jún. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a Kárpátia hallgatása és skinheadség nem egyenlő a hazaszeretttel. Főleg a ott jelenlévő nézetek miatt nézik le, nem pedig a hazaszeretet az ok.
2018. jún. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javasolom, hogy nézd meg más országokban mit jelent a hazaszeretet.


Az én véleményem valsz viszonylag egyedi, biztosan sokan nem értenek egyet.


Szerintem azzal semmi gond nincs, ha szereted a hazádat és hagyományt őrzöl, sőt...


Ami a Kárpátiát illeti én személy szerint szeretem, de nem minden számukkal tudok azonosulni, de szerintem is valami miatt eléggé rossz a megítélése.


Azt is megjegyezném, hogy a liberalizmus és a hazaszeretet szerintem nem zárják ki egymást.


Szerintem szép dolog a hazaszeretet, ha az hagyományőrzésben, cselekedetekben mutatkozik meg, de nem tartom jónak ha átcsap idegengyűlöletbe.


Ami a skinheadséget illeti: aközött, hogy szereted a hazádat meg hogy skinhead vagy van némi különbség (nem zárják ki egymást, de nem is azonosak).

2018. jún. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

Attól nem leszel nagyobb hazafi, hogy nagymagyarországos pólókat hordasz, zabálod a pörköltöt és tudod a székely himnusz szövegét, azért tenned is kell valamit.

Egy liberális is lehet nagy hazaszerető attól függetlenül, hogy nem a múltba merengve sírja vissza Horthy korszakot és nem utálja a románokat, szlovákokat, zsidókat, stb.

2018. jún. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Akkor kezdjük az elején. Az etnicizmus, illetve fanatizmus nem egyenlő a hazaszeretettel, minden más közelebb áll hozzá.


Másodszor: tipikus etnicista aki képtelen felfogni a jobboldaliságot, és nekem hazaáruló büdös kötsögnek még 2018-ban is el kell magyaráznom, hogy az sem egyenlő a rasszizmussal, sem az etnicizmussal, de még csak a Kárpátiával sem.


Lehet, hogy ez most hirtelen tiszta provokáció lesz számodra vagy leomlik előtted az a fantazma ami meghatároz de elmondom: a nacionalizmus és a liberalizmus elvei nem ellenkeznek egymással, ezt kapd el! Hazaszerető. Ez különböztet meg a nacionalistáktól, és ez tesz etnicistává. A nacionalizmus miről is beszél? A nacionalizmus szerint a nemzet egysége a legfontosabb, az, hogy a közösségek nemzetté olvadjanak, a közös múltjukkal, közös értékeikkel, de egymás tehát közös hagyományaikkal. És az, hogy a nemzet tagja az egyén az felette áll minden más tényezőnek: vallásnak, társadalmi osztálynak, nemzetiségnek, etnikumnak, lakhelynek stb. Hoppá! Akkor ebben nem is vág el a liberalizmustól, öcsi! Hiszen a liberalizmus nyílegyenesen ugyanezt hirdeti a maga módján. Akkor aki nacionalista az sem hazaszerető akár csak a liberális, csak az etnicista? Itt a probléma. A lelki szegénység, tájékozatlanság, és az, hogy a sovinizmussal összekeveri valaki a nacionalizmust, vagy egyáltalán a hazaszeretetet.


Az etnicizmusból kinövő rasszistákat és sovinisztákat pedig engedtessék meg néha napján lenézni. Bár nem büszke rá senki. Gondolkozz is mielőtt baromira harcolsz a liberalizmus ellen, mert mire észbe kapsz felismered, hogy épp a nemzetedet szalámizod a hazaszeretet zászlaja alatt.

2018. jún. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Amit írtál hogy Kárpátiát hallgatsz meg skinhead vagy messze nem a hazaszeretetről szól. A skinhead az erősen rasszista, szélsőséges személy aki csak a saját fajtáját tűri meg és senki mást.
2018. jún. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a sors iróniája, hogy pont ma tetted fel a kérdést, és, hogy ezt nekem még 98 évvel később is el kell magyaráznom, hogy egyébként pont az etnicizmusnak köszönhetjük, pont Magyarország korábbi társadalom, és nemzetiségi politikájának, hogy a Trianoni szerződés értelmében szétdarabolták az országot, de a te logikád mentén ez nem baj, hisz ott nem magyarok laktak, hanem rohadt németek, svábok, meg cigányok a legrosszabbak. Ezt kapd el!


Ironikus, hogy pont az ilyen etnicisták vannak oda a Kárpátiáért, és hordanak nagy Magyarországos pólókat, de azért azt preferálják, hogy újra és újra kövessük el mindazt ami odáig vezetett. Engedjék meg, hogy gratuláljak.

2018. jún. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
Azért néznek ki, mert skinhead vagy, azt gondolják rólad, hogy hungarista vagy... pl... Az azért más mint a hazaszeretet
2018. jún. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem meg semmi köze a skinheadségednek, Kárpátia rajongásodnak a hazaszeretethez. Az átlagpolgár szereti a hazáját, de nem veri erre a mellét, mint te.
2018. jún. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!