Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyre inkább kacsintgatok a...

Egyre inkább kacsintgatok a kereszténység felé, mióta a Nyugat ennyire károsan liberális. Ti is így vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre magamon, hogy minél többet látom, hogy milyen a mai Nyugat-Európa, és milyenek az egyes, elsősorban 1980 óta született balliberális amerikai fiatalok, pl. az SJW-k, a Metoo-mozgalom tagjai, és a harmadik és negyedik hullámú feministák, úgy egyre szimpatikusabb számomra a keresztény vallás, egyre inkább vallásosnak érzem magam, mert még mindig szimpatikusabb eszme, mint amiben a nyugati liberálisok hisznek. Amikor hallgatom egy pap beszédét, békét és rendet érzek, amikor meg nyugati hipszterek és fiatal politikai aktivisták ordítozását, csak káoszt és idegességet.



Egyre gyakrabban járok a templomba, és olvasom a Bibliát, hallgatok egyházi rádiókat.

Elsősorban a katolikus és az ortodox egyházat tartom elfogadhatónak, de a konzervatívabb protestánsokkal pl. a reformátusokkal sincs bajom (magam is katolikus vagyok).

Az amerikai neoprotestánsoktól pl. Hit Gyülekezete, Jehovai tanúi, az Isten mentsen meg!


Van itt valaki aki hasonló cipőben jár? Régen nem volt annyira vallásos, de most a vallás támaszt és értékeket ad neki ebben az egyre zűrzavarosabb világban?



2018. jún. 5. 15:29
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
10%

A liberalizmus meg a kereszténység egy tőről fakad.

Mindkettő a toleranciára meg a szeretetre épül.

Nincs szükség egyikre sem.

2018. jún. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
27%
Igen,így. Muzulmánokat ki kell vágni.
2018. jún. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező, sokan vannak így ezzel, főleg a (szigbifikánsan) idősebb korosztályból.


Mondjuk én aztán a világért nem ugatnék bele mit csinálsz/hiszel/goldolsz/érzel,

bár amiket leírtál, azok tipikusan a mogorva, marcona, rasszista, vaskalapos, bigott vénemberek jellemzői.


Szerintem még fiatal vagy a "Mit merészelsz hogy nem imádkozol kaja előtt te pernahajder! Majd úgy elnáspángollak hogy takaroggyáleapázsitonról te drogos!" mentalitáshoz....


Vagy nem :D Nemismerlek.

2018. jún. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:

28 éves vagyok, én se szeretem a mogorva vénembereket akik divatból járnak a templomba és mindenkire fújolnak, viszont úgy gondolom, hogy a nyugati liberálisok túlzásba vitték a lázadó eszméket a kultúránk felborítását, és szükség van a 20. század, sőt egyes dolgokban még a középkor eszméire is.

Az európai embernek legyen tartása, higyjen a jóban és a jó cselekedetekben, de ne hagyja, hogy palira vegyék, legyen fontos számára a család, a haza, a hagyományos értékek, mind vallási, mind világi síkon.


Hiszek Istenben, és abban, hogy Jézus megváltott minket, és ahogy mindenki más, én is tökéletlen, bűnös ember vagyok. De úgy gondolom, hogy igaz hittel és jó cselekedetekkel el lehet nyerni, hogy a halál után a Mennyországba kerüljünk.


Egyébként a közhiedelemmel ellentétben se Jézus, se az Apostolok nem voltak hippi plüssmacik, elég olvasni egy kicsit az Újszövetségből ahhoz, hogy ez kiderüljön.

2018. jún. 5. 17:11
 15/39 anonim ***** válasza:
38%

Nem kell ahhoz kereszténynek lenni, hogy valld a konzervatív nézeteket. Én is ilyen vagyok. Vallásos családba születtem,de később benőtt a fejem lágya és már nem hiszek benne olyan formában,ahogy azt anno a templomban leadták.

Én sem birom a feministás-meetoos-libsi őrületet,de erre ott van a konzervatívabb oldal,inkább minthogy a valláshoz csapódjak,ami szintén ugyanolyan dogma mint a sjw-ok hisztijei.

2018. jún. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
86%

Szia! :) A kereszténység nem egy politikai párt, és nem egy liberalizmus ellenes mozgalom. A kereszténység egy vallás, egy hit. Nyilván, vannak értékek, amiért kiállunk, de ne azért legyél keresztény, mert liberalizmus ellenes vagy. Akkor legyél keresztény, ha komolyan hiszel Istenben, hiszed a megváltást, és Jézus tanításai szerint szeretnél élni.



Egy katolikus

2018. jún. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

"Szia! :) A kereszténység nem egy politikai párt, és nem egy liberalizmus ellenes mozgalom. A kereszténység egy vallás, egy hit. Nyilván, vannak értékek, amiért kiállunk, de ne azért legyél keresztény, mert liberalizmus ellenes vagy. Akkor legyél keresztény, ha komolyan hiszel Istenben, hiszed a megváltást, és Jézus tanításai szerint szeretnél élni."


Mindig is hittem Istenben, csak nem voltam vallásos. Most viszont, hogy látom, hogy mit képvisel a nyugati liberalizmus, és mit képvisel a katolikus egyház, jobban kedvet érzek rá, hogy komolyabban részt vegyek az egyházi életben.

2018. jún. 5. 17:55
 18/39 anonim ***** válasza:
18%
Kérdező ha még Sztálin élne úgy mennél a Gulágra, hogy csak lafog a valagad.
2018. jún. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:

" Kérdező ha még Sztálin élne úgy mennél a Gulágra, hogy csak lafog a valagad."


És? Sztálin szerencsére már nem él. A mai oroszok hithű keresztények, hagyományos ortodoxok. Egyébként még Sztálin is jobban tisztelte az ortodox kereszténységet, mint az elődje, Lenin.

2018. jún. 5. 18:28
 20/39 anonim ***** válasza:
25%
A te életed úgy rontod el ahogy akarod. Másokéba minek szòlnál bele? Sajnos ez a vallás lényege.
2018. jún. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!