Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyre inkább kacsintgatok a...

Egyre inkább kacsintgatok a kereszténység felé, mióta a Nyugat ennyire károsan liberális. Ti is így vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre magamon, hogy minél többet látom, hogy milyen a mai Nyugat-Európa, és milyenek az egyes, elsősorban 1980 óta született balliberális amerikai fiatalok, pl. az SJW-k, a Metoo-mozgalom tagjai, és a harmadik és negyedik hullámú feministák, úgy egyre szimpatikusabb számomra a keresztény vallás, egyre inkább vallásosnak érzem magam, mert még mindig szimpatikusabb eszme, mint amiben a nyugati liberálisok hisznek. Amikor hallgatom egy pap beszédét, békét és rendet érzek, amikor meg nyugati hipszterek és fiatal politikai aktivisták ordítozását, csak káoszt és idegességet.



Egyre gyakrabban járok a templomba, és olvasom a Bibliát, hallgatok egyházi rádiókat.

Elsősorban a katolikus és az ortodox egyházat tartom elfogadhatónak, de a konzervatívabb protestánsokkal pl. a reformátusokkal sincs bajom (magam is katolikus vagyok).

Az amerikai neoprotestánsoktól pl. Hit Gyülekezete, Jehovai tanúi, az Isten mentsen meg!


Van itt valaki aki hasonló cipőben jár? Régen nem volt annyira vallásos, de most a vallás támaszt és értékeket ad neki ebben az egyre zűrzavarosabb világban?



2018. jún. 5. 15:29
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

28-as: 25-ös vagyok!

Kisebb-nagyobb nézeteltérések miatt nem balhézok,de azért van egy határ amitől már megmondom a magamét az illetőnek. Gondolok itt arra amikor azzal cseszegetik az embert,hogy nem ismeri el a 70 féle nemi identitás létezését(honnan a tökömből jött ez a szám egyébként tudja valaki ?) vagy szexista amiért előre engedi a nőket az ajtóban. Vagy éppen amikor azzal fenyeget a bolondja,hogy a pokolban égek meg ha nem változtatok az életstílusomon. Na ezek a lények is éppúgy kiakasztanak mint a szélsőséges liberálisok.

Csak ezek az emberek többynire a neten ugatnak és élőben mélyen hallgatnak ezért nem sűrűn futok össze egyik ,,értelmiségi" csoporttal sem.


De ja igaz libsinek túl jobboldali vagyok,szélsőjobbosoknak meg túl libsi ez van így élek én :)

2018. jún. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 Lux morulus ***** válasza:

30#


"Szeretnélek megnyugtatni hogy ettől függetlenül megmarad akkor is ha visszaállíthatatlanul törlésre kerül is. "


Most miért kell még értetlennek is lenni. Nem marad meg. Pont. Üdvözöllek a digitális világban, amihez úgy látszik szintén nem sokat konyítasz.


De így már értem, miért köszönted meg ezt.


"Hatalmas tanács volt...egy áldás vagy haver."

2018. jún. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 Lux morulus ***** válasza:

31#


"de azért van egy határ amitől már megmondom a magamét az illetőnek"


Ez jó van így. Mindenkinél van határ. Nézd a budhistákat, annyira felhúzták őked a rohingják, hogy most éppen gyakják őket.( ne kezdje el senki, hogy " és akkor szerinted ezt kell csinálni" "meg hogy ha veled csinálnák, akkor mi lenne" stb. Több összetevős az, ami ott folyik, de a rohingják erőszaktevő bűnöző életmódot folytató iszlám hívők. Nem tartom ide helyesnek leírni a muszlim szót. )


"Na ezek a lények is éppúgy kiakasztanak mint a szélsőséges liberálisok."


A csapatban, csordában élő állatok között a másság, a különbözőség, "szélsőség" jutalma a kiközösítés, vagy a halál.

Az ember is "csapatban" élő állat. Ez van.


De természetesen értem mit mondasz, és én is úgy érzem, hogy bőven túl vannak lihegve is, és valóban "tolva" is a dolgok.



"Gondolok itt arra amikor azzal cseszegetik az embert,hogy nem ismeri el a 70 féle nemi identitás létezését(honnan a tökömből jött ez a szám egyébként tudja valaki ?"


Na várjál...várjál már(!)....most tanulok valamit ! A hülyeségről.:)

Ez, mi ezez?? Még nem hallottam. Hol olvastad? Tudni akarok...:)



"De ja igaz libsinek túl jobboldali vagyok,szélsőjobbosoknak meg túl libsi ez van így élek én :)"


Rá se ránts! Majd elmúlik...:)


De most komolyan, nekem nem fáj, és gondolom te sem vagy mazohista - mondjuk nekem az se fájna :) csak neked, de neked meg örömöt okozna, ha az lennél :) ) - így aztán nincs baj, mert gondolom neked sem fáj.


Tökéletes állapotot megközelítő helyzet. :)


Szóvalmi ez a 70 nemi identitás őrület?

2018. jún. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim válasza:
11%
Engem személy szerint örömmel tölt el,hogy egyre jobban "vonzódol" a kereszténység felé,bár látom eléggé hezitálsz,hogy melyik keresztény felekezetet válaszd amiben gyakorold a vallásodat!Mindenek előtt én azt javaslom,hogy a kinyilatkoztatást azaz a Bibliát kezdd el olvasni pl az evangéliumokat,hogy legyen ismereted,hiszen a szentírás alapos tanulmányozása nélkül a kereszténység csupán vallásosság...lásd katolikus mise...ahol lemegy egy liturgiai szertartás,egy deka bibliaismereted se lesz de annál inkább tele leszel eretnek tévtanításokkal,pl szűz-mária meg egy csomó minden,bálványimádat meg pláne ami az tízparancsolat első és legsúlyosabb bűne stb,bár ha katolikus pappal beszélsz,ő nyilván ki fogja magyarázni a dolgokat az ő szája íze szerint....de a reformátust se ajánlanám, ott is van sok kálvinista tévtan...eleve-elrendelés,helyettesítési teológia...ami alá ha alámész könnyen antiszemita hívő válhat belőled,bár nem feltétlen csak emiatt hanem ott amúgyis sok az ilyen hívő,ezt viszont már tapasztalatból is meg tudom erősíteni.Tehát lényeg h olyan felekezetet válassz ahol Isten igéjét igazán hirdetik és ahol vban tapasztalod Isten (szent-szellem) jelenlétét,ami elengedhetetlenűl szükséges ahhoz hogy sikeres keresztény életet tudjál élni,láttam mely felekezetektől vonakodsz,de én MÉGIS VESZEM A BATORSÁGOT ÉS Hit gyülit ajánlanám,ahol én magam is gyakorlom a vallásomat már több mint 10 éve,rengeteg kritika hamis vádak,durvábbnál durvább megbélyegzésekkel találtam magam szemben én magam is,de leperegnek ezek az emberről,családtagjaim között is néztek/néznek bolondnak ma is mert én valóban olvasom a Bibliát,azt meg szerintük csak papok meg bolondok olvassák,az ilyen véleményekből is látszik h még magukat vallásosnak mondó emberek sincsenek tisztában a Bibliai üzenetekkel,egy reformatus v katolikus hívőt megkérdezel bmiről a bibliában leirtakról...homály van de nagy,sztem egy igeverset se tudnak idézni annyira nincsenek tisztában a dolgokkal,az életmódot meg hagyjuk is...ivás bulizás,nőzés,paráználkodás..stb vasárnap meg kihúzzák magukat mint büszke keresztények..irány a templom,aztán hétfőn kezdik újból az erkölcstelen életmódot.ez nem kereszténység!!!!a legelső dolog a megtérés!!!!ezt nem lehet kihagyni pedig megteszik.amit a biblia bűnnek mond azt onnantól kezdve neked is annak kell mondanod és fokozatosan elhagyni az olyan cselekedeteket,persze lesznek lehetnek visszaesések,de ha nem adod fel Isten meg fog szabadítani!!majd vízkeresztség,de felnőtt,ma már ezt is hangsúlyozni kell,mert történelmi egyházakban még elfogadott a csecsemő vízkeresztség is,de ha fogod olvasni az ujszövetséget ezek a sok évszázadok óta a kereszténységre rárakódott tévtanításokból is magad fogsz rajönni pont az ige alapján h hogyisvanez...,de ha vmit mégse értesz a pásztoros el fog igazítani,meghát nagyszerű karizmatikus keresztény irodalom is van,ahol alaptanitási szinten sok igazságot meg fogsz érteni...én ezt kívánoim elsőre h magad győződj meg arról hogy hová kell tartoznod,en is tettem már bizonysagot embereknek,voltak köztük akik bmi csak a hitgyüli ne mert ők nem érzik h oda van elhivásuk,de utolag azt latom h ezeknek mashova sincs,azota is egy helyben toporognak.Hát kívánom h dönts bölcsen,melyik felekezetet választod,de probalj a hitgyüli felé is picit nyitott lenni,nem minden ugy van ahogy roluk hallasz,de ha megse őket választod legyen ott is áldott az életed,ezt kívánom.
2018. jún. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

#34

Miért nem olvasod a kérdést? Ott írta, hogy Isten mentse meg őt a szektátoktól. Egyébként meg is értem, Németh Sanyi se tudja, hogy mikor hova táncoljon. Régen vérbeli SZDSZ-s, még imakommandókat is szervezett szavazásokkor, most vérbeli fedeszes lett hirtelen. Nevetséges...

2018. jún. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
60%

Nem szerencsére.


Elég volt a valláskárosult hülyékből, a szélsőliberális elmebetegekből.

2018. jún. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim válasza:
0%
Ugyan már,szekta!! ha már vki ennyire szereti szektázni a hitgyülit,az tanulja már meg pl definiálni h mi az h szekta!!!mert akik csak a szektázáshoz értenek a maguk kb 70 es IQ-jukkal azok még sose tudták meg se fogalmazni h mit jelent a szó vjában,csak mástól hallották h a felekezetre ez a megbélyegzés rá van sütve kb 40 éve már majdnem,oszt ennyi,tovább nem terjed a tudományuk.szánalmas,de tényleg,általában még arra se veszik a fáradtságot,hogy utánanézzenek. ha pl én azt mondom h a reformátusok szektások,akkor én ugyanolyan alapon tarthatom őket annak mint más a hit gyülit.ennyire egyszerű.de megjegyzem nem tartom őket szektának,csak tarthatnám!!
2018. jún. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

#37

A szektának van egy jól meghatározott deffiniciója, üsd fel akár az MTA Idegen szavak szótára című könyvét. Az IQ-t meg ne emlegesd, mert történetesen én tisztában vagyok a saját IQ szintemmel, de az írásod alapján a tiéd alulról súrolja az emlegetett 70-et.


A hitgyüli mind társadalmi oldalról, mind teológiai szempontok alapján szekta. Ez van. Hasonlóan, mint a jehovások, helyesen és okosan akarja kerülni a kedves kérdező mind két felekezetet.

2018. jún. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
A te dolgod. Aztán azért a Biblián kívül olvass Szent Ágostont, Aquinói Szent Tamást, és olvass a többi nagy keresztény gondolkodótól is.Tanulmányozz más vallásokat: olvasd a Koránt, olvasd a Védákat,és a Talmudot se feledd! Ez üdvös dolog.
2021. márc. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!