Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor lesz végre legalább...

Mikor lesz végre legalább tervbe véve az alapjövedelem kis hazánkban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy itt mindenki a munka hősének tartja magát, de kíváncsi lennék hogyan van idejük folyton ide irogatni ha annyit dolgoznak..:D De mondjuk ez magánügy...


Az alapjövedelem szükségessége már régen vitán felül áll, azt megértem hogy nem értik meg azok, akik egy más rendszerben szocializálódtak és kisdobosnak kelett beöltözniük, de a világ változik és mások lettek az erőviszonyok is. Ma már nem csak munkával lehet pénzt keresni, hanem vannak rá jó alternatívák is pl. a tőzsde vagy a bitcoin vagy ehhez hasonló új vivmányok amikkel egész jól ki lehet jönni, ha elég ügyes hozzá az ember. Sokan nem alkalmasak valódi pénzt hozó munkákra, ők többynire gyárakban robotolnak minimálbéréért, de lehet sokal többre mennének, ha munka helyett valami mással foglalkoznának, avagy a munka nem biztos hogy mindenkinek kifizetődő tevékenység annyira. Ti hogyan látjátok ezt?



2018. jún. 5. 22:49
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
71%

"És honnan veszed hogy a gyárakban minimálbért adnak? Nettó kétszázért se találnak már melóst nem még minimálbérért."


Érdekes, én leadtam a jelentkezésemet 6 helyre a múlt héten csütörtökön és még sehonnan sem írtak vissza, nem is hívtak, pedig targoncás vagyok. Akkor most ilyenkor mi van?

2018. jún. 6. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
11%

"Amúgy Magyarországon is van alapjövedelem,csak nem mindenkinek,úgy hívják családi pótlék."

Úgy hívják, hogy ajcsi a Mészi Lölö zsebébe.

2018. jún. 6. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 Koplárovics Béci ***** válasza:
73%

"Az alapjövedelem szükségessége már régen vitán felül áll,"


Ezért is vezették már be az összes jóléti államban.

Ja.

Nem is vezették be...

Sőt, a legtöbb helyen mégcsak nem is gondolkodnak rajta.

2018. jún. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
37%

"Munkaerőhiány van"


Olyan nincs,hogy munkaerőhiány.

Azt úgy hívják,hogy nem fizetik meg kellően az embert...

2018. jún. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
79%
ma 05:51 nem tudom ilyenkor mi van de nálunk rengeteg az ukrán mert magyart már nem kapnak.
2018. jún. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
26%
Ez érdekes. 180 nettóért vállaltam volna, ami szerintem nem túl sok egy targoncásnak, mégsem kellettem.
2018. jún. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
86%

1 . Van alapjövedelem ma is, úgy hívják segély.


2 . Ha olyan jól megélsz tőzsdézésből & bitcoinozásból miért van szükséged még pénzre?


3 . A munka nagyon fontos. A világgazdasági válság is rámutatott, hogy ha nem a reálgazdaságban van a pénz hanem a spekuclációsba, akkor az könnyen bedől. A gazdasági válságok mind ilyen spekulációk miatt robbantak ki.

2018. jún. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
70%

Fejezd már be a hisztit Kérdező! Fogadd már el, hogy mindenhol lecsesznek, ahol késel a munkából!

Aki nem értené: hónapok óta feljár a kérdező és siránkozik, hogy miért nincs alapjövedelem, stb, mert ő nem akar dolgozni, mert szarul esett neki, hogy egyszer késésért a főnöke lecseszte. Önellátó gazdaságot is akart csinálni, de azt is addig, amíg fel nem lett világosítva mennyi munka van a mezőgazdaságban. Ő az a típus, aki tényleg semmit nem akar csinálni, csak otthon feküdni.

2018. jún. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
78%

"Érdekes, én leadtam a jelentkezésemet 6 helyre a múlt héten csütörtökön és még sehonnan sem írtak vissza, nem is hívtak, pedig targoncás vagyok. Akkor most ilyenkor mi van?"

Ilyenkor az van ami velem és még sokunkkal, minimálbérért szeretnék, hogy megszakadj, ezért nincs az a nagy tolongás. Itt ukránnal nyomják inkább tele a gyárakat mert azoknak még megfelel ez az alamizsna az ottani árakhoz. Semmiféle munkaerőhiány nincs, csak szinte ingyen dolgozni, amiből még a minimális megélhetésre sem futja, nem akar senki.

2018. jún. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
81%

"Például én éltem a szocializmusban, amikor az állam gondoskodott mindenkiről még teljesítmény nyújtása nélkül is. Ez mégsem naplopásra ösztönzött engem hanem éppen ellenkezőleg."


WTF? A kapun belüli munkanélküliségre és a kmk-ra gondolsz? Az aztán tényleg ösztönző, meg is látszott a munkamorálon.:D

2018. jún. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!