Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor lesz végre legalább...

Mikor lesz végre legalább tervbe véve az alapjövedelem kis hazánkban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy itt mindenki a munka hősének tartja magát, de kíváncsi lennék hogyan van idejük folyton ide irogatni ha annyit dolgoznak..:D De mondjuk ez magánügy...


Az alapjövedelem szükségessége már régen vitán felül áll, azt megértem hogy nem értik meg azok, akik egy más rendszerben szocializálódtak és kisdobosnak kelett beöltözniük, de a világ változik és mások lettek az erőviszonyok is. Ma már nem csak munkával lehet pénzt keresni, hanem vannak rá jó alternatívák is pl. a tőzsde vagy a bitcoin vagy ehhez hasonló új vivmányok amikkel egész jól ki lehet jönni, ha elég ügyes hozzá az ember. Sokan nem alkalmasak valódi pénzt hozó munkákra, ők többynire gyárakban robotolnak minimálbéréért, de lehet sokal többre mennének, ha munka helyett valami mással foglalkoznának, avagy a munka nem biztos hogy mindenkinek kifizetődő tevékenység annyira. Ti hogyan látjátok ezt?



2018. jún. 5. 22:49
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
24%

Németországban van "alapjövedelem"


Ott aki nem dolgozik,annak is jár 1000 euro,meg kimegy a szociális munkás és felmérik mire van szüksége a háztartásban..

2018. jún. 6. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom, de a közeljövőben, ne számíts rá. Megspórolsz egycsalódást .
2018. jún. 6. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
76%

[link]


Ne hazudozz, utolsó. NINCS alapjövedelem, ez gyakorlatilag egy szerencsejáték.

2018. jún. 6. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
95%
Bocs, 21-esnek szólt.:-)
2018. jún. 6. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
62%

Válaszokat elnézve még mindig igen nagy a sötétség.

Pár észrevétel:

- Ez mindenkinek járna feltétel nélkül, nem csak a munkanélküli/munkakerülőknek.

- Egyik legfontosabb célja a pénzfüggőség csökkentése. Rengetegen vannak, akik "gyárakban robotolnak minimálbérért", mert rákényszerülnek. De ezzel tudnának vállalkozni, megfelelő munkahelyet keresni, továbbképezni magukat...

Másik jelentős eleme a különféle segélyezési rendszerek kiváltása, ezzel járó bürokratikus hivatali ügyintézés mérséklése.

- Mechatronikával is foglalkozó helyen dolgozom, nem kell félni, hogy hamarosan a robotok felváltják az emberi munkaerőt. Így legjobb esetben se mostanában kerülne bevezetésre.

- Dubai már régóta alkalmazza, bár ott aligha szorul rá a népesség. A világ más részein is folyamatosan indítanak teszt jelleggel szociális kísérleteket.

- Viszont a magyar közmunka-rendszerből okulva, csak ellustulnának és sokan beleragadnának. Előbb társadalmilag érettebbnek is kell lenni.

2018. jún. 6. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
20%

Direkt idéző jelben írtam az alapjövedelem szót,ha nem értetted volna.


Persze az alapjövedelem és az,hogy a társadalom egyes tagjai ingyen élnek nem azonos.

De van,ahol létezik ilyen.


Viszont itt sokan az alapjövedelmet úgy tekintik,mint az ingyen élet kulcsa,ezért húztam párhuzamot.

2018. jún. 6. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
6%
Amúgy Magyarországon is van alapjövedelem,csak nem mindenkinek,úgy hívják családi pótlék..
2018. jún. 6. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 Libers Pertz ***** válasza:
32%
Léhűtő
2018. jún. 6. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
51%
Nem mindenkit terelne a naplopás irányába az alapjövedelem. Persze az emberek többségét valószínű igen. Például én éltem a szocializmusban, amikor az állam gondoskodott mindenkiről még teljesítmény nyújtása nélkül is. Ez mégsem naplopásra ösztönzött engem hanem éppen ellenkezőleg. Ha éreztem hogy az állam és a társadalom jót tesz velem akkor megsokszorozva és örömmel adtam vissza. A kapitalizmus viszont kevésbé jött be. Vagyis az hogy kapsz pénzt ha dolgozol. Ekkor mindig felmerül bennem az hogy a másik fél nem biztos hogy teljesíteni fogja az adok-kapok szabályt és elém dob egy csirkecsontot vagy akár azt sem
2018. jún. 6. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
0%
Lesz majd alapjövedelem, de az még odébb van. Először el kell érni a megfelelő automatizációs szintet a gazdaságon belül, hogy ne legyen szükség annyi emberi munkára, aztán be lehet vezetni, de ez még odébb van, olyan 15-20 év.
2018. jún. 6. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!