Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor lesz végre legalább...

Mikor lesz végre legalább tervbe véve az alapjövedelem kis hazánkban?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy itt mindenki a munka hősének tartja magát, de kíváncsi lennék hogyan van idejük folyton ide irogatni ha annyit dolgoznak..:D De mondjuk ez magánügy...


Az alapjövedelem szükségessége már régen vitán felül áll, azt megértem hogy nem értik meg azok, akik egy más rendszerben szocializálódtak és kisdobosnak kelett beöltözniük, de a világ változik és mások lettek az erőviszonyok is. Ma már nem csak munkával lehet pénzt keresni, hanem vannak rá jó alternatívák is pl. a tőzsde vagy a bitcoin vagy ehhez hasonló új vivmányok amikkel egész jól ki lehet jönni, ha elég ügyes hozzá az ember. Sokan nem alkalmasak valódi pénzt hozó munkákra, ők többynire gyárakban robotolnak minimálbéréért, de lehet sokal többre mennének, ha munka helyett valami mással foglalkoznának, avagy a munka nem biztos hogy mindenkinek kifizetődő tevékenység annyira. Ti hogyan látjátok ezt?



2018. jún. 5. 22:49
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
27%
Az állam/kormány a munkabérek tisztességes mértékű megemelésére se ad lóvét -pedig megtehetné-, hát akkor majd pont a naplopókat fogja pénzelni, mi, loool :D
2018. jún. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
70%
Nem értem. HA szerinted nem csak munkával lehet pénzt keresni, bitcoin-ozz, monopoly-zz, vagy bohóckodj a youtube-on. De azt ne várd már, hogy az általad lenézett klasszikus munkával pénzt kereső begyöpösödött ún. dolgozók tartsanak el. Az alapjövedelem életképtelen baromság, gyökkettes íkú fölött nem is értem, hogy jut valakinek az eszébe.
2018. jún. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
29%

Sosem,a magyarok előbb ölik meg egymást...

Másnak ne járjon semmi ingyen,minek,ha lopni,ügyeskedni is lehet?

2018. jún. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
58%

Nem értem mi ez a nagy alapjövedelem lobbi.


Sehol sem vezették még be. Svájcban tartottak is erről népszavazást mégsem szavazták meg mert nem hülyék. Legmesszebb Finnország jutott ahol most tesztelik ezt egy kontrolcsoporton.

2018. jún. 6. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
70%

"Nem értem mi ez a nagy alapjövedelem lobbi."


Valamelyik hülye előhúzta az asztalfiókból, most, hogy a "váccsuklejafideszt" kampány befuccsolása sikeresen szétverte az ellenzéket.:D

2018. jún. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
68%

Az alapjövedelemnek akkor lehetne létjogosultsága, ha hirtelen, egyik napról a másikra minden élő munkaerőt kiváltanának a robotok. Hiszen munkát nem kapsz, de megélni kell.

Addig, amíg nincs így, nem adhatsz a fizetésekkel összemérhető mértékű alapjövedelmet, mert akkor ki dolgozna - ahogy írták is.

Ha meg olyan alacsony alapjövedelmet adsz, amelyből nem tudsz megélni, muszáj dolgoznod, akkor meg mi értelme?

Szerintem másoknál is ezért nem működik.

2018. jún. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
77%
Én elég kevés dologban gondolkozok dogmatikusan, ezért őszintén érdeklődve kérdezem hogy honnan teremtenéd elő a pénzt errre?
2018. jún. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
73%
Alapjövedelem olyan országokban van ahol 965894238 trillió m3 olaj van a földalatt.
2018. jún. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
32%
A világon sehol nincs alapjövedelem. Finnországban volt. Megbukott.
2018. jún. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
38%

"A világon sehol nincs alapjövedelem. Finnországban volt. Megbukott."


Nem kellene ferdítened.

Egy nagyon szűk körben tesztelték egy időre.

Ez nem azt jelenti,hogy megbukott..

2018. jún. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!