Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol van hirdetve az a "rengete...

Hol van hirdetve az a "rengeteg" állás, amik betöltetlensége miatt ekkora a munkaerőhiány az országban, vagy blődli az egész, vagy szimpla parasztvakítás?

Figyelt kérdés
A jobmonitor, profession.hu, jobinfo, jófogás és egyéb fake oldalakat ne írjatok, mert 5 éve regisztrálva vagyok rájuk és azonkívül, hogy elküldtem 3600db EU-s szabványú 2 nyelvű önéletrajzot, még egy mukk nem jött válasz gyanánt. Ill. néhány olyan jött, hogy menjek be állásinterjúra, ahol gondolom összehívnak 500 embert, kifaggatják őket, és a legolcsóbbat alkalmazzák. Miért nem írnak egy összeget mire gondolnak? Jelenleg Ausztriában dolgozom, és nem ugrálhatok haza ilyen komolytalan xarakodásra, viszont szivesen élnék a hazámban, ha nem 150 ezerből kéne, és nem hamukázás volna és munkaerőhiányozás.

2018. jún. 10. 07:40
1 2 3 4
 11/36 anonim válasza:
64%

Nem igaz ezekből egy szó se.

Én Pesten keresek állást és amit eddig ajánlottak béreket azok teljes munkaidőre megállnak a btto 180-nál. Btto és nem nettó!


De a többsége még ennyi se btto 140 (minbér) és btto 160.

Btto 180 felett egy ajánlatot se kaptam.

És az már 3 műszak a világ végén. Hát kösz nem.

Hol vannak a nagy hatalmas bérek? És ez Pest!

2018. jún. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
59%
A közigállás jelenleg fullon van állásajánlattal.
2018. jún. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
41%

Nos èn leírtam, hogy mennyit keresek, erre kamuzok.

Javaslom hívj ki egy szakembert kicseréltetni egy csapot. Ha kimegy mester, akkor 15 ezer alatt nem úszod meg.

Építőiparban 20 ezer ember hiányzik, már most egy éves késéssel adják át, az sem véletlen.

Hogy hajlandó vagyok olyan munkát végezni, amit más nem, az megint egy dolog.

Sogornőm a konyhájukra fél éve keres embert 3 jött, azok se voltak éppen megfelelőek, pedig jól fizet.

Gondolom a balatoni állapotok is kamu szerintetek, ahol egy picit jobb helyen 600-700 ezerről indul eg fizú. Ott sincs ember.


Tipikuson olyanok vagytok, akiknek nincs bátorsága semmihez, és inkább havi 150-180 ezerért rohad egy olyan helyen, amit utál, de a semminél jobb.

De nem akarom bizonygatni az igazam, elég ha a zsebemet nézem, és az vastagon tele van.

2018. jún. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:

Az állami intézmények saját honlapjain:

[link]

2018. jún. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:

"Gondolom a balatoni állapotok is kamu szerintetek, ahol egy picit jobb helyen 600-700 ezerről indul eg fizú. Ott sincs ember."

Az nem havi 174 órára annyi ám, hanem a dupláját kell bírni.

Aki szúnyog- és hőálló mindemellé a teherbírás mellé, nem sok van, való igaz.:)

A konyha igen forró hely kánikulában.

2018. jún. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim válasza:

"hol egy picit jobb helyen 600-700 ezerről indul eg fizú."


Aha.. a mesében. Ismerősöm lánya épp Szántód térségében melózik vendéglátóhelyen se éjjele se nappala se hétvégéje és még nem kapott ugyan semmit, de majdan 1 hó után kemény 160-at kap majd a kezébe. Persze félfeketén papíron minbér a többi zsebbe.

És 14 óra/nap és 40 fok stb.

És ezért 160....

Hát akkor én nem szólok semmit a légkondis irodában 8 fix órámmal 150-ért.

600 a vendéglátásban /hó?? A mesében. Még a full szezonra összesen se!!

2018. jún. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim válasza:
91%

"Tipikuson olyanok vagytok, akiknek nincs bátorsága semmihez, és inkább havi 150-180 ezerért rohad egy olyan helyen, amit utál, de a semminél jobb."


Ez nem bátorság hanem hozzáértés kérdése. Nekem 2 diplomám van és hova kellek vele? Egy állami hivatalba nettó 150-ért és a két kezem összeteszem hoy ez is van.

Hova vennének fel a két diplomámmal? Még boltba pénztárazni se, mert semmi ezirányú végzettség /tapasztalat nincs.


Menjek el tetőfedőnek építőipari munkásnak vagy mi? Jól keresnék? Igen. Értek hozzá? NEm. Felvennének? Nem.

Ennyi.

2018. jún. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

"Akkor nem sok értelem szorult beléd, ha még ezek után is így érzel."


Mivel ott éltem le a gyerekkorom, és a szüleim is otthon élnek, mit nem lehet ezen érteni?! Gondolom a honvágy fogalma ismeretlen számodra? Itt jól keresek, mert németül elmakogok, angolul folyékonyan beszélek, és londíner, recepciós, mikor mi vagyok egy osztrák szállodában havi kb 730-850 ezer forintért diplomával.

Szerintem aki azt írja, hogy napi 40-50 ezret keres folyamatosan otthon az hazudik. Nincs ott munkahely, csak bagóért.

2018. jún. 10. 16:33
 19/36 anonim ***** válasza:

Ma már nem a szakma dönt, hanem akarsz-e melózni. Én szellemi munkát végzek a villanyszereléshez semmit nem értek, de a hidegkonyhához se. Elmentem melózni, hogy kikapcsoljak.

Akartam dolgozni, elmentem.

A kétkedőknek ismerősöm megosztott egy hirdetést, igaz elég gyenge fizú, de az itteni 160 ezrek hét képest több. Pest 8. Kerület 8trend heti 4 nap, napi 12 óra fix 18 ezer plusz jatt, kaja, kv ingyen.

8 órás bejelentés.

2018. jún. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
És ez egy ritkaszar fizetés Pesti vendéglátós viszonylatban.
2018. jún. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!