Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hol van hirdetve az a "rengete...

Hol van hirdetve az a "rengeteg" állás, amik betöltetlensége miatt ekkora a munkaerőhiány az országban, vagy blődli az egész, vagy szimpla parasztvakítás?

Figyelt kérdés
A jobmonitor, profession.hu, jobinfo, jófogás és egyéb fake oldalakat ne írjatok, mert 5 éve regisztrálva vagyok rájuk és azonkívül, hogy elküldtem 3600db EU-s szabványú 2 nyelvű önéletrajzot, még egy mukk nem jött válasz gyanánt. Ill. néhány olyan jött, hogy menjek be állásinterjúra, ahol gondolom összehívnak 500 embert, kifaggatják őket, és a legolcsóbbat alkalmazzák. Miért nem írnak egy összeget mire gondolnak? Jelenleg Ausztriában dolgozom, és nem ugrálhatok haza ilyen komolytalan xarakodásra, viszont szivesen élnék a hazámban, ha nem 150 ezerből kéne, és nem hamukázás volna és munkaerőhiányozás.

2018. jún. 10. 07:40
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

"Javaslom hívj ki egy szakembert kicseréltetni egy csapot. Ha kimegy mester, akkor 15 ezer alatt nem úszod meg."


Hát akkor én is mesélek, a múlt héten volt kinn nálunk a redőnyszerelő, vártam a húszmillás terepjáróval, amit tegnap hozott el a szalonból, mert ugye szerintetek minden mester ilyen jól keres.

Erre befordul az utca végén B-s rendszámú meggypiros Lada 1500 aminek a tetején ott a létra, na mondom ez nem nyert ennyit a gyakoris nagyokosokról, hogy minden mester hülyére keresi magát.

Dolgozott a fickó a két redőnnyel két és fél órát, én ropogtatom Deák Ferit mindenre felkészülve, mert ti világotokban ennyit kérne, majd azt mondja a végén: háromezer lesz mert gurtnit is kellett cserélni.

Közben azt is megtudta, hogy annyira "jól megy neki", hogy kénytelen főállásban segédmunkásként dolgozni, mert amúgy nem élne meg a redőny és nyílászáró cserékből, mert átlag heti egy-két alkalommal hívják csak.

2018. jún. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
0%

Redőnyös? Nem tudsz egy redőnyt felrakni? Komoly férfi lehetsz.

Ha vícsapot nem mered bevállalni okés, mert annak lehetnek következményei, ha rosszul rakod össze.

De egy redőny? Remélem a vajaskenyeret azért magadnak kened.

2018. jún. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Aranyos, leírok egy megtörtént esetet, nem illik a világképbe, beindul a riadó, és jön a személyeskedés, én leírom az igazat, erre nyaf-nyaf-nyaf. Ki is itt a gyerekes?
2018. jún. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Hé 65%osok!


Senkinek se lesz nagyobb a farka attól, hogy tud redőnyt szerelni vagy se.


Ha valaki maga akarja csinálni csinálja

ha meg szerelőt hív hozzá hívjon


kiba##ott huszadrangú dolog az életben


mikor költöztünk én is az ablakosokkal rakattam föl a redőnyöket

ha már ott voltak létrával fölcuccolva én minek gebeszkedjek???


WTF ettől lennék férfiasabb, hogy én szerelem föl :-DDDDD

2018. jún. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Na ezért nem szülnek a magyar nők!

Ez a magyar helyzet.

2018. jún. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

"Dolgozott a fickó a két redőnnyel két és fél órát, én ropogtatom Deák Ferit mindenre felkészülve, mert ti világotokban ennyit kérne, majd azt mondja a végén: háromezer lesz mert gurtnit is kellett cserélni."


Ezt írtad te, mikor én vizest írtam. Nem olyan szakmából vegyél példát, ami egy délután alatt ki lehet tanulni, míg a másikat 3 év alatt se.


Nem érzem személyeskedésnek, azt, hogy béna vagy.

2018. jún. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

"Senkinek se lesz nagyobb a farka attól, hogy tud redőnyt szerelni vagy se."


Nem is írtam ilyet.

A szomszédom egy idősebb házaspár, minden évben átfestik a lakást apránként, és felújítanak. A nagy melóhoz szakembert hívnak, de korlát festéshez, szúnyoghálóhoz, redőnyhöz nem hívnak szakembert, mert meg tudják csinálni.

Tavaly a feleség cserélte ki a redőnyt. Pedig irodista.

Szóval a cerka mérete nem lesz nagyobb, viszont elég komoly árnyékot vet ez bizonyos férfiakra. :D

2018. jún. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Tudod a személyeskedés az, hogy állítasz valamit miszerint 15 ezer alatt ki se jön a mester, erről szerintem mindenki tudja, hogy nem igaz, aki már életében hívott ki bármilyen szerelőt, erre leírok egy konkrét esetet, és a reakció, hogy hát béna vagy.

Azt amúgy nem is írtam, hogy egyedül nem is tudtam volna megcsinálni, mert a szerelőnek is én voltam a segítsége, (biztos ő is béna csak te meg az asszony ilyen Popeye, hogy félkézzel földobja a háromszárnyas emeleti ablakra a redőnyt, mint nálunk) és ha érdekel régebben míg tudott ilyenekben segíteni apámmal csináltuk a redőnyt, csak neki van egy olyan "rossz szokása", hogy már nem él, így őt nem kérhettem meg, hogy eljöjjön úgy mint legutóbb hét vagy nyolc éve. Ez nem egy emberes munka, de te biztos megoldottad volna magad, akkora istenkirály "25 ezret kapok segédmunkáért naponta" csávónak hiszed magad.

De most a kedvedért, megnéztem mennyit kért a gázszerelő, amikor elromlott a kazán, az négyezer forint volt még márciusban, pedig a víz és gázszerelő nem egy olyan munka, amit egy délután alatt ki lehet tanulni...

Csak őszintén nagyon unom ezeket a sztorikat a könyékig pénzben túró mesterekről, akiknél sorban állnak a luxuskocsik és harmincezer alatt rá se néz a munkára, amikor egy ilyenre jut száz másik, aki huszadannyiért megcsinálja, csak sokan bénák keresgélni, és elhiszik, hogy 15 ezer a munkadíja egy szerencsétlen csapcserének...

2018. jún. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Add már meg a Pesti belvárosi gázszakinak a számát, 4 rugó tényleg nem sok egy kazánért. Az enyémet most kell majd átnézetni.
2018. jún. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
29: Az enyém is 2-4-ért jön ki.
2018. jún. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!