Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más is egyetért a hajléktalans...

Más is egyetért a hajléktalanságot tiltó törvénnyel?

Figyelt kérdés
Hisz közmunkából bárki megoldja a lakhatást (akár hitelre).
2018. jún. 12. 20:29
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:

Amennyiben megfelelő és humánus megoldást tudnak találni a problémára, akkor igen. Amennyiben a céljuk, hogy a problémát a szőnyeg alá söpörjék, akkor nem. Attól tartok, hogy utóbbi a céljuk.


Rengeteg fiatal, középkorú kéregetővel találkozom Budapesten járva, nekik munkát kellene adni, munkáért cserébe pedig lakhatást és alapszintű megélhetést. Akár söpörjék az utcákat, szedjék a szemetet, stb..., ha máshoz nem értenek.

Viszont van sok idős, munkaképtelen is, nekik az állam számlájára kell biztosítani emberi körülményeket.

2018. jún. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
84%

Pár dolog így a kommentekhez: Komolyan gondolja valaki hogy havi 60000 Ft-os közmunkásbérből emberi körülmények között lehet élni? Ne hülyéskedjünk már.

Az emberek 49%-a szavazott a Fideszre, nem a 2/3-a. Az más kérdés hogy a választási törvénynek köszönhetően 2/3-uk van.

A kérdéshez: Szerintem az lenne a célravezető ha a lakhatáshoz való jog alapvető jog lenne, valamilyen módon meg lehetne oldani, hogy bár nagyon szerény, de a hajléktalanszállónál jobb körülmények között lakhassanak emberek, mondjuk legalább saját kis szobában. Na ezek után lehetne büntetni azt aki az utcán akar csövezni.

2018. jún. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
74%
Azért látszik mennyi amnéziás ember él a társadalomban.A Fidesz még nemrég pár hónapja azt hangoztatta megszüntetés a közmunkaprogramot,nekem is még szűnt volna febr. 28án a munkaviszonyom, mint kulturális közfogis, aztán a választások miatt kitolták június 30ig,de folytatódik decemberig. Persze a közmunkás fizu maradt ugyanolyan szar alacsony, mint tavaly, semmit nem emeltek, a Fidesz kasztrendszert hozott ezzel létre.. ja meg segget csináltak a szájukból
2018. jún. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
90%
Kilakoltatják az embereket, és még a hajléktalanokra is rászállnak? Akkor kevesebb stadiont építsenek, több hajléktalanszállót. Szánalmas. Ezzel a probléma nincs megoldva, hogy ne tartózkodjanak az utcákon, köztereken.Nagyon hasonlít a helyzet a békéscsabai macskaügyre. Azokat büntetik akik etetik az éhes állatokat? Aki még ezért büntet, az állatkínzó.
2018. jún. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
8%
Alap, nagyon unalmasak már, hogy részegen fetrengenek a körúton.
2018. jún. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
49%

"csak akkor kriminalizálnának, mikor valaki kvázi többszörös visszaesőként is az utcán akar maradni."


Akkor csak egyetlen kérdésem van:


Egy szabadnak és demokratikusnak hazudott országban, miért ne legyen joga bárkinek ott maradni, ahol neki jól esik?

2018. jún. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
8%

"valamilyen módon meg lehetne oldani, hogy bár nagyon szerény, de a hajléktalanszállónál jobb körülmények között lakhassanak emberek, mondjuk legalább saját kis szobában."


Ezt már nagyon rég megoldották:

Elmész dolgozni és a fizetésből veszel ki szállón szobát.

Napi fizetéssel már van havi 40 ezertől. :)

2018. jún. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
50%

"Egy szabadnak és demokratikusnak hazudott országban, miért ne legyen joga bárkinek ott maradni, ahol neki jól esik?"


Mert az ott állok, meg ott hugyozok be hulla részegen között van különbség.

2018. jún. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
48%

"Pár dolog így a kommentekhez: Komolyan gondolja valaki hogy havi 60000 Ft-os közmunkásbérből emberi körülmények között lehet élni? Ne hülyéskedjünk már."



15 éve vagyok közmunkás. Amint a fidesz kormányra került, ezt a 60 ezer forintot rögtön lecsökentette 47 -re és csak utána kezdte apránként emelgetni. Ebből a 47 ezer forintból én nem hogy megélni, de még építkezni is tudtam, hitelek nélkül.

Ha egy hónapban csak egy zsák cementet tudtam megvenni, akkor annyit vettem.


Mit adott nektek a fidesz? Mert tőlem még csak elvett.

2018. jún. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
46%

Na ez meg a másik.

Csoda, hogy itt tart az ország?

A sok paraszt másban nem gondolkodik, csak közmunkábam.

2018. jún. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!