Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Más is egyetért a hajléktalans...

Más is egyetért a hajléktalanságot tiltó törvénnyel?

Figyelt kérdés
Hisz közmunkából bárki megoldja a lakhatást (akár hitelre).
2018. jún. 12. 20:29
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
45%

Igen is, meg nem is.

Abban egyetértek, hogy a csöves életmódot illegálissá kell tenni ilyen közterületen ne fordulhasson elő.


Viszont, a megoldást másként csinálnám, konkrét rehabilitációval.

2018. jún. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
63%

Én egyetértek vel - nem mindenki képes sem a közmunkára, sem bármilyen más munkavégzésre, de ettől még embertársunk.

Azzal a kikötéssel, hogy mellé az államnak kötelezettsége is lenne, hogy több és másféle szálláslehetőséget biztosítson a mostani hajléktalanok számára.

Nem feltétlenül a mostani hajléktalanszállók bővítése a megoldás, hiszen sokan éppen azért nem mennek oda, mert ott a sok másik hajléktalan között nem érzik magukat biztonságban, nem akarják/tudják betartani a szabályokat és nem is akarnak senkivel közösségben lenni. Számukra minimális méretű saját lakrészeket kellene biztosítani, hasonlóan, mint a kempingekben. Egy sor apró kabinszerű lakhely, ahol van ágya és fűtése, de a mosdó, a főzési lehetőség már közös,

2018. jún. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
38%
A közmunkabérből szerény, de takaros albérletet lehet bérelni, plusz enni, inni, ruházkodni, gyereket nevelni. Sőt aki nem issza el még két hetet nyaralhat is valahol abból amit félrerak. Ilyen jó kormány mellett még a szegénységet is be lehet törvényileg tiltani.
2018. jún. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
36%
Sokaig nem erettem vele egyet, egeszen addig amig 3 orat kellet varnom a Nyugatiban ataszallasra es minden 5 percben odajött hozzam valami csöves, es volt amelyiket meg lese tudtam razni, hiaba probaltam külföldeinek tetetni maga, attol, hogy angolul beszeltem meg jobban ram ragadt.
2018. jún. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
26%

Én egyetértek vel - nem mindenki képes sem a közmunkára, sem bármilyen más munkavégzésre, de ettől még embertársunk.

Azzal a kikötéssel, hogy mellé az államnak kötelezettsége is lenne, hogy több és másféle szálláslehetőséget biztosítson a mostani hajléktalanok számára.

Nem feltétlenül a mostani hajléktalanszállók bővítése a megoldás, hiszen sokan éppen azért nem mennek oda, mert ott a sok másik hajléktalan között nem érzik magukat biztonságban, nem akarják/tudják betartani a szabályokat és nem is akarnak senkivel közösségben lenni. Számukra minimális méretű saját lakrészeket kellene biztosítani, hasonlóan, mint a kempingekben. Egy sor apró kabinszerű lakhely, ahol van ágya és fűtése, de a mosdó, a főzési lehetőség már közös lenne. A lakhelyek önállóan állnának, saját maguk zárhatnák és azt csinálnának benne amit akarnak. Ha egyszerű a belső kialakításuk, amolyan konténer jelleggel, egybeöntött, lemosható felületekkel, akkor időnként központilag lehetne tisztítani is őket nagyobb ráfordítás nélkül, mint a nyilvános mosdóhelységeket.

Igen, ennek is van sok hátulütője, de akkor is jobb lenne szerintem, mint az utcán aludni.

2018. jún. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
26%
bocs a dupla szövegért, nem tudtam, hogy a fele is elment külön
2018. jún. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
100%

Ezt teljesen pozitív is lehetne, ha úgy foglalnák alkotmányba, hogy Magyarországon mindenkit megillet a lakhatáshoz való jog, tehát előbb biztosítanák a hátteret, és csak akkor kriminalizálnának, mikor valaki kvázi többszörös visszaesőként is az utcán akar maradni.

De megint az van, hogy egy valós problémára a Fidesz adni akar egy látszatmegoldást, ami betiltunk az nincs is alapon.

2018. jún. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
75%

Ez kellett a magyaroknak, ezt szavazták meg 2/3-dal, 2,7 millióan. Nem tudom őket sajnálni.

Amúgy ez még csak a kezdet. Még 4 év hátravan, de már most rögtön megszüntetik a Jobbikot is, Toroczkaival pedig csináltatnak maguknak egy nyíltan széljobb pártot, akikre lehet mutogatni, hogy a Fidesz nem is fasiszta, mert Magyarországon ők a fasiszták.

2018. jún. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
29%
Bizony, #9-es, sőt, még a szupercellákat is idehozzák az ország fölé, hogy eltereljék a figyelmet a valós problémákról.:D
2018. jún. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
46%

"ezt szavazták meg 2/3-dal"


A 2/3-adot a választási törvény csinálja, a magyarok nem szavazták meg sem a törvényt sem a 2/3-adot.

2018. jún. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!