Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, ti egyetértettek...

Fideszesek, ti egyetértettek azzal, hogy aki valaha is bármilyen formában pénzt kapott Soros és Soroshoz kötődő szervezettől azt eltiltsák minden fajta közjogi méltóság betöltésétől?

Figyelt kérdés

2018. jún. 15. 21:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
36%

Hiába erőlködsz, ez a kérdés csak a ballibekben vált ki újra és újra rohamokat.

A "fideszesek" pontosan ugyanazt mondják amit eddig is, hogy az számít MIRE adta soros azt az ösztöndíjat, támogatást és hogy attól, mert valaki elfogadta, még nem adta magát el neki, nem lett a tulajdona, rabszolgája, megvásárolt embere. Ezen az oldalon legalábbis így érzik és ezért is mondják ki, ha máskor pedig rossz célra ad a pénzéből.

Én is elmondatm már párszor, az egyetemi éveim végén én is pályáztam soros ösztöndíjra, mert akkor az volt az egyik lehetőség abból a kevésből, amivel tovább lehetett tanulni vagy nyugati országba lehetett jutni. Én nem kaptam soros ösztöndíjat, de az évfolyamtársaim nevében is mondhatom - akik kaptak - hogy köszönjük neki ezt a lehetőséget.

Ettől még azok a társaim nem adták el neki magukat és nem is tette ez a pénz bírálhatatlanná soros későbbi vagy máshol kifejtett tevékenységeit.

Ahogyan egy pillanatra sem csökkentette azon bűnök számát, aminek a hasznából is ez a pénz származott. Mert a spekuláció még akkor is más emberek kárából, mások veszteségéből teremt pénzeket ha egyébként legális módon, a törvények szerint teszi. Soros meg nem is így tete minden esetben.

A kérdésre válaszolva röviden: nem. Teljesen mindegy, hogy kapott-e sorostól pénzt valaha, attól még pontosan ugyanolyan joga van szerepelnie a közéletben, mint másnak.

Csak ne hazudja el, ne tagadja le és mindenki lehessen tisztában azzal, hogy mikor és mire kapott tőle vagy szervezeteitől pénzt.

Orbánról pontosan lehetett mindig is tudni. Csak ennyit akar a mostani civil szervezetekkel kapcsolatos törvény is előhozni, hogy átlátható legyen a szervezetek finanszrozása - és így a benne dolgozóké is - majd az emberek ennek tudatában hozhassanak döntéseket. Ennyi.

2018. jún. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
93%
#14 Ha a kettős mérce fájna, te a földön vonaglanál és morfiumért ordítanál.
2018. jún. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
30%

#15

Miért is?

Ugyan megmagyaráznád - ha sikerülne egyáltalán - hogy mi is a kettős mérce abban amit írtam?

2018. jún. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Andizsuzsi ***** válasza:
69%

"hogy az számít MIRE adta soros azt az ösztöndíjat"


Ebben tökéletesen igazad van. Orbán a civil társadalom újjászületésének lehetőségét kívánta kutatni, ehhez kapta a támogatást. Ugye arra még emlékszünk, hogy1992 és 2000 között, amikor is a Fidesz szakított a Liberális Internacionálé

2018. jún. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Andizsuzsi ***** válasza:
51%

Bocs, elszaladt.

Szóval az adott időszak között tagja volt, és csak 2000-ben léptek ki? Addig bizony sehol sem volt a illiberális demokráciáról alkotott véleményük.

2018. jún. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Andizsuzsi ***** válasza:
65%

"én is voltam szakkollégista, minket nem támogatott Soros György"


És ez mit bizonyít? Nem a szakkollégium működését támogatta, hanem a Fidesz "születését".

2018. jún. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
5%

Andizsuzsi

És?

Ez miben releváns most a kérdésnél?

2018. jún. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
46%

Én nem vagyok ugyan fideszes, és a kérdést sem pontosan értem. Egy a lényeg: Sorost el kell távolítani a Globális elitből, és el kell számoltatni a hágai bíróságon emberiség ellen elkövetett bűncselekmények miatt:


- több országban ellopott közpénzek / adók átforgatása, kimosása majd alapítványba rakása miatt

- a fenti pénzből globális liberális agyf@*sz megszülése, mely jelenleg ott tart, hogy mindenki rasszista, antiszemita vagy nőgyűlölő aki nem ért egyet a libsikkel.

- rengeteg országban a belpolitika megbontása

2018. jún. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
#18: Esetleg ezekről valami hiteles bizonyíték, hogy ezeket személyesen Soros György elkövette? Vagy csak a szokásos agymenés?
2018. jún. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

# 19


természetesen, rengeteg bizonyíték van.


Sorolom:


1. Soros Györgyöt 2000 környékén elítélték Franciaországban sikkasztásért, de ha nem sikkasztásért akkor valamiféle olyan üzérkedésért ami nyomorba döntött pár országot. Indexen is meg tudod keresni a cikket, nyugodtan járj utána.


2. Soros György nevéhez körülbelül 600 alapítvány kötődik. Az alapítványokba rakott pénz után nem kell adózni, tehát egy okos embernek célja alapítványokban tartani a pénzét.


Új Péter a 444 főszerkesztője elismerte, hogy alapítványból kapják a pénzt, és tagadta, hogy Sorogy Györtől kapná. Természetesen nem Soros Györgytől kapják a fizetésüket, hanem egy Soroshoz kapcsolható alapítváynból :D Nem is hazudott ,de nem is mondott igazat. Ezt a cikket a 444 oldalán találhatod meg Új Péter cikkei között, kb másfél éve rakta ki.


3. Ha megnézel pár külföldi lapot, akkor leírják pár helyen, hogy miért veszélyes ember Soros György. Végtelen pénze van, Obamának ő volt a legfőbb anyagi támogatója, ami azt jelenti, hogy Obama Soros nélkül nem jutott volna elnöki székbe.


Hillarynek is segített.



Soroljam még a dolgokat? Erkölcstelen, etikátlan okos sz@rházi. Amit csinál nem mind esik bűncselekmény kategóriába, mivel nincs leírva a törvénybe, hogy nem lehetnek alapítványaid amikből médiumokat üzemeltetsz, amik egy globális értéket sugároznak.

2018. jún. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!