Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz kormány alatt élsz...

A Fidesz kormány alatt élsz jobban vagy az MSZP kormány alatt éltél jobban?

Figyelt kérdés

Van aki visszavárja a MASZOP-ot? Vagy örültök hogy a Fidesz van? Tényleg igaz hogy 2010 óta "jobban" fejlődik kis hazánk?

Válaszokat előre köszönöm és ne kíméljétek magatokat adjatok bele amit tudtok :)!



2018. jún. 21. 23:59
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Utolsó akkor mihez van köze? A kormány csinálja az intézkedéseket szóval ő dönt a béremelésekről is amit be is tartott...
2018. jún. 22. 02:47
 12/35 anonim ***** válasza:
16%

Például egyik mezőgazdasági vállalkozó ismerősömnek azt mondtam hogy azért így földesúrként jobb ugye mint a TSZ-ben szerelőként. Jól ismertem az illetőt és tudtam hogy igazat mond, a határozott válasza az volt hogy nem. Mert a szocializmusban bürokrácia nélkül maszekolhatott bármit és adómentesen. Ma meg ha elvégez egy szippantást a szomszédjánál, a másik feljelenti. Vagy ma az állam mindent előír neki. Pedig külsőre tényleg irigylésre méltónak látszott az élete, még "cselédjei" is voltak. De jobban belegondolva mégis meg tudom érteni: Ma látástól mikulásig dolgozik mint egy bolond, heti hét napon át. Míg a szocializmusban napi fél órát ha dolgozott, a maradék 7,5 óra sörözéssel és egymás szívatásával telt.


Ma nekem is nagyobb a hasam, tehát anyagi tekintetben jobban élek. Csakhogy van kitörési lehetőség az alkalmazotti létből? Hogy ne napi 48 órát dolgozz mint egy bolond hanem mások dolgozzanak neked? Ha van, és egyszerűen akkor ez a rendszer tényleg maga a kánaán. Legfeljebb velem együtt csak néhányan vagyunk ilyen életképtelenek hogy prolik vagyunk még diplomásként is és robotolunk a pénzért. Mert nem ám az a gazdagság hogy jól meg tudjuk púpozni a bevásárló kocsit, vagy hogy van egy új nyugati kocsi. Hanem az ha mindezért nem te dolgozol.


Nyugodtan lepontozhattok, attól még ez marad az igazság.

2018. jún. 22. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó a te földesúr ismerősöd akkor valamit nagyon rosszul csinál. Bár az úgymond földesurak nem igen szoktak szippantani. Nálunk a parasztgazdák mind jól élnek. De azt tudni kell róluk hogy nem is földesgazda amelyik nem sír ríl állandóan. Hogy válaszoljak is én jobban élek. Ennek legfőbb oka a kivándorlás és az ez álltal generálódó béremelések.
2018. jún. 22. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
91%

"A kormány csinálja az intézkedéseket szóval ő dönt a béremelésekről is"


Na, egy újabb közgazdasági analfabéta.

2018. jún. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
28%
Mi soha nem éltünk ilyen szarul, mint most a fityisz alatt. Gratulálok azoknak akiknek ez tetszik. Halálra adozzuk magunkat, szetlopnak mindent, mi meg nézzük. Ha valaki még mindig Gyurcsannyal foglalkozik, az tuti nem komplett. De nemsokára kipukkan a lufi, aztán csak néztek.
2018. jún. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
#14 akkor ki dönt mond már el. Tudod van az országgyűlés és ott szavazzák meg ezeket.
2018. jún. 22. 08:48
 17/35 anonim ***** válasza:

#15


Azt azért még neked is tudnod kell, hogy egy ország lenullázása, kirablása, értékeinek eladása, adósságfelhalmozások, privatizációk és ezek következményei nem csak egy választási ciklusra terjednek ki, hanem 20-25-30 éves következményei vannak.

Az, hogy ez az ország ott tart ahol tart és a többi kelet-európai ország elhúzott, de legalábbis felzárkózott mellettünk, az bizony a Gyurcsány csapat bűne.

A Fidesz 2010-ben nem 0-ról, hanem államcsődközeli mínuszról vette át a kormányzást, ezt mindenkinek pártállástól függetlenül tudnia kell, aki csak egy kicsit is tisztában van a dolgokkal és nem szemellenzőt hord.

2018. jún. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

"Halálra adozzuk magunkat"

Nem tudom én jobban élek és a haláli adók mellett is több marad mint 2010 előtt. Mondjuk ez nem csak a kormány eredménye, hanem az enyém is. De határozottan jobb/könnyebb az életem, mint Fidesz előtt.

2018. jún. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
#18 igen számomra is könnyebb végre nem az egekben van a gáz ára mint anno Fletó idején és a Fidesznek lehet köszönni a rezsicsökkentést is.
2018. jún. 22. 09:09
 20/35 anonim ***** válasza:
8%

"...a te földesúr ismerősöd akkor valamit nagyon rosszul csinál."

Igen, ahogy az állam is.

Nem csak a saját, de számos vidéki falu, tanya, sőt városi ismerősömnek is a következő a véleményünk, nézzük az összehasonlítást:


A szocializmusban ha valaki háztartásbeliként otthon élt egy tanyán vagy falun, akkor azt békén hagyták. Nem kereste senki hogy fizetett-e szemétszállítási alapdíjat, talajterhelési hozzájárulást, TB-járulékot nem csak a nagy semmire de amit soha igénybe sem vett, sőt még azért se hogy az uborkázás utáni jövedelme után fizetett-e adót mert az sem volt. Ahogy az önkörmányzat sem dobott csekket a postaládájába azért hogy fizessen évi 10 ezer Ft-ot falufejlesztési vagy más kitalált címen azért mert a polgármesternek 400 000 Ft-os fizetése lett volna munka nélkül és azt valamiből ki kell fizetni. Vagy ha volt egy városi panelja is és albérletbe kiadta akkor szintén nem zaklatta senki hogy adózott-e utána. A szovjet elnyomás alatt élhetett mint Marci a hevesen.


Aztán kiűztük a szovjeteket és ledőlt a csúnya Vörös Csillag is, ami eddig rendben is "vóna". De könyörgöm!!! Helyette miért jelentek meg az előbb felsorolt adóterhek meg más befizetési hülyeségek meg bürokratikus marhaságok? He? Egy új rendszer nem attól lesz jobb hogy jól tele tudjuk pakolni a bevásárló kocsit és végre a világ 4. leg elhízottabb országa lehetünk. Hanem attól ha szabadabbak vagyunk mint régen, mégkevesebb kötelezettségünk van, az állam mégjobban békén hagyja és hagyja élni a polgárait. Ez is teljesült??? Hát ez az amit a földesúr ismerősöm "rosszul csinál". Hogy a demokratikus Magyarországon gazdálkodó és nem például egyik dél-amerikai dzsungelben található faluban ahol az állam békén hagyná és nem pofázna bele úgy az életébe mint a kuláküldözések idején. Vagy miféle életszínvonal emelkedés az hogy több befizetési meg más kötelezettség jelenik meg mint a leváltott régi rendszerben volt? Persze nem dicsérni akarom a régi rendszert, de azért egy példamutató alap volt arra hogy még a diktatúrában is lehetett szabadon és boldogan otthon élni. Az elég gyalázatos eredmény ha a szabad demokráciában meg nem lehet.

2018. jún. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!