Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hova forduljak ha mokktòl...

Hova forduljak ha mokktòl olyan tartozàst kapok ami nem valòs kàr miatt törtènt? Csak kitalàltàk hogy fizessek.

Figyelt kérdés
2018. jún. 23. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Benne van, hogy meddig élhet ellentmondással! Ha ezzel élsz, akkor bírósági úton tudják csak érvényesíteni, oda viszont bizonyíték kell!


Ha nem reagált semmit, az azt jelenti, elismered a tartozást, jogerőre emelkedik, és végrehajtható.

2018. jún. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bakker, ott van rajta a papíron, hogy az ellentmondás határideje 15 nap (a kézhezvételtől számítva), az is, hogy hova kell benyújtani, és hogy akkor perré alakul az ügy. És az is, hogy ha az adós nem él ellentmondással a határidőn belül, akkor jogerőre emelkedik.

Szerintem menj be az illetékes közjegyző irodájába személyesen, hogy segítsenek, mert különben beadsz egy olyan vackot, amit visszavágnak hiánypótlásra, vagy egyenesen a kukában landol, mert érthetetlen.

2018. jún. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a vàlaszàt.Leìrnàm a teljes sztorit.A baratom dolgozott eggy autò mosòba a tulajnak volt eggy szèpsègszalonja ahol mi laktunk mivel volt benne lakàs is kialakítva ahol azok laktak akik a mosòba dolgoznak.Sikerült vennünk eggy autòt.Eggy pàr alkalommal az udvarra csepegett az olaj de rajtunk kivül mindenki ott parkolt aki dolgozott ès jött a szèpsègszalonba.Ott hagytuk a mosòt,jött a levèl hogy a mosòba kàrt tettem az autòmmal ès pènzt követel.Telefonon elèrtük az volt a vàlasz hogy ezt megtervezte az olaj foltok miatt ès hogy ezt màr pàr emberrel megcsinalta ès nyert is.
2018. jún. 24. 11:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Jó, hát elmész a közjegyzőhöz MIELŐBB, azaz már a héten, és beadod az ellentmondást. Nem kell részletezni, csak annyit, hogy nem ismered el a követelt összeg jogosságát. Ekkor perré alakul az ügy, és a tulajnak _bíróság előtt_ kell bebizonyítania, hogy valóban kárt okoztatok neki. Az pedig nem lesz meg. A telefonhívás dátumát írd fel pontosan, mert olvastam valahol, hogy a szolgáltató fél évig őrzi a hangfelvételeket, és azt a bíróság ki tudja kérni - de nem tudom, hogy ez igaz-e. Minden esetre neki kellenének bizonyítékok, úgymint videófelvétel, fotók, tanúk, felszólítás a rendezésre stb. (Utóbbiról egyébként nyilatkoznia is kellett a közjegyzőnél, hogy megtörtént.)

Szóval intézd, a kézhezvételtől számított 15 napon belül be kell nyújtani az ellentmondást, szóval nincs sok idő.

2018. jún. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszt .Mèg annyit hogy volt a baràtom a kocsit vutte be magàval mosatni ès a főnöke megkèrte hajtson fel vele az aknàra lefenykèpezte a pàr olajfoltot de èn ott se voltam.A baràtom külföldi àllampolgàr ès rà nem tudta kenni csak ràm az egèszet eltervezett mindent.Pàr napoal azelőtt kèrte a lakcimemet azzal az ürüggyel mivel nàla lakunk.
2018. jún. 24. 15:25
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom èrdemes e ezt nekem vègig csinàlni sok ismerőse van ès olyanok akik pènzèrt hazudnak is.Jò ügyvèdje is ès ha nem nyerem meg a pert akkor mindent fizetnem kell. Eggy autòm van màs semmi nincs a nevemen bejelentett munkàm se azt mondta èn levagyok ezzel zàrva most a baràtom következik.
2018. jún. 24. 15:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne hagyd magad. Ha elő is szed hamis tanúkat, szerintem az kevés lesz. Pláne, ha tényleg ütőkártya a hangfelvétel - kérdezd meg a szolgáltatódat, hogy mennyi ideig tárolják a felvételeket (már ha egyáltalán; lehet, hogy csak a hivatalos hívásokat rögzítik, pl. rendőrségit).


Viszont ha nem tárolják, akkor is tudsz bizonyítékot szerezni: hívd fel, és az egész beszélgetést rögzítsd a telefonoddal, a fájlt pedig utána rögtön mentsd el számítógépre vagy laptopra, hogy biztosan meglegyen.

Tök nyugodtan mondd neki, hogy akkor most beszéljétek át újból, hogy mi is van. Ha megint elszólja magát, hogy kamu az egész, akkor nyertél. Ha nem említi, akkor szépen vezesd rá, pl. hogy "a múltkor azt mondta, hogy...", "és akkor most hogy is van ez pontosan?" Beszéltesd erről amilyen hosszan csak lehet.


Egyébként meg egy ilyen per hosszú idő, nem biztos, hogy neki megérné végigcsinálni pár tízezer forintért, lehet, hogy most csak ijesztget, hogy fizess.

2018. jún. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!