Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány miért nem avatkozik...

A kormány miért nem avatkozik be az albérletárakba?

Figyelt kérdés

Miért nem hoznak valmi törvényt ami szabályozná az árakat? A kérdésem főleg Budapestre irányul. Pofátlanul magasak az árak, 100.000 forint alatt nincs albérlet, 1 szobás garzonlakás sincs. Olyan lyukakat adnak bérbe amiknek borzasztó az állapota, láttam egyet, pincés lakás, az ajtó konkrétan kukára nyílik. Egy ablak sincs, egy kis szobás, fürdő 2 nm lehetett, de az ajtót nem lehetett kinyitni teljesen, ezért ki is vágtak egy részt belőle. ÉS mindez 110.ezer +rezsi.

Egy egyetemistának erre semmi pénze nincsen. Egyetem mellett semmi idő nem marad dolgozni (persze szakfüggő), ha be akar járni az órákra és érdekli is az anyag. Ha már valaki egyetemista, figyeljen oda amit tanul. (kolit és diákszállókat hagyjuk, esély sincs odakerülni)

Régen hallottam, hogy voltak önkormányzati lakások, meg támogatták a fiatalokat az önállóságra.

Ha valaki elmegy egyetem mellett dolgozni 40 órásba, kb 120-at kap kézhez. Ebből kéne lakást bérelni, rezsit fizetni, kaját fizetni és egyéb dolgokat.

A barátnőmmel szeretnénk összeköltözni már rég óta, de egyszerűen nem lehet.

És akkor még cikizik a fiatal felnőtteket, hogy otthon laknak mama hotelben, mindent a seggük alá tolnak és gyerekesek.


2018. jún. 25. 16:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
78%
Nem szocializmus van. Semmi köze ehhez a kormánynak. Az árakat a kereslet-kínálat határozza meg, nem a kormány.
2018. jún. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
+annyit hozzátennék, hogy mindenki akit ismerek és albérletben lakik, nem fizet adót érte. Szerintem 90% nem fizet adót. Ez is megérné a kormánynak, csökkentik az árakat (valahogy) és erősen megbírságolják azokat akik nem fizetnek adót/nincsenek oda bejelentve
2018. jún. 25. 16:30
 3/28 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon egyszerű. Ha beavatkoznának, sokkal kevesebben adnának ki lakást, és akkor ami van, ahhoz gyakorlatilag lehetetlen volna hozzájutni. Ha csak nem akarja valaki a tulajdonost még némi kenőpénzzel ösztönözni, hogy ő lehessen a bérlő. Márpedig akkor megint ugyanott tartanánk, hogy névleg van valami limit, igazából meg a piac határozza meg az árat. Lehet ellene tiltakozni, de ez a szabad piac működése, ha a kereslet nagyobb, mint a kínálat.

Ne gondold azt, hogy régen sokkal egyszerűbb volt az egyetemisták helyzete. Nem muszáj pont 2 embernek bérelnie egy lakást, ha valakinek nincs pénze erre, összeállhat másik 3-4 egyetemistával. Sokan csinálták ezt, amikor egyetemre jártam. Nem panaszkodtak, hogy az állam nem akar nekik a csajukkal/pasijukkal szerelmi fészket finanszírozni. Megoldották a helyzetet, életrevaló fiatalok voltak.

2018. jún. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
94%

Ameddig az egész ország Budapesten akar lakni, addig egyre magasabbak lesznek ott a bérleti díjak.

Az egyetemisták lakhatnak kollégiumban, vagy nyolcan kivesznek egy többszobás lakást és akkor már kibírható, rendszerint a szülőknek.

De akinek nem bírja a zsebe, az miért nem megy az agglomerációba, ahonnan hamarabb bent van a város szívében, mint Bp. egyik feléből a másikban, ha már Bp. minden vágya?

Ja, csak akkor nem lehet mondani, hogy "pösti vagyok" és ez komoly szempont!

2018. jún. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
31%

Annyira bírom, hogy mindenki sírja vissza az előző rendszert kivéve a lakás témában. Ha lakásról van szó hirtelen elkezdenek kapitalizmusra hivatkozni és szerintük jók ezek a vadnyugati állapotok.

Lásd első válaszoló.


Bérlakást kéne építeni. Persze ez alatt nem szociális alapú c típusú bérlakást értek, mint ami most van lásd hős meg bihari utca. Hanem a normális, dolgozó, tisztességes fiatalokat kéne hozzá juttatni, hogy el tudjanak indulni az életben.


Akik meg most lakást adnak ki azokra keményen oda kéne, hogy figyeljen a NAV. Dehát majd pont ezzel fognak törődni...

2018. jún. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
11%
A kormány azért nem avatkozik bele az ilyen dolgokba, mert kapcsolatok révén haszonélvezője az ingatlanárak növekedésének, ami szoros kapcsolatban van az albérleti díjakkal.
2018. jún. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
25%
Tény hogy sokmindenbe beavatkoznak. Ebbe miért is nem? Jópár politikusnak vannak kiadott ingatlanaik. Vagy épp olcsón vett eladó ingatlanuk. Nem is kevés. Szóval most az érdekük az hogy még dráguljanak az ingatlanok és a bérleti díjak.
2018. jún. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
11%

Azért,mert ezzel szembeköpnék a szavazóik azon részét,akik gazdagok,és rendelkeznek X lakással,amit bérbe adnak.

Így pedig kisebb hasznuk lenne.


A magyaroknak ez kellett.


Ha még 2-3 millióan kivándorolnak,akkor csökkenni fognak,valószínűleg.

2018. jún. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
17%

3-as a kérdező nem egyetemista,hanem 40 órában dolgozó ember,aki a párjával nem tud fenntartani egy albérletet.


Most olyan nagy elvárás,hogy az ember felnőttként szeretne saját lakásban élni,nem pedig egy másik párral osztozni rajta mondjuk?

2018. jún. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
32%
Döbbenetes az a tájékozatlanság, ami az itteni válaszokból süt. Ezt az egész helyzetet a mostani kormány idézte elő! És miközben súlyos károkat szenved a nemzetgazdaság (én magam 3 programozót ismerek személyesen, aki nem tudott emiatt vidékről Bp-re költözni), még csak a probléma elismerése sem hangzott el sehol kormánykörökben. Közben bőven lenne pénz és jogkör ennek a gyors megoldására.
2018. jún. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!