Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik folyamatosan háborognak...

Jeffrey Spender kérdése:

Akik folyamatosan háborognak a kormányon, azok a hétköznapi életét hogyan és mennyire befolyásolják a kormány intézkedései, ami miatt rosszabbul megy nekik?

Figyelt kérdés
2018. jún. 29. 15:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Mondjuk:

-elloptak egy vagyon pénzt, amiből mehettünk volna nyaralni, vásárolhattunk volna dolgokat...

-ha valami bajom van, a kórházban nincs orvos, nincsenek gépek, nem kapok normális ellátást vagy ha igen akkor fél év múlva legkorábban

-az oktatást tönkretették, csak a foci meg a hittan, a gyerekek ostobák, erőszakosak, és ez mindenkire kihatással van

-állandóan az agymosó hulladék kamuikat kell lesni/hallgatni, az utcán, a tévében, a rádióban, mindenhol, pedig nem akarom.


Soroljam még vagy hirtelen elég ennyi?

2018. jún. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Ezenkívül ha nem lopták volna el a lóvékat akkor talán a gazdaságunk sem itt tartana a bérek tekintetében, de inkább el sem kezdem sorolni. Csak az agyamat b..nám fel mert értelme úgysem lenne.
2018. jún. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%

Ez azért ennél összetettebb. Ne csináljunk úgy mintha az emberi problémák egy adott kormány intézkedéséből fakadnának, mintha a napi intézkedésein múlna a vele szemben kritikus erő. Menjünk vissza Ádámhoz és Évához is néha:


Először is tudomásul kell venni, hogy ez a hatalom és a korábbi sem tett semmit az emberek problémáiról. A legfőbb probléma mindig a szegénység. Ha erről beszél valaki és a kormányt okolja az azért van mert az aktuális kormány az amelyik épp nem tesz semmit ellene.


Bár e jelenlegi különbözik. A korábbi, a neolib tempót diktáló Gyurcsány kormányok, és a többi szellemi összeomlást okoztak a nem létező baloldalon, de ezzel párhuzamban az akkori ellenzék legnagyobb ereje, természetesen a Fidesz, és konkrétan annak a vezetője felismerte ezt, hogy ez egy probléma, és sem ők sem senki nem vett róluk tudomást. Ilyenkor mint már sokszor a történelem során meginog az emberek hite az államukban, értsd: a demokráciában. Márpedig a szegény emberek sokan vannak, és kitagadva frusztráció hajtja őket. Főleg amikor azt kapja amit a társadalom gondol róluk és tesz velük: Beleveri az orrukat az ökonómiába. ,,Nincs pénz rád, azt nem termeli ki a gazdaság." ,, Oldd meg a problémáidat te, ha segítséget kérsz elősdi vagy." ,,Tanulj, de csak ha már szereztél hozzá pénzt." ,,Spórolj".


Ez egy réteget eredményez, mindig, melyet könnyű mobilizálni. Nem várnak már jogokat, mivel jártányi erejük nincs, csak apró érdekeket, méltányosságból, mivel meggyőződésük azt csak az elittől kaphatnak valamiért. Még ha ezt így nem is tudják megfogalmazni. Csak idő kérdése volt, és mindig volt iylen, hogy megjelenjen a demagóg projekt ami megoldást kínál, nem jogokban, emberségben, egyenlőségben és különféle "zagyvaságból" hanem önmagából:

[link]


nem szabad elbecsülni ezt az erőt, hiszen a történelem folyamán olyan emberek jutottak így hatalomra mint Maximilien de Robespierre, talán Oliver Cromwell (de nehéz megítélni), Lenin, PolPot, Amin Dada, Fidel Castro, Juan Peron, Benito Mussolini és a teljes ismertek köre, napjainkban pedig létható, a szociális demagógok, akik szintén csak az állam irányítását szeretnék magukénak nem a társadalmi rend megváltozását, hiszen egyik sem nyújtott valós változást csak kegyelem kenyeret, ma kicsit szolidabban de megtudják szerezni. Trump, May, Orbán, Macron, Duterte, Erdogan, stb.


Ez Magyarország jelenlegi kormánya. Antidemokratikus, demagóg, és ez csak a jéghegy csúcsa. Hát ezzel kell foglalkozni. Ezzel kéne. Mert ez a társadalom problémáitól való sorvadást csak erősíti, a segítség leple alatt. Ezért éri kritika, ezért nincs mellettük komolyabb értelmiségi tömeg, egyik felsorolt mellett sincs. És ezért éri kritika, modern elnyomásnak hívják a jelenlegi időszakot. Ahol szabad gondolat nem lehetséges, legfőbb ellenség a liberalizmus (értsd szabadság), a rossz oktatási modellt a saját javukra használják, az emberek egészségének támogatása egyszerűen nem érdekük anyagilag, média-projekteket alkotnak, propaganda formában modern elnyomást gyakorolnak, ami egyszerűen csal rohasztóan hat a társadalomra, a kétségtelen gazdasági eredmények ellenére is. Mégis rendkívül sikeresek, mind a baloldali, mind a liberális elithez képest ezek, sőt, van köztük aki ráadásul a tolerancia leple alatt! Miért? Mert volt miből maga mögé szervezni azon emberek támogatását akik problémáiról legalább tudomást méltóztattak venni még akkor is ha ők is bűnösök annak fennmaradásában, a látszat intézkedéseik mellett. Miért? Hát mert [link]


Végiggondoltad már ezeket kérdező? Persze, hogy nem.

2018. jún. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
#3-asnak:Ha azt a ki..szott sok pénzt ami elloptak, értelmetlen dolgokra elb..ztak, szétosztották volna a rászorulók között, nem lenne szegénység! Van neked egyáltalán halvány lila gőzöd arról hogy mekkora összeget loptak szét, és csesztek el például stadionokra meg egyebekre hogy ennek ürügyén lopni tudjanak? Nem a kormány hibája a szegénység? Egy büdös lóf...t nem!
2018. jún. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

#4

Azt a pénzt rád és rám, meg a többi emberre kellett volna fordítani, nem pedig a holdudvart hízlalni.

2018. jún. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Jelenleg van egy 6%-s infláció, amit egy hónap alatt sikerült létrehozni. Szóval baró lesz, mikor emelkedni fog mindennek az ára.

Csak ez év végére már lehet 15-20%-s is.

2018. jún. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tapasztalok azon kívül semmi rendkívülit, hogy: drága minden - és egyre drágul -; bonyolult bármit is elrendezni (admin). Szegénység volt régen is, ma is eléggé van sok. Azonban egyre több a gazdag, a fullgazdag (ha az autójában ül, akkor látod, de ha beszélsz vele idegenként, akkor megjátszhatja az "én átlag-, vagy szegény pógár vagyok".
2018. jún. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%

Hát kezdetnek a manyup pénzek esete tagadhatatlan. Az is hogy a pályázati pénzek elosztását elég lazán hagyták kezelni: nekünk a cégnél ahelyett hogy nagy részét fejlesztésre fordíthattuk volna bizonyíthatóan zsebretették a pályázatírók és a közvetítők a pénz 80%-át és ez majdnem minden más cég pályázatánál is így volt az egész országban. Ingatlant akartam venni de irreálisan megdrágultak nagyon gyorsan köszönhetően részben a válság utáni lábadozásnak de nem kis szerepe volt ebben a sok kedvezménynek amiket beépítettek az árba az ingatlanok értékesítői. Még most is tudnék magyarországi ingatlant venni de inkább azt mondom kenjék a hajukra. A megtakarításaim jelentős része most forintban van és az értéke az átlag európaihoz képest napról napra kevesebb a HUF romlásának köszönhetően. Ebben én is hibás vagyok mert halgatthattam volna az év eleji tanácsokra és átválthattam volna EUR-ba minden pénzemet (csak legyen egyszer ismét 310 körül az EUR át is váltom és forintban soha nem fogok megtakarítást tartani). Tudnék még szakmai problémákat (mit problémákat egyenesen szivatásokat) is írni amiket a jelenlegi kormány okozott nekem de ezt már kevesen értenék és ezért nem írom le.

Kétségtelen hogy vannak akik olyan helyzetben vannak hogy nekik éppen jó mindaz az amit műveltek de sok probléma őket is érinti csak szépen behunyják a szemüket és azt képzelik hogy minden szuper.

2018. jún. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
Elkezdtem egyre gyakrabban dodge viper-eket, mustang-okat, merciket, porsche-ket. BMW-ket meg hajléktalanokat látni az utakon. Esténként az utcán a modernizált közvilágításnak hála a hallásomra támaszkodom annak eldöntésére, tartózkodnak-e a közelemben. Nem tudok úgy mozogni közterületen, hogy ne jöjjön szembe velem egy "Magyarország jobban Sorosít"-plakát. A független (kac-kac) köztévé Fidesz propagandát nyomat 24/7-ben. A béreknél jobban inflálódik a termékek ára. A nagyobb látogatottságú weboldalakon fideszes trollok spam-elik a nonszensz cinikus blablát. Csomó dolog agyon van szabályozva azzal a céllal, hogy amikor nem alkalmazzák a törvény vagy rendelet szellemiségét, azt érezd, hogy a jó Kád..- Orbán bácsi kegyelmes úr. Nyugtalanít, amikor azt látom, hogy inkompetens(nek tűnő) alakok képezik a politikai holdudvart mind a kormányban, mind az ellenzékben. Megemlíthetném Polt Pétert, meg Mészárost, de nem vagyok vállalkozó, úgyhogy az én hétköznapjaimat a korrupció ezen vonalai nem befolyásolják közvetlenül.
2018. jún. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Mert amilyen az EÜ, mehetek a templomba healelni a 10 parancsolattal, mert a korház nem opció.

Enyhén szólva középkori eszmék fojnak a csapból is, a bérek pedig, hiába van annyi béremelés, gagyik.


Valamint, mikor hangot adok annak hogy nemtetszik a rendszer, a hazafias uriemberek rögtön azt tanácsolják hogy "húzzak el az országból, senkinek se fogok hiányozni."

Na ez eddig rendben is van. Ha csak ezen múlna, húznék is ahogy lehet! Vissza se néznék!

DE Viki bácsi, és hazafifehérkeresztény barátai kitalálták, hogy az egyetem után még melózzak ebben a pöcegödörben annyit amennyit egyetemre jártam, VAGY fizessek.

Így pedig elég nehéz "elhúzni és nem itt rontani a levegőt"

(Amúgy vajon, ha egyetem után átkelnék a zöldhatáron és Elhúznék fizetés nélkül, disszidens lennék? Nem kezd ez kicsit észak Koreára hasonlítani? Mert nekem nagyon!)

Szóval nekem főleg ez a bajom velük. Nem elég hogy egy mologyec, kemény feudalista országot épitenek, de még meg is nehezítik hogy lelépjek. EZÉRT pl. Nagyon haragszok rájuk! Maeste kanapén alszanak. Pfujj.

2018. jún. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!