Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen nyelvvizsgája, (idegen)...

Milyen nyelvvizsgája, (idegen) nyelvtudása van Orbán Viktornak? Van egyáltalán?

Figyelt kérdés
Nem találtam semmit az életrajzában, hogy lenne nyelvvizsgája, de "beszél" valamit angolul. Vajon milyen szintű lehet ez a tudás, és esetleg nem-e lapul egy nyelvvizsga a hátsó zsebében?

2018. júl. 4. 11:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
46%
Angolul jól beszél, mondjuk horror magyar akcentussal, de jókat mond.
2018. júl. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
50%

#9:


"kész röhej, hogy a thinket szándékosan csapnak fordítják"


Az a kész röhej, ha valaki NEM TUDJA kiejteni a th-val jelölt (mindközönségesen csak "pösze sz"-nek hívott) hangot, és normál sz-et ejt helyette. Így lett a "think"-ből "sink".

Tessék csak gyakorolni. :P

2018. júl. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
46%
A "sink" az csap?
2018. júl. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
54%

Igen, többek között. (Van még vagy 20 jelentése, bár a többség igei.)

Bár ha nagyon akkurátusak vagyunk, akkor "mosdókagyló"; de magyarban is úgy szoktuk mondani, hogy "kezet mosok a csapnál", vagy "igyál vizet a csapnál", vagy "beáztatta a zokniját a csapba", szóval egységként kezeljük az egész cuccot, és az a csap. :D

2018. júl. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
59%
A kornak megfelelően beszél. Amikor ő 16 éves volt, én akkor jártam Budapesten az Arany Dzsonszi nyelviskolába, egy 40-50 éves tanár bácsihoz, ez ilyen világ volt. Az oroszok a mai napig kétszer annyira dz-znek a kemény th kiejtésénél, mint a tanár bácsi akkor, például.
2018. júl. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

14.


A "sink" nem csap, akárhogy nézzük.

2018. júl. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

#HakapesziM:

De. A fentebbinél szájbarágósabban már nem tudom leírni. Emésztgesd.


...


#Sztrogoff:

Bizonyára voltak olyan pechesek is, mint te, de azért én ezt nem mondanám általánosnak. Anyukám a '70-es évek elején tanult angolt, a Rigó utcában nyelvvizsgázott. (Akkor még nem is volt más, ha jól tudom.)

És teljesen normális kiejtéssel beszélt - én is tőle tanultam a pösze sz-t. :)

Viszont a némettanárommal pechem volt: orosz anyanyelvűként olyan szépeket volt képes mondani, mint pl. "Gyi stungye iszt cu ende." :D

2018. júl. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
47%

Nézd meg amikor EU parlamentben megszólal :) ha van egy alap angol nyelvtudásod (ált.isk bőven elég) szana-szét röhögöd magad hogy olyan brutálisan rettenetes amit előad hogy csodálkozol hagyják megszólalni.


Nem az a baj hogy nem beszél angolul!!! az a baj hogy ha egy Magyar parlamenti "fölvételt" megnézel, "rágyüssz" Magyarul is csak makog.

2018. júl. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
51%

Ennek is Soros az oka: nem taníttatta ki rendesen, pedig qrva sok pénzt ölt a taníttatásába - de nem eleget!

Azért szólal fel az ET-ban az aszfalt-angoljával, mert zéró az önkritikai érzéke.

2018. júl. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
48%
No migrants more in! Igazi felsőfok.......
2018. júl. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!