Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit gondoltok arról akinek...

Ti mit gondoltok arról akinek három felsőfokú nyelvvizsgája és tudása van az anyanyelvén kívül?

Figyelt kérdés
'Ott van a szeren' egy ilyen tudás szerintetek? Hozhatja a sikert meg a pénzt?

2013. jan. 24. 16:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Hiába beszél sok nyelvet ha nincs hozzá szakmája.
2013. jan. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség. Multicégeknél kizárólag a nyelvtudás számít, a többire megtanítják. Ha újrakezdhetném, tojnék a semmire sem jó diplomára és kizárólag csak a nyelvtanulásra koncentrálnék. Másnak nincs is értelme már!
2013. jan. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Amúgy azt még mindig nem nagyon értem, hogy miért nem képes minden ország népe megtanulni az angolt és voálá: máris mindenki tud kommunikálni mindenkivel. Ti mit gondoltok erről? A globalizáció kellős közepén miért van még hangsúly ezen és mi állítja meg az angol nyelvű egységesítést a gazdasági és üzleti életben?
2013. jan. 24. 16:59
 4/11 anonim ***** válasza:
11%
Egy multi is inkább felvesz egy embert aki kevesebb nyelvet beszél de ért valamilyen szakterülethez.
2013. jan. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Mellé még kell valamilyen szakma is, ami persze lehet egy fél-egy éves képzés is akár, attól függ, hogy mondjuk ügynök akarsz lenni, vagy szakember.


Nekem angol és orosz felsőfokúm és német középfokúm van, mellé még angol és orosz gazdasági szaknyelvvizsgák. De mellé még van egy (ötéves) diplomám és egy OKJ-m is. Nemsoká készülök elkezdeni az első főiskolai képzésemet.


A nyelvtudáshoz annyit, hogy manapság már néhány párezer forintos tankönyv és az internet segítségével bárki megtanulhat egy latin betűket használó, európai gyökerű világnyelvet középfokon.

2013. jan. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Az már nem igaz, hogy beszélsz angolul, akkor bárhova felvesznek. Ez így volt 10 éve, de ma már minden valamire való diplomás ember beszél angolul legalább.

A legtöbb helyre elég az angol, de amellé szakmai tapasztalat és szakirányú diploma kell.

Ahol ritkább nyelveket kérnek, pl. szlovák, török, oda be lehet talán kerülni simán a nyelvvel. Milyen nyelveket beszélsz?

2013. jan. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Angolul felsőfokon, németül felső középfok, viszont tanultam már egy kicsit oroszul és a franciába is belenézegettem :) marketing bachelor diplomám van
2013. jan. 25. 00:41
 8/11 A kérdező kommentje:
Azért merült fel bennem a kérdés mert szándékozom Goethe felsőt tenni németből és ha még nyomatnék egyet (vagy kettőt) egy időben elkezdve keményen akkor szerintem három év alatt az is beérik. Akkor már két-vagy háromnyelvű konferenciatolmácsnak is kitanulhatnék és szerintem ez ütne. Nem?
2013. jan. 25. 00:44
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolok róluk semmi különöset, ilyenekkel vagyok körülvéve, ugyanolyan emberek mint bárki más.


2-3nyelvű konferenciatolmács amúgy király dolog, de szabadúszóként adott esetben nehéz kenyér is, meg elég gyorsan kiégsz, ha folyamatosan dolgozol, akkor 4-5 év max. és kezded rosszul érezni magad a bőrödben. (ha meg nem dolgozol folyamatosan akkor ugye minek tanultad ezt a szakmát).

szóval azon kívül, hogy királyul hangzik meg esetleg értesz is hozzá és van hozzá tehetséged, nézz utána alaposan, hogy mibe vágsz bele, nehogy később megbánd. sok sikert.

2013. jan. 25. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért a konferenciatolmácssághoz kéne egy nyelvszak, és ugye nem mindenki alkalmas rá - a legtöbb nyelvszakra a felsőfok legfeljebb ha belépőnek jó...
2013. máj. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!