Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, MSZP-sek, demokrat...

Fideszesek, MSZP-sek, demokraták, megértitek, mit gondoltok arról, ha valaki szélsőjobboldali?

Figyelt kérdés
Magam is közel állok ehhez az ideológiához, és nem tudok "kigyógyulni" belőle. A szimpla jobboldalban sem látok fikarcnyi hazaszeretetet sem (lásd magyar, amerikai, német, francia, angol, stb. "jobboldal"), de értelmességet sem.

2018. júl. 12. 20:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kigyógyulni, csak demokratának kell maradni. Oda se neki, Eva Peron és szélsőjobboldalra volt sorolható, pedig személye volt a garancia a demokráciához a maga korában. Kettő: nem egyenlő azzal, hogy etnicista, vagy rasszista. legyen valaki radikálisan jobboldali, vagy baloldali csak maradjon meg valami demokratának. Szemléltetve, Mussolinivel szemben sok kritika felhozható, a rasszizmus pont nem.
2018. júl. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
A kérdésedet sem tudod egy értelmes mondatban megfogalmazni a saját anyanyelveden, de hazaszeretetet és "értelmességet" hiányolsz mindenki másnál.:D
2018. júl. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nálad picit jobban tudok fogalmazni, kedves demokrata.
2018. júl. 12. 21:10
 4/20 anonim ***** válasza:
19%

Először neked kellene tisztáznod mit értesz az alatt, hogy "szélsőjobboldali".

Szerintem kevered a radikális jobboldalisággal. Abból nem kigyógyulni kell, hanem belátni, hogy kevesebben vannak akik radikálisan akarják megoldani ugyanazt a helyzetet, hanem többen akik kevésbé erőteljes módon, de néha nagyon hasonlóan.

A radikálisoknak is meg van a maguk szerepe, ők sarkallják a "nem radikálisokat" gyorsabb, hatékonyabb megoldásokra. De ennyi, az irányítást nem szabad rájuk bízni.

Olyan, mint a különbség a sebész és a hentes között. Mindkettő látja hogy fekélyes seb van a karon, mindkettő a beteget akarja meggyógyítani és mindkettő tudja, mondja hogy a fekélyes sebet el kell távolítani. Csak a sebész finoman, kizárólag a fekélyt távolítja el, akkor is ha tovább tart és lassabb a gyógyulása a karnak utána - míg a hentes levágja a kart, probléma letudva. A szélsőjobboldali magát a fekélyes beteget "távoltaná el", nehogy ártson a többieknek a létezésével.

2018. júl. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

"Nálad picit jobban tudok fogalmazni, kedves demokrata."


Nem tudom kérdező igazat megvalva fogalmam sincs mégis mit akarsz megtudni. Kicsit jobban kifejthetnéd

2018. júl. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
A fideszesek tudják, hiszen a Fidesz egy szélsőjobboldali párt.
2018. júl. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

"mindkettő a beteget akarja meggyógyítani"


A hentes mióta gyógyít embert? Én eddig azt hittem, hogy az állatokat vágja le.

2018. júl. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Na jó, de ezt a szót sem szabad skatulyának használni. Oké, hogy kritikus vagyok a szélsőjobboldalisággal, de az ? Két szélsőjobboldali egyforma? Nem állíthatja a kapitalizmus kritikus sem, nem is teszi, hogy minden kapitalizmus egyforma, csak azt, hogy kapitalizmus. Igen Eva Peron is szélsőjobboldali volt, de közel olyan szélsőjobboldali mint Sztójay Döme, mert talán még a férjére is sokmindent lehet mondani, csak azt nem hogy rasszista vagy antiszemita. Ezzel szemben Sztójayt nehéz lenne ebből kimosni.. Igaz?
2018. júl. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
de mi az?*
2018. júl. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

de közel sem olyan*


Bocs, most látom, hogy csomó helyen szavakat hagytam ki.

2018. júl. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!