Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, MSZP-sek, demokrat...

Fideszesek, MSZP-sek, demokraták, megértitek, mit gondoltok arról, ha valaki szélsőjobboldali?

Figyelt kérdés
Magam is közel állok ehhez az ideológiához, és nem tudok "kigyógyulni" belőle. A szimpla jobboldalban sem látok fikarcnyi hazaszeretetet sem (lásd magyar, amerikai, német, francia, angol, stb. "jobboldal"), de értelmességet sem.

2018. júl. 12. 20:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"

A hentes mióta gyógyít embert? Én eddig azt hittem, hogy az állatokat vágja le."


Akkor téged még nem műtöttek magyarországon. Irigyellek

2018. júl. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
A Fidesz az szélső jobboldali de te szerintem nem arra gondolsz hanem a radikális jobboldalra és ebben az esetben azt gondolom hogy én aránylag távol állok tőle de amíg egy radikális jobboldali a demokráciát a békét és más embereket nem fenyeget miért ne lehetnél az
2018. júl. 13. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

4.

Bocs; szerintem nem a sebész-hentes a különbség, hanem a plasztikai sebész-baleseti sebész inkább; nem?


Különben én nem tudom, hogy végülis mit értünk szélsőjobboldali alatt. Ha az eredeti, régi Jobbikot, akkor megértem, nagyon is.

2018. júl. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Segítek a meghatározásban, mert többen írtátok, hogy nem tiszta. Egy szélsőjobboldali párt:


- autoriter(be hajlik)

- antikommunista

- az "őslakosság" érdekeit előrébbvalónak tartja a bevándorlókéinál

- ugyanez etnikai, vallási alapon is megjelenik

- egyes csoportoknak többletjogok járnak, érdekeik előrébb valók

- a nemkívánatos csoportoktól meg kell szabadulni


Vagy nézzük mit ír a magyar Wikipedia, izgalmas:


- tagadják az univerzalizmust, az emberek általános egyenlőségét

- kirekesztők, rasszisták vagy antiszemiták, bevándorló-ellenesek.

- felsőbbrendű közösségnek valamely nemzetet tekintenek

- ezt előszeretettel állítják be egészséges patriotizmusként.

- nem a demokrácia, hanem felsőbbrendűségen vagy kiválasztottságon alapuló vezérkultusz, tekintélyelvűség a vezérlőelve

- a felsőbbrendűséget vagy a „természet rendjére”, vagy valamilyen misztikus hatalomra való hivatkozás, fajelmélet igazolja.

- támadja a liberalizmust és a kommunizmust, de még a mérsékelten nacionalista polgári demokratikus konzervativizmust képviselő pártokat is. Idegen érdekek kiszolgálóinak, hazafiatlannak, becstelennek illetve gyávának nevezi őket.

- általában a „nemzeti kapitalizmus” megvalósítását tűzik ki célként

- saját elképzeléseinek bevezetésétől, megvalósításától várja egy eljövendő jobb, harmonikus társadalom létrejöttét.

2018. júl. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Sokfajta szélsőjobboldal van, én nem nevezném radikálisnak magam. A demokraták, a mérsékelt jobboldaliak semmi kivetni valót nem látnak abban, ha pl. a magyarság, vagy a kaukázusi rassz eltűnne, az ország megszűnne a magyaroké lenni, stb. Ez számomra elfogadhatatlan. Vagy mondjuk ha egy társadalmi csoport nagy többségére, akár 99%-ára jellemző valamilyen negatívum, akkor én bizony általánosítok, egy mérsékelt jobboldali nem, amit nem tartok értelmes dolognak.

A szélsőjobb leírásában nem látok semmi rosszat.

"- antikommunista

- az "őslakosság" érdekeit előrébbvalónak tartja a bevándorlókéinál

- ugyanez etnikai, vallási alapon is megjelenik"


"- tagadják az univerzalizmust, az emberek általános egyenlőségét"

Mert az emberek nem egyenlőek. Egyenlő jogaik vannak a demokráciában, de mivel nem egyenlőek, ez is káros. A bűnözőknek, a társadalom ellenségeinek (pl. egy háború idején hazaárulóknak, óvodás kisgyerekek agyát genderizmussal átmosóknak, társadalomellenes bevándorlók betelepítőinek) sokkal kevesebb jogot kellene adni.

"- kirekesztők, rasszisták vagy antiszemiták, bevándorló-ellenesek"

Látogass el néhány országba, pl. Dél-Afrikába, és meglátod, ki a kirekesztő.

"- felsőbbrendű közösségnek valamely nemzetet tekintenek"

Vannak jobb, vannak kevésbé jó nemzetek, kultúrák, országok. Pl. a svájci nemzet egy fokkal magasabb szinten áll egy kannibál törzsnél.

"- nem a demokrácia, hanem felsőbbrendűségen vagy kiválasztottságon alapuló vezérkultusz, tekintélyelvűség a vezérlőelve"

Mivel sok esetben van egy jó, karizmatikus vezető, amely jó útra tereli az országot, a demokraták erre általában nem képesek (pl. Hunyadi Mátyás, János, IV. Béla, Kemál Atatürk, Széchenyi, Rákóczi).

"- a felsőbbrendűséget vagy a „természet rendjére”, vagy valamilyen misztikus hatalomra való hivatkozás, fajelmélet igazolja"

A különböző nemzetek, rasszok különböznek. Pl. van, amelyiknek sokkal alacsonyabb az IQ-ja. Van, amelyik sokkal gyorsabb, mint az összes többi. Vannak népcsaládok, vallások, ahol gyakorlatilag még a demokráciáig sem jutottak el.

"- támadja a liberalizmust és a kommunizmust, de még a mérsékelten nacionalista polgári demokratikus konzervativizmust képviselő pártokat is. Idegen érdekek kiszolgálóinak, hazafiatlannak, becstelennek illetve gyávának nevezi őket"

Fent már írtam, miért van ez. A mérsékelt konzervativizmusban sincs semmi hazaszeretet.

"- általában a „nemzeti kapitalizmus” megvalósítását tűzik ki célként"

Ahogy pl. Svájc...

2018. júl. 13. 08:33
 16/20 anonim ***** válasza:

"Nálad picit jobban tudok fogalmazni, kedves demokrata."


LOL. Ez esetben kérlek, fejtsd ki, miért is ne értené meg valaki azt, amit ő maga gondol.:D


"A demokraták, a mérsékelt jobboldaliak semmi kivetni valót nem látnak abban, ha pl. a magyarság, vagy a kaukázusi rassz eltűnne, az ország megszűnne a magyaroké lenni, stb. "


Ez pedig hazugság vagy tévedés, válaszd ki te, hogy melyik. Ha ebből indulsz ki, nem csoda, hogy téves konzekvenciákat vonsz le magadnak.

2018. júl. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Ez közönséges tény. Nemrég a miniszterelnök kijelentette, hogy a kisebbséggel kell pótolni a népességfogyást. Azzal a kisebbséggel, amely jelentős különbséget jelent. A jobboldaliak telepítették be a legtöbb bevándorlót a régióban. (Mellesleg Merkelék, Sarkozyék, stb. is jobboldaliak.) Sok nyugati országban lassan, de biztosan kisebbségbe kerülnek az őslakosok a betelepítések nyomán. A jobboldaliak, így a hazaiak is, remek kapcsolatot ápolnak sok, nem túl barátságos kisebbséggel, országgal. A magyar kormány üldözi a gárdistákat, az "egyenruhás bűnözést", amikor azok bizonyos népcsoportok által terrorizált településeknek akarnak segíteni. A konzervatívok semmilyen problémát nem látnak magyarellenes elemek tevékenységében, sőt, nagyon kedvelik őket, sosem büntették meg őket a legnagyobb bűnökért sem, és magyarnak tartják azokat, akik maguk sem tartják annak magukat, és nem szoktak asszimilálódni. Ez nem csak a Fidesz, ez a konzervatív, mérsékelt jobboldali ember. Ha hazafiak lennének, talán én sem lennék szélsőjobboldali. Számomra csak árnyalatnyi különbség van egy baloldali és egy jobboldali demokrata között.
2018. júl. 13. 09:05
 18/20 anonim ***** válasza:
Gondolom, az elkerülte a figyelmedet, hogy pl. a mérsékelt jobboldali Merkel és a mérsékelt jobboldali Orbán között meglehetősen nagy véleménykülönbség van a bevándorlás kérdésében.:-)
2018. júl. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Abban igen, más dolgokban nem. Magyarország is hasonló veszélyben van, csak nem a bevándorlók által, Orbánnak is nagyban köszönhetően. Bár az kérdés, hogy Orbán és Merkel jobboldali-e igazából. Nyilvánvalóan nem, de körülöttük is rengeteg konzervatív, valóban mérsékelt magyar van.
2018. júl. 13. 09:32
 20/20 anonim ***** válasza:

Nem, a fidesz nem szélsőjobboldali, sőt még csak nem is jobboldali.

Csak 1-2 marketingmódszert vett a jobboldaltól, meg az önmeghatározást, hogy a baller, kádárista hívői ne szégyelljék magukat azért, mert a "boldog békeidők"-et akarják visszahozni, hanem ezt egy jobboldali nemzeti nagyonkeresztény álca mögé rejtsék.

2018. júl. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!