Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy...

Mit szóltok hozzá, hogy olyan, közismert antiszemita, rasszista vezetőt nevezett ki a NER az M5 kulturáis csatorna élére, aki ellen a történelmi egyházak vezetői is tiltakoztak korábban?

Figyelt kérdés

A NER azt a Siklósi Beatrixot bízta meg a habonyi "közszolgálat" kulturális csatornájának, az M5-nek a vezetésével, aki régóta közismert antiszemita, rasszista megnyilvánulásairól, gyűlöletkeltő facebook-posztjairól a magyar közéletben. Illetve arrólis, hogy maga Erdő Péter és a történelmi egyházak más vezetői is tiltakoztak már a személye ellen korábban:


"Siklósi Beatrix (...) személyét elfogadhatatlannak tartjuk. Nyíltan kirekesztő és antiszemita megjegyzései, nyilatkozatai alkalmatlanná és hiteltelenné teszik az egyházi műsorok gondozására"


- írták a történelmi egyházak vezetői közös levelükben 2014-ben, amikor a vallási műsorok élére akarták kinevezni a kirekesztő, antiszemita, rasszista sajtómunkást. Akkor még sikerült megakadályozniuk ezt, közös fellépésükkel.


A nyít levelet Em. és Ft. Erdő Péter esztergom-budapesti bíboros-érsek, Magyarország prímása, Ft. Bölcskei Gusztáv, a Magyarországi Református Egyház püspöke, a zsinat lelkészi elnöke, Ft. Gáncs Péter, a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspöke és Heisler András, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetségének elnöke írta alá, egyházaik nevében.


Siklósi Beatrix nyíltan rasszista és antiszemita kirohanásaiból itt egy kis válogatás:

[link]



Szerintetek ezzel a lépésével a NER nyíltan is zöld utat adott a leplezetlen rasszizmusnak, antiszemitizmusnak és kirekesztésnek?


Illetve újra nyilvánvalóvá tette, hogy az úgynevezett "keresztény értékek" harcos védelmezőjeként is magasról tesz a történelmi keresztény egyházak álláspontjára és azok felszentelt vezetőire is?


Vagy hogyan kell egy ilyen lépést értelmezni? Meddig süllyedhet még a magyar közélet, és milyen értékeket próbál eladni "keresztény értékrend" címszó alatt a Fidesz és a "kereszténydemokraták" néven emlegetett koalíciós partnere?


Mi lesz a következő lépés ezek tükrében? És hiteles-e ezek után Orbán, aki Izraelben barátkozik Netanjahuval mindeközben, és egész Európában a "zsidó-keresztény értékrend" őreként próbál tetszelegni?


Lehet antiszemitákkal "zsidó-keresztény" értékeket védeni? Lehet a történelmi keresztény egyházak álláspontját semmibe véve kereszténykedni?


Hogy is van ez?


Várom a véleményeket!


Néhány hírforrás az esetről alább:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2018. júl. 19. 15:16
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

# 8-as, nem kell elolvasnod a források mindenikét, nyilván, elég ezt az egyet, és magad is eldöntheted, rasszista-e, antiszemita-e, kirekesztő-e a hölgy: [link]


Egyébként nemcsak én gondolom annak a fenti kijelentései alapján, hanem a magyar történelmi egyházak vezetői is annak gondolják.

2018. júl. 19. 16:08
 12/24 A kérdező kommentje:
# 9-es, lehet, hogy a neoliberalizmusba belefér, nem tudom, nem is érdekel. Én ugyanis nem vagyok neoliberális.
2018. júl. 19. 16:09
 13/24 anonim ***** válasza:
51%

Ez is tetszik: közismertem rasszista, antiszemita.


Értsd: pár megmondóember annak nevezte, nosza, már közismert.

2018. júl. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Ha a magyar történelmi egyházak vezetői számodra hiteltelen "megmondóemberek" (nyilván a politikusok nem azok, ugye?), akkor olvasd el a megnyilvánulásait és döntsd el te magad, hogy rasszisták-e, antiszemiták-e, kirekesztőek-e vagy sem:


[link]


ilyen egy kulturális (!!!) közszolgálati csatorna vezetője egy normális európai országban?

2018. júl. 19. 16:14
 15/24 anonim ***** válasza:
75%

7-es vagyok és megkérdeztem.

Először az M5-ról azt hitte, hogy autópálya, utána azt sem tudta, hogy tévé vagy rádióadó.

Siklósi B. nem érdekli, ahogy Erdő Péter bíboros sem.

Igaz, Köves Slomótól sem ugrik ki a szíve.

Nem vallásos és nem is igazán érti, hogy az egyébként ateista szemléletű emberek miért kapják elő most az egyházakat, mint "szövetségest"

Az ő kapcsolati és információs rendszerében ennek nincs jelentősége, ... ameddig a vállalkozásai csúcsra futnak.

2018. júl. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
31%

14.


Ha pár pap nyavalyog, attól még nem lesz antiszemita.


De mondom, még ha az is, ez annyira elcsépelt, hogy mindenki csak ásítozik, ha meghallja.


Megint rá fogtok faragni ellenzékiek, mert a lejárt lemezt erőltetitek. Orbán közben pedig okosan jó kapcsolatokat épít ki Izraellel. Majd ők sípolnak, ha nem jó az a nőszemély.


A zsidók közismerten befolyásosak, Orbán maga mellé állítja őket - jó érzékkel - főleg az iszlám radikalizmus elleni küzdelemben. És ha a zsidók is vele, nehéz lesz leváltani.

2018. júl. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
37%

Elolvastam a HVG-s linkedet Kérdező, semmi extrát nem találok benne, amit bárki nem mond, vagy a rafkósabb csak gondol.

A vicc speciel nagyon jó lett volna, ha csak vicc lenne, nem az igazság.

Vagy már nálunk is el kell tagadni az igazságot, mint Németországban?

2018. júl. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
67%

Ugyan az, amit már leírtak.

Rohadtul nem érdekel, hogy annak idején pár zsidó viccet megosztott.

Majd ha lesz tettlegesség, akkor lehet aggódni.

2018. júl. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
42%

Kedves kérdező,

Inkább ilyen legyen mint migránsbsrát.

2018. júl. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Miért, csak ez a két kategória létezik? Rasszista és migránsbarát? Akkor szépen állunk...
2018. júl. 20. 09:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!