Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tisztelt hazafiak, mélymagyaro...

Tisztelt hazafiak, mélymagyarok, lehetne egy kérdésem?

Figyelt kérdés

Kezdeném azzal, hogy én itt születtem, magyarul beszélek, magyarnak vallom magam. A bőröm barnább mint az átlag, fekete hajam és barna szemem van. Felmenőim több országból is származnak, mint pl. Olasz- és Lengyelország. Még zsidó vallásúak is akadnak közöttük, de a szűkebb családi környezetem inkább katolikus.


A családunk értelmiségi, mérnökök, orvosok, tanárok. Én magam is mérnök szeretnék lenni.


Sokan azonban, anélkül hogy ismernének, beszólogatnak, diszkriminálnak, amerre megyek.Az efféle atrocitások a mindennapjaim részei. Megszoktam, de nagyon rosszul esik.


Miért csinálják ezt, komolyan azért nem lehetek magyar mert az ősöm XY volt és egy árnyalattal kreolabb a bőröm , miközben Édesapám életeket ment? Magyar életeket? Beszélem hibátlanul a nyelvet, itt lakok, itt is szeretnék mindig is, de nem lehetek magyar?


Ezt soha nem fogom megérteni, de nem is tudnak megrendíteni. Mégis mi lennék, ha nem magyar? Akik szerint nem vagyok az, azoknak 100%-ban a honfoglaló magyarok vére csörgedezik az ereiben?

Akkor nem szőke világosbőrű kékszeműek lennének, és ettől én még ugyanúgy magyarnak, honfitársaimnak tartom őket.



2018. ápr. 9. 17:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
Ha magyarnak vallod magad, akkor magyar vagy.
2018. ápr. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Látod mi van itt... Lassan én is migránsnak érzem magam itthon. Nem külsőségek miatti diszkrimináció miatt (az nincs), hanem mert ennyi másképp gondolkodó van itt. A fidesz szavazók fele, nem tud elmondani semmi értelmeset a pártról, csak hogy soros és migráns. Egyszerűen buták az emberek. Ott megy mellettem az utcán, és nem tudom elhinni, de csak ennyi ész szorult bele. Egy honfitársam, aki elvileg jobb életet szeretne. Jobb is lesz, csak nem neki.
2018. ápr. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy ennek vagy kitéve. A magyarokban mostanában olyan nagy lett az idegengyűlölet, hogy felmenőinket akik nagy szakállat viseltek megtámadnák mert azt hinnék hogy bevándorlók.
2018. ápr. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy vagyok. Magyar vagyok, bár a felmenőimről sokat nem tudok, de fekete hajam van és sokszor megkapom, hogy „büdös cigány k_rva”. Pedig nem vagyok roma. Igazából annyira nem érdekel, persze rosszul esik meg minden, de ezek az emberek ennyit is érnek.. :)
2018. ápr. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is barnább vagyok, mint az átlag. De büszke vagyok rá, a beszólogatások nem érdekelnek. A magyarok egyébként sem szőkék.
2018. ápr. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%
Mért nem azoktól kérdezed meg,akik beszólnak neked?
2018. ápr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hát igen, sajnos. Sokan hajlamosak megfeledkezni a gyökereikről. Kérdezem, ebben az országban él egyáltalán olyan ember akinek ne lenne egy máshonnan származó elődje?


Hiszen például a török pusztítások után egész Európából vándoroltak ide az elnéptelenedett vidékekre , és a mai magyarságot az ő leszármazottaik alkotják.

Szerintem nyugodtan kijelenthető hogy kevert nép lett, svábokkal, szlávokkal, a történelem szerint.

2018. ápr. 9. 17:50
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os, szerinted az utcán leállok vitatkozni velük?


Szeretek vitatkozni mondjuk, de csak értelmes emberekkel. Akik beszólnak nem vevők az ilyesmire, és én sem.

2018. ápr. 9. 17:52
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

Kamu.

ÉN is úgy nézek ki,mint egy török, de sohasem szóltak be még emiatt.


Valóban a magyarság részben származás is, de nem ennyire behatároltan, hogy haj és szemszín.


Na de pl a cigányok vagy fekete pákó semennyire nem magyarok.

2018. ápr. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag az igazi ősmagyarok ázsiából jöttek ide és nem szőke kék szeműek voltak hanem sötéthajúak sötétebb árnyalatú bőrrel.

A szőkekékszeműek pont hogy nem ősmagyarok.


Bár ha így nézzük azért nyáron elég sok lebarnult embert lehet látni és a magyar felfogás szerint azok is mind cigányok.

2018. ápr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!