Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Kormány miért erőlteti a...

A Kormány miért erőlteti a sok gyereket?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy jelenleg munkaerohiany van, és nagyon sok betöltetlen állás van, de a világ nem afelé halad hogy sok emberre van szükség. Egy évtized, és egy rakás állás megfog szunni a robotizacio miatt. Szerintem pont hogy az 1-2 gyermek kellene legyen az ideális. Olyan világ felé haladunk, ahol már egyre inkább a minőségi munkaerore lesz szükség, nem pedig a bugyuta tömegre. Marpedig ha több a gyerek, akkor egy egy gyerek kevesebb nevelést, figyelmet is kap. Miért nem a kevesebb, de értelmes gyermeket preferálja az állam? A világ tulnepesedeserol ne is beszéljünk.
2018. júl. 19. 20:46
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
a hondák nem tipikusan TDI-k amikbe egyáltalán értelme van ilyet rakni szóval te sem igazán érted miről van szó :)
2018. júl. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
45%
Én is tudom, hogy nem TDI. Azért nem vennék olyat. Amúgy autómérnöknek tanultam valaha.
2018. júl. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:

"Tényleg nem lesz szükség autoszerelore."


Most sincs, mert csak olajat meg légszűrőt gyertyát szeretnek cserélni 100 ezerért. Ha meg kell bontani a motort, jobb ha elhajítod, mert egyrész méregdrága másrészt

csak ugatják a szakmát és sosem lesz olyan mint a gyári.

2018. júl. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom azért, hogy minel tovább letezzen Magyarország. Nem vagyok ugyan fideszes, de ezt nem "rovom fel" nekik.
2018. júl. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
77%
Azért támogatja az állam a három gyereket mert van aki egyet vagy egyet se vállal. Legyen meg az átlag kettő. Egyébkét olyan emberrel kár is szót váltani aki azt mondja hogy Afrikában túlszaporodnak ezért mi kihalhatunk.
2018. júl. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%
Hogy sokan legyünk, de ne kevesen.
2018. júl. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
82%

Nem erőlteti - ösztönzi. Különbség! Erőltetni nem is tudná.


A világ túlnépesedése ok lenne arra, hogy mi kihaljunk? Miért zavar az téged, hogy a magyar nem akar kihalni? Talán mert nem vagy magyar?

2018. júl. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
35%

Így hogy majd milliónyi honfitársunk lett gazdasági menekült különböző eu országokban ahol 4-5X ös bérért nyomorognak a hanyatló nyugaton és nincs ki adózzon mert aki megtette volna elüldözték?


nem is értem

2018. júl. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
0%

#16,:


<"Mondjuk ha egy Zsebhitler lenyúlja a megtakarításokat és kisvasutat épít belőle, akkor ez sem segít."


mutatok egy vicces diagramot a háztartások nettó vagyonáról :)>


Mondok két egyáltalán nem vicces dolgot, ami úgy látszik, neked nem elég világos:


1. Az egyén szempontjából baromira nem számít, hogy mennyi az összes háztartás vagyona.

Hiába gazdagodott meg több ezer család, attól még a többieknek nem lett jobb.


2. A diagramod egyáltalán nem releváns a másik válaszoló által említett kormányintézkedés, azaz a magánnyugdíj-pénztári megtakarítások lenyúlása szempontjából.

Azt a pénzt elvették, pont.

(Ráadásul semmi garancia nincs arra, hogy a jövőben másféle megtakarításokra nem fogja rátenni a kormány a koszos mancsát.)


Nekem volt manyup-számlám, és azon kevesek közé tartozom (kb. 100 ezren voltunk csak), akik vettük a fáradságot, és elsétáltunk az illetékes hivatalba aláírni a nyilatkozatot, hogy maradunk. De végül mégsem vagyok már tag, pedig nem így akartam, az átléptetési szabályok miatt történt. Tehát a kormányintézkedés tőlem is ugyanúgy elvette a pénzem egy részét; és ami ugyanolyan nagy baj, megfosztott egy olyan lehetőségtől, ami nagyságrendekkel jobb, mint az állami nyugdíj.

Vagy nézhetjük úgy is, hogy ha esetleg nem érném meg a nyugdíjas kort, akkor a kormány megfosztotta a gyerekemet egy (valószínűleg) több milliós örökségtől.


Szóval teljesen hibás volt a próbálkozásod, nem vagyunk hü.lyék.

2018. júl. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:

#Dexter Clarke:


"Hogy 100-200-300 év múlva is legyen valaki, aki azt a nyelvet beszéli, amit most te."


Lesz, mindenképp. Kevesebb ember lesz az országban, az biztos; de ha továbbra is a jelenlegi ütemben csökken a népesség, akkor 100 év múlva is még bőven 8 millió fő felett lesz a magyar lakosság.


Arra pedig igazán kíváncsi lennék, hogy miért fontos neked vagy másoknak a létszám. Volt már kb. feleennyi is a lakosságszám, mint most.

2018. júl. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!