Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Baloldaliak, a baloldali...

Baloldaliak, a baloldali pártok miért jobbak, mint a jobboldali pártok?

Figyelt kérdés
Mi az, ami miatt inkább baloldaliak vagytok, mint jobboldaliak?
2018. júl. 20. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
A jobboldal elnyomóbb, rákényszerítik az álláspontjaikat egy nemzet egészére függetlenül attól, hogy mondjuk a fél ország nem ért vele egyet. A baloldal inkább az élni és élni hagyni mentén gondolkodik mindig. Aztán persze a dolog mivel nem teljesen fekete-fehér sokszor előjönnek olyan konkrét dolgok is amikben a jobboldal képviseli az álláspontomat, például fegyvertartás, jogos önvédelem. Nem nagyon ismerek olyan baloldalit amúgy aki mindenben egyetért a baloldallal ellenben a jobboldaliak mindig mindenben vakon egyetértenek az általuk támogatott párttal. Ez érdekes dolog.
2018. júl. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

azért tartják jobbnak, mert egy nagyon kényelmes nézetrendszer, hogyha lemondasz az összes jogodról (ezt kérik a baloldali pártok, gazdaságilag nyomorítsd meg aki "gazdag", add el a magyar ipart, gáncsold a hazai vállalatokat), akkor cserébe neked cserébe megoldják az összes kötelezettséged (pl.: szarhatsz az egészségedre, a 'tökéletes' egészségügy 60 évesen majd úgy meggyógyít, hogy egészségesebb leszel, mint újkorodban, megcsinálják a tökéletes oktatást, ahova csak be kell járni melegedni és rögtön rakétamérnök leszel, szuperolcsó önkormányzati bérlakásrendszer, amit természetesen az ÁLLAM :) fizet)


a jobboldali a munkát és a teljesítményt is látja, a baloldali csak az eredményt


[link]

2018. júl. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Most ezt komolyan meg kell indokolni? Segítek: Valszeg azért szavaz egy bal vagy jobb oldali pártra, mert az ő programjukkal és elveikkel tud egyet érteni.
2018. júl. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
10%

A jobboldali emberek minél szélsőbb jobboldaliak annál inkább hasonlítanak egy vérengző patkányra csak ennyi a probléma.

888-n szoktam látni hogy a cikkben szereplő akármit mindegyik fel akarja akasztani, lelőni felgyújtani úgy ahogy van, kiírtani 1-2 népet meg hasonlók. Ez nem vicc tényleg ilyeneket írnak. Voltak ezek a prideok ott a cikkek alatt nagy egyetértésben, képzeletben már kiírtották a felvonulókat.


Ennek az enyhébb verziója is ugyanezt akarja, csak ilyeneket egy politikus azért nem mondhat.

2018. júl. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3. Szavazásról szó sem volt.


Bár nem nekem szól a kérdés, de én biztos vagyok benne, hogy a baloldali emberek családi hagyományból baloldaliak.

2018. júl. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%
#5: Gratulálok, hogy még egy ilyen szövegből is ki tudsz hozni egy hatalmas ökörséget. Lekötelezel, hogy asszisztálhattam ehhez. Még egyszer minden elismerésem, ez teljesítmény...
2018. júl. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
12%

Inkább a jobboldalt látom jobbnak...

...a szervezett maffia építésben. Nagyon ügyesen csinálják. Le a kalappal!

2018. júl. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%

A baloldaliság nagyjából annyit tesz, mint egyenlőségre törekedni, míg a jobboldaliság lényege, hogy az egyenlőtlenség természetes és kívánatos.


Nekem az első a szimpatikusabb, de azért együtt tudok élni egy mérsékelt és liberális jobboldali rendszerrel is.

2018. júl. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!