Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Én nagyon sajnálom a cigányoka...

Én nagyon sajnálom a cigányokat. Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés
Én nem tapasztalok velük kapcsolatban semmi rosszat. Velem mindig rendesek, illedelmesek, a fiataltól az idősig. Sajnálom őket, mert ezek az emberek a kormánynak véleményem szerint nem számítanak. A sorsukra hagyják a cigányokat mintha nem is léteznének, pedig ugyanolyan emberek ők is mint bárki más, de lehetőséget sem adnak nekik a kitörésre.
2018. júl. 22. 20:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Már bocsi, de a cigány ember pontosan olyan ember, mint te, vagy nem? Ugyanolyan magyar állampolgárok, nem?

Ha ugyanolyanok, akkor pedig nekik is ugyanaz jár, mint neked: bölcsöde, óvoda, iskola, rendőrség, bíróság, közösségi közlekedés, választójog, tűzoltóság, orvosi ellátás stb. stb. stb.

Mit szeretnél annál többet számukra, ami neked is jár? Miért kellene nekik bármiben is több vagy más, mint neked, ha egyszer ugyanolyan értékes és ép emberek ők is, mint te?

Miért nézed le a cigányokat azzal, hogy nem tartod őket képesnek ugyanarra az életre, ugyanolyan lehetőségek és körülmények között, mint amiben te viszont tudsz boldogulni?

2018. júl. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Nem a bőrszin számit!

A gondolkodás!

Jászapátin élek,párommal,'fajtiszta fehérek',az utcába csak mi,mindenki roma vagy félvér esetleg negyed.

De mind tisztességes,becsületes.Dolgoznak,szeretnek és normálisan élnek.Itt nem hallani rasszista megjegyzéseket a 'fehérekre ' se... Itt max a 'karatyoló turista' nem szívesen látott😂

2018. júl. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

szvsz senki nem ártott annyit a cigányságnak, mint a baloldali széplelkűek

a cigányok között mindenki ismer mindenkit, simán el lehetett volna rendezni minden konfliktust, ezek meg elkezdték terjeszteni az igét "megélhetési bűnözés, rasszizmus, faji kirekesztés"

hát persze... több sem kellett annak a 5-10%nyi deviánsnak

2018. júl. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

"de lehetőséget sem adnak nekik a kitörésre."


Te hol élsz?

Amikor én jártam suliba 20 éve direkt berakták hozzánk az osztályba,mert esélyegyenlőség.

Mind lejjebb bukott.

Amikor ballagtam 8-adikból,volt olyan amelyik 5-ödikbe járt.

És nem azért mert sok évfolyamnyi tanár szándékosan kiba*zik vele 5 tantárgyból.

Már akkor lökték őket tovább feljavítva a jegyeiket,amikor nagyobb lett a fa*kuk,mint a tesitanárnak,hogy szabaduljanak tőlük.Az 5-ödikes csemeték évvégi fényképén hü*yén festett 1-2 bajszos "osztálytárs".


Nem sajnálom őket,inkább az adófizetőket,akik kénytelenek asszisztálni az esélyegyenlőséghez.

2018. júl. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Fura érzésem van a kérdéssel kapcsolatban, de egye fene.


A kormány sok intézkedése szinte kizárólag a cigányoknak segít kimondatlanul. Egyáltalán nincsenek a sorsukra hagyva. Még egyszerű -nem cigány és nem is más nem magyar nemzetiségi- emberek is segítenek nekik, egyénileg is, testületileg is. Igaz, hogy nem kérkednek azzal, hogy a cigányságuk miatt segítenek nekik.

A "kitörésre" megvan a lehetőségük, nem igaz, hogy nincs, vannak még kifejezetten cigányoknak vagy romáknak segítő programok is.

2018. júl. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Aki ki akar törni az esetleges hátrányos helyzetéből az ki tud. A többi csak duma.
2018. júl. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Én egyáltalán nem sajnálom őket:


- Önkormányzatnál segélyosztáskor Mercivel jönnek mindig.

- Ha tudnának emberi módon viselkedni, akkor semmi gond nem lenne velük. Sajnos a nagy részük ilyen.

2018. júl. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis részüket sajnálom, akik próbálnának kitörni a telepről, de nem megy nekik. Sajnos tapasztalatom alapján (az pedig van bőven, olyan helyen élek) a többség nem ilyen. A többség eltengődik segélyen, nem ritka, hogy már 15-16 éves korban szülnek, aztán folyamatosan jön a gyerek amíg bírják. Minap pont jött velem szembe egy "kis" család, lány alig huszonéves, párja szintén max 30 (meglepő módon nem a munkában volt), és már 4 poronty...

Na ez utóbbi típust nem sajnálom. A telepen lévő drogról még nem is szóltam.

2018. júl. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
14%

"Aki ki akar törni az esetleges hátrányos helyzetéből az ki tud. A többi csak duma."


Hát attól függ te mit értesz kitörés alatt.

Ugyanis még egy átlagos magyar családból is elég nehéz kitörni,többet elérni,mint mondjuk a szüleid.

Az sem mindegy,hogy valaki egyke családból való,vagy 2-3 testvére van.A szüleit mennyire támogatták a nagyszülők.


Na már most egy roma családban nem 2-3 gyerek van,hanem sokszor 4-5-6.

Minél több gyerek van,annál kevesebb figyelem jut egyre.

Emlékszem mikor felső tagozatos voltam a roma szülők lázadtak legjobban mikor megszűnt gyerekhiány miatt a napközi,mert ők annak örültek,ha a gyerekek minél később érnek haza,mert rengetegen voltak.

Ilyen körülmények között már az is csoda,ha valaki eljut az érettségiig,amivel még sehol sincs az ember.

Nemhogy esetleg egyetemre menjen.


Szóval igen is hátrányosak nem csak a romák,hanem kifejezetten a nagycsaládosak,főleg ott ahol a szülők alacsony iskolai végzettségűek.


Még egy jól szituált családban is előfordul,hogy a gyerek elkallódik,vagy nem hozza a várokozásokat,pedig stabil környezetben nőtt fel.

2018. júl. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Valakit azért támogatni mert cigány nemcsak pozitív diszkrimináció ( ami sérti az összes többi Magyarországon élő etnikumú embert ), hanem rasszista is, hisz azért kezeled másként mert ő cigány.

Ugyanúgy megvan a lehetősége mindenre mint neked: ingyenes a bölcsőde, az óvoda, az általános és a középiskola. Ezután ingyen tanulhat 25 éves koráig 2 szakmát vagy ha jól tanult és leérettségizett, mehet államilag támogatott egyetemre. Ha a család vagyoni helyzete nem a legjobb ( értsd: szegények ), kap kollégiumot és ösztöndíjat. Ha nem tanult jól, akkor is mehet egyetemre, csak fizetős szakra. Ugyanúgy megvan a lehetősége a tisztességes életre, dolgozni, tanulni, mint neked vagy nekem. Más kérdés ha ő nem él vele, de ez esetben véleményem szerint nem kell támogatni vagy pozitív diszkriminációban részesíteni.

Ha valaki nagyon rászorul és az otthona alkalmatlan alapból az életre ( munkanélküli és kereset nélküli szülők, bűnöző család, stb ), olyan iskolában lehet küldeni mint a pécsi Gandhi Gimnázium. Ilyen iskolák létesítését még támogatnám a ténylegesen rászorulóknak. De valakit csak azért pozitívan bírálni és támogatni mert cigány... Mint említettem: igazságtalan és rasszista is, hisz azt hiszed hogy ő ugyanazon feltételek mellett, segítség nélkül képtelen arra, amire egy nem cigány.

2018. júl. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!